gia1234

Profil: gia1234
Despre
Utilizator: gia1234
Nivel: Membru
Nume real: Blue
Locatia Constanta, Romania
Ocupatie: Invatator
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Sunday, December 22, 2019
Ultima vizita: Sunday, September 27, 2020 9:11 PM
Numarul de postari: 45
[0.00% din toate postarile / 0.16 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 58
Postat: Sunday, September 27, 2020 1:12 PM
Miha1989 wrote:
Mi-au venit rezultatele la utocultura de data asta am dus proba la bioclinica ca mi-a fost mai usor ca este aproape de mine, eu zic ca sunt ok astept si parerea voastra ca pareti mai pricepute ca mine ras

La Bioclinica am facut ?i eu. Mie mi a ie?it putin ridicat la celule epiteliale scamuase. ?i mi a zis ca s a infectat recipientul probabil.. Acum 2 luni nu aveam asa ceva. Iar acum am. Ma speriasem iniatial ca nu aveam habar ce sunt. Trebuie sa repet.. între timp am fost la medicul de familie ?i a zis ca nu am nimic. Doar sa am grija! numai la clinica asta mi a ie?it aiurea.
La valoarea ta la eritrocite, nu e infec?ie. Stai linistita! hearts
Postat: Wednesday, September 23, 2020 12:23 PM
Adina Mariana wrote:
Fetelor stati sa vedeti dupa ce nasteti,plangeti doar cand va uitati la bebe cat este de mic si firav,apoi plangi cand te gandesti cum l-ai purtat in pantece,apoi plangi cand te gandesti cum l-ai nascut si ca tu ai fost instare sa il aduci pe lume,apoi plangi cand incepe si el sa planga ca trebuie sa il schimbi sau sa ii faci baitza,apoi plangi cand mergi cu el sa ii ia sange pt.ultimele analize ca sa puteti iesi din spital,apoi plangi cand ajungi acasa cu el si mai ales daca sotul iti pregateste si ceva surpriza(al meu asa a facut cu baloane,litere cu numele,curatenie,mancare etc)...deci sa nu credeti ca dupa ce nasteti situatia se schimba.Eu una am plans mai mult dupa ce am nascut si nu am avut nici o depresie,pur si simplu am plans si de bucurie si de ingrijorare si ca sunt eu sensibila de fel.Acum mai plang doar cand mergem la vaccin si sotul intra cu el in cabinet ca eu sunt gaina si nu pot in rest m-am mai obisnuit ca nu mai este atat de firav plus ca se mai duc si din hormonei.Tot ce pot sa va spun este ca este un lucru absolut normal si mai bine sa plangeti decat sa tineti in voi si sa se instaleze depresiasic

Va spun si eu o faza din sarcina care e cea pe care mi-o amintesc si o avut un impact mare asupra mea.Ca de ce patul nostru este atat de mare adica 180/200 si ca eu nu mai incap pe langa pat Lol ca de ce nu l-am facut 160 macar si crize.Si am vrut atunci in acel moment sa taie patulHilar si l-am chemat pe socru sa il ajute pe sotul sa il taie.Sotul imi tot explica ca nu putem sa il taiem,cum o sa arate?pana la urma mo potolit ca va cumpara altul in curandBig Laugh acum i-am spus ca atata ii trebuie sa imi schimbe patulCrazy

Am ras rau:)))))). Faza cu patul e epica! Vreau sa zic ca ?i eu mi am dat comanda de pat mai mic, al nostru la fel e de 180/200. ?i ca unde am sa pun patu?ul. Sincer, abia astept sa vina patul nou. Pe asta nu l mai suport. Am avut un moment in care plângeam ?i râdeam Lol
Postat: Tuesday, September 22, 2020 4:19 PM
freya1 wrote:
gia, si inca cum, tot trim 1 cred ca plangeam si de 3 ori pe zi pentru orice prostie, gen imi era foame si nu stiam exact ce vreau sa mananc Lol
acum am lasat-o ceva mai moale, sa zic ca plang o data la cateva zile
uite ca mai sunt si altele : https://www.boredpanda.com/silly-reasons-pregnant-women-cry/ hohot

