ginna

Profil: ginna
Despre
Utilizator: ginna
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Saturday, April 8, 2017
Ultima vizita: Wednesday, June 6, 2018 3:50 PM
Numarul de postari: 11
[0.00% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Dureri intercostale in sarcina
Postat: Thursday, May 31, 2018 8:26 AM
Buna mamici si viitoare mamici,

Sunt insarcinata in 34 de saptamani, astept o bebelina newclap

De cateva zile am o durere la coaste si ma inteapa in partea dreapta sub coaste si durerea se duce pana la umar umar uneori, nu mai pot dormi noaptea cel putin nu pe dreapta, daca adorm putin in mod obligatoriu trebuie sa ma ridic ca nici macar nu mai pot respira de intepatura. La ultimul eco (acum o saptamana), bebelina mea era pozitionata cu capul in jos si picioarele in dreapa la coaste. Este posibil ca durerile pe care le am sa fie din cauza ca imi apasa bebita pe coaste? Tin sa precizez ca sunt destul de micuta in bazin si nu prea mai are loc de joaca in burtica....

Multumesc mult pt ajutor,
Subiect: Clubul aspirantelor - 59
Postat: Friday, September 15, 2017 2:59 PM
Buna, am mai postat pe forum si sper ca poate mai primesc cateva sfaturi. Am o intarziere de 4 zile, am stari de greata zi de zi, sanii ii simt tensionati, am facut un test acum cateva zile si a aparut si a doua linie dar cam dupa 30 minute...credeti ca a fost linie de uscare?
Subiect: Ma puteti ajuta cu ceva pareri/sfaturi??
Postat: Friday, September 15, 2017 2:54 PM
Buna, am mai postat pe forum si sper ca poate mai primesc cateva sfaturi. Am o intarziere de 4 zile, am stari de greata zi de zi, sanii ii simt tensionati, am facut un test acum cateva zile si a aparut si a doua linie dar cam dupa 30 minute...credeti ca a fost linie de uscare?
Subiect: Este posibil sa fiu insarcinata?
Postat: Thursday, September 14, 2017 8:41 AM
Am mai facut un test (Viola), de dimineata si a iesit o singura linie, am 34 zile astazi de can nu mi-a venit menstra si o aveam cam la 29-30 zile maxim. Nu stiu ce sa mai cred, am intretinut relatii chiar in perioada fertila 23-29 august dar probabil ca nu s-a prins bebitu meu. Simptomele chiar nu mi le produc singura....pt ca am greturi dimineata si am temperatura corpului mai ridicata ca am verificat si am o stare usoara de ameteala...sani ma dor...dar tot negativ ramane testul si menstra tot nu vine.pale uff
Postat: Tuesday, September 12, 2017 4:36 PM
Andreea06 wrote:
Poate nu era testul f sensibil, ai putea face o analize de sange beta hcg si ai sti sigur..
Sau sa incerci cu alt test ultrasensibil, Viola de exemplu (in Dona sau Sensiblu gasesti) sau altele de max 10 mUI. Majoritatea sunt de 25 mUI..

Iti tin pumnii!

Multumesc mult pt raspuns, cand tocmai vroiam sa arunc testul facut de dimineata...era si a doua liniuta dar nu se vede prea bine, mai astept o zi si mai fac unul. Multumesccc
Subiect: Sunt insarcinata????
Postat: Tuesday, September 12, 2017 8:48 AM
Buna ziua,

Incep prin a spune ca eu si sotul meu ne dorim fff tare un bebe, luna aceasta mi-a trebuia sa imi vina menstra pe data de 10, nu mi-a venit si am facut un test in aceasta dimineata si a iesit negativ. Simptome am, putem sa jur ca sunt gravida...in ultimele 2 zile am avut greturi dimineata chiar am incercat sa vomit dar nu am putut, imi este f somn ziua si seara adorm devreme nu mai pot sta si ieri aveam pielea de la burtica foarte sensibila si parca aveam febra. Credeti ca am facut testul mult prea devreme?
Multumesc frumos pentru ajutor...Bye2
Postat: Tuesday, September 12, 2017 8:46 AM
Buna ziua,

Incep prin a spune ca eu si sotul meu ne dorim fff tare un bebe, luna aceasta mi-a trebuia sa imi vina menstra pe data de 10, nu mi-a venit si am facut un test in aceasta dimineata si a iesit negativ. Simptome am, putem sa jur ca sunt gravida...in ultimele 2 zile am avut greturi dimineata chiar am incercat sa vomit dar nu am putut, imi este f somn ziua si seara adorm devreme nu mai pot sta si ieri aveam pielea de la burtica foarte sensibila si parca aveam febra. Credeti ca am facut testul mult prea devreme?
Multumesc frumos pentru ajutor...Bye2
Subiect: Clubul aspirantelor - 57
Postat: Saturday, April 8, 2017 2:51 PM
Dana_ wrote:

Buna Gina , bine ai venit !
Cand ai testat ? Daca ai facut testele acum dupa 11 zile de intarziere ar fi aparut doua liniute . Posibil sa fie ceva dereglare

Am facut testele cam la 6-7 zile iar linia de control era deplasata (era intre T si C), si era putin neclara
Postat: Saturday, April 8, 2017 2:48 PM

Postat: Saturday, April 8, 2017 12:48 PM
Buna,
Am si eu o problema, mi-a intarziat ziclul 11 zile, am facut 2 teste dar au iesit negative...am ciclul regulat si nu s-a mai intamplat sa imi intarzie. Cam in ziua a 5-a de intarziere am avut o scurgere albicioasa si groasa...in rest am greturi si ameteli pe timpul zilei dar imi trec destul de repede. Oare am facut testele prea devreme?