Profil: gina77
Despre
Utilizator: gina77
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Thursday, October 25, 2007
Ultima vizita: Sunday, September 29, 2013 11:44 AM
Numarul de postari: 76
[0.01% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 20
Postat: Sunday, September 29, 2013 8:32 AM
Neata, fetelor! N-am somn nici duminica desi piticul este in deplasare la bunita ( nu-l putem spune pe C)
Marryella nu m-am suparat, departe de mine gandul asta. Incercam doar sa va fac sa intelegeti ca din cauza faptului ca locuiesc departe de oras, nu pot doar sa trag o fuga la medic, ci-mi trebuie jumatate de zi pentru asta. Si aici intervine serviciul, apoi copilul care dupa gradi vrea numai cu mami...cu toate acestea, maine dimineata sun la cabinet si daca e libera dr ma duc sa ma vada. Asa ca maine dezlegam misterul.
Dar voi fetelor-nimic!? Nicio noutate?
Subiect: Clubul aspirantelor - 19
Postat: Saturday, September 28, 2013 6:23 PM
Marryella,sunt perfect constienta ca voi nu sunteti medici si cu siguranta voi ajunge la medicul meu. Insa va ceream o parere pentru ca in astfel de cazuri mai devin si paranoica si ma sperii inuttil. Ma bucur macar ca nu ma doare nimic altceva. Cat despre pozitivarea tarzie a unui test de sarcina, as vrea din suflet sa fie acesta cazul, dar la norocul meu cu siguranta nu e.
Si in legatura cu tratamentele naturiste- medicul homeopat mi-a recomandat si mie, pe vremea cand inca mai faceam tratamente, tinctura din mladite de zmeur. Efecul scontat nu l-a avut, dar mi-a crescut libidoul pana in tavan-ne iubeam ca nebunii in fiecare zi aproape.
pup
Postat: Saturday, September 28, 2013 4:25 PM
Fetelor, poate stiti si ma lamuriti si pe mine ca n-am avut rabdare sa citesc pe net pana gasesc informatia. La sarcina extrauterina un simptom este durerea in uma. Dar, intrebarea este:aceasta durere se asociaza si cu sangerarea? Sangerarea ca la menstruatie, caci intern stiu ca durerea de umar e data de sangerarea generata de rupere trompa...Dar sangele acela se elimina sau sangerezi intern pana lesini? Ca pana ajung eu la medic...Greu!
Postat: Saturday, September 28, 2013 11:50 AM
Multumesc Giulia. De aseara au inceput niste dureri in umarul drept si acum ma dor amandoi. Citisem ca una dintre formele de manifestare a unei sarcini extrauterine care mai si sangereaza, este durerea in umarul drept. Pe de alta parte , daca ar fi fost sarcina,chiar si extrauterina, testele s-ar fi pozitivat.Iar de sangerare nici vorba. Asa incat medicul va fi in masura sa-mi spuna despre ce-i vorba--cand voi ajunge! Sper sa fie bine si pentru mine (indiferent ce inseamna asta) si pentru voi-cu multi bebei pe aici. O sambata linistita!
Postat: Saturday, September 28, 2013 10:06 AM
Dragele mele, aseara am cumparat 2 teste sarcina, prestat teste dimineata la 6,rezultat- teste negative! pale Eu- niciun simptom- nici de cm, nici de sarcina. Daca testele sunt negative e clar ca sarcina nu e, ca doar nu s-o pozitiva testul dupa o luna intarziere. Asa ca ma gasesc in fata singurei mele intarzierei ever a cm si nu stiu ce e cu mine. Nu ma doare nimic, asa ca stau si astept ca doar ceva-ceva s-o intampla intr-un final!
Voi ce mai ziceti? Ce mai faceti? Nanny cum te simti? Mari, ceva musafiri pana la urma? Numai bine va doresc!
Postat: Friday, September 27, 2013 2:41 PM
Vai, sper ca n-ati deschis sirul celor dezamagite de luna asta, ca si pe mine parca ma doare putin burta. Nici eu nu mai stiu ce e cu mine. Sunt in a 10 a zi de intarziere, vom vedea. Daca nu vine pana diseara, fac un test de sarcina, desi piticii din mintea mea imi spun ca in ciuda intarzierii, nu sunt insarcinata. M-am cam desumflat, o sa vedem. Pupici
Postat: Thursday, September 26, 2013 4:19 PM
Asa e, Nanny, viata e nedreapta cand ne dorim mult ceva si nu obtinem imediat. Eu am inteles ca n-am putut ramane insarcinata ca sa pot fi din tot sufletul mamica lui Andrei. El ne-a asteptat si a venit pe lume pentru ca noi sa-l infiem si sa ne implineasca. Asa ca eu mi-am primit raspunsul la intrebarea pe care mi-am adresat-o atatia ani---de ce eu nu pot si altele pot? Pentru ca Andrei sa fie ceea ce e acum-lumina noastra.
Cu siguranta iti va lumina si tie viata cineva, trebuie doar sa crezi si sa te rogi.Te imbratisez.
Postat: Thursday, September 26, 2013 3:51 PM
Nanny, imi pare tare rau! Citind mi-au dat lacrimile. N-am stiut niciodata sa apreciez ce e mai rau- sa nu ramai insarcinata niciodata sau sa ramai si sa pierzi? Mari are dreptate, poate ar fi bine saa mai ceri si o a 2 a opinie. oricum ar fi sa stii ca noi ne gandim la tine si incercam sa-ti transmitem toate gandurile noastre bune.
Nici nu stiu ce sa-ti mai spun. Poate ca toata suferinta ta are rolul de a te intari si de a te transforma in cele din urma in cea mai buna si puternica mama din lume pentru un bebe deosebit. Doamne-Doamne sigur are un plan cu noi!
Postat: Thursday, September 26, 2013 3:07 PM
Mai fetelor, v-am vazut discutand despre temperaturi si vreau sa ma lamuriti si pe mine cu ceva. In cazul in care as fi insarcinata, cam ce temperatura bazala ar trebui sa fie? Of, ma simt atat de balonata de am senzatia ca as putea zbura. ati experimentat vreuna asa ceva? Ma gandeam ca daca as fi insarcinata as sti exact data conceperii- 1 sau 2 sept. e amuzant daca ma gandesc ca data ultimei menstruatii e putin in ceata.
revenind la simptome- ati fost balonate si ce temp ar trebi sa fie?
Postat: Thursday, September 26, 2013 6:55 AM
Sper sa mai vina si vesti bune. Eu tot astept greturi, ceva....
Sa aveti o zi frumoasa, fetelor, si muuuuulta rabdare ca nu degeaba se zice ca rabdarea e o virtute. Sper sa fim si rasplatite. pup si vb mai tarziu!