Am tipat odata la sotul meu sa î?i ridice hainele ?i dupa mi s a parut ca cine stie ce i am putut face. ?i am început sa plâng in hohote Big Laugh am început ?i eu trim 2, sper sa nu mai plâng asa aiurea. Câteodata plâng ca vreau sa fiu copil mic ?i fara griji. hohot ma bucur ca nu sunt doar eu asa! Sarcina usoara, Draga mea computerlove
Postat: Tuesday, September 22, 2020 3:33 PM
buna fetelor! Putin off-topic ce vreau sa spun acum. A mai plans vreuna dintre voi pe timpul sarcinii? Eu plâng la orice lucru mi se pare mie mai ciudat. Am plans Chair ?i dupa un om care ii ajuta pe parin?ii mei in curte numai prin simplul fapt ca mama mea i a zis “ saracul baiat, mereu vine ?i ne ajuta” ?i mi s a facut mila. Sunt curioasa daca ?i voi sunteti sau au fost ca mine. Sunt super transformata Hilar
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 57
Postat: Friday, August 28, 2020 7:40 PM
Mihaela14 wrote:

Multumesc tuturor!
Roser, e cuminte si mananca tot mai bine iubitul meu newclap acum are 2500 gr. Mul?umesc lui Dumnezeu ca e sanatos!

Felicitari pentru minunea ta! Recuperare usoara ?i sa fi?i sanatosi SimplyLove
Postat: Friday, August 21, 2020 5:17 PM
AstaMica wrote:
Fetelor, miercuri am primit trimitere de la medicul de familie pentru analize (sange si urina), cele pe care le pot face gratuit. Si m-a trimis la Regina Maria. M-au tot plimbat. Mi-am facut programare, am fost azi si au zis ca trebuie sa fac alta programare ca nu mai au fonduri. Si m-au pus abia pe 02.09, dar mie imi trebuie mai devreme. Ce pot face? Stiti unde ma pot duce?

Asa am pa?it ?i eu ?i am ajuns sa le platesc pe toate. Cam peste tot este la fel. To?i zic ca exista plafon la începutul fiecarei luni dar nu este asa. Stiam ca la spitale ?i le mai pot face dar acum cu covid asta, nu te as sfatui sa mergi.
Postat: Friday, August 21, 2020 3:22 PM
freya1 wrote:
Buzbuchi Cheek Kiss ce frumos ai zis ! eu sa stii ca m-am menajat, desi sunt multe de facut, daca am fost obosita sau nu m-am simtit bine nu am facut absolut nimic
mi-e doar ca am citit ca poate da sangerari si eu daca vad sange rosu cred ca mor de frica, nu mai ajung la medic
sper ca te-aj mai linistit si tu putin

gia, eu una nu as folosi, nici uleiurile alea esentiale nu sunt toate inofensive; sigur nu se intampla nimic ca ai folosit o data, dar cred ca mai bine eviti
singurul pe care l-as folosi in caz de dureri musculare e arnigel (contine doar arnica)

Multumesc, Draga mea!
?i mie mi s a zis ca o sa mi se lase placenta din cauza uterului ca este retrovers. Mi a zis sa am grija in lunile acelea când bebe începe sa creasca sa fac repaus total. Sigur va fi bine!!hearts ?i eu sunt îngrijorata de orice lucru. Azi am stranutat atat de tare încât am crezut ca mi iese copilul din mine hohot hearts
Postat: Friday, August 21, 2020 1:34 PM
Buna fetelor! Am ?i eu o întrebare pe care vreau sa vi-o adresez. Zilele trecute am avut efectiv muschii în?epeniti din zona umerilor ?i mi s-a facut masaj cu un gel ( timburg albastru ) de vreo 3 ori pentru dureri. A?i auzit ceva de el? Are contraindica?ii in sarcina? Nu scria pe cutie nimic. Nu mai stiu de ce sa ma feresc ?i ce sa folosesc!! Bye2 multumesc ?i sarcini u?oare va doresc!
Postat: Sunday, August 9, 2020 3:32 PM
Ellena20 wrote:
Gravidute, ce mai faceti? Cum va mai simtiti? coeur

De doua zile rau! Am gre?uri ce ?in toata ziua ?i nu prea pot manca ca îmi vine sa vomit Hilar ?i am foamete mare!! tu cum e?ti? SimplyLove
Postat: Friday, August 7, 2020 2:53 PM
Droxana wrote:
Hei computerlove
Voi ati avut sau aveti scurgeri mai abundente transparente sa zicem? Eu astazi am avut ceva intepaturi in zona ovarelor,dar am luat o ca este normal,insa nu stiu daca scurgerile asa trebuie sa fie ..

Da, am avut ?i eu. Poate fi ceva normal.