Gerovital?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Scris: Thursday, December 21, 2006 6:51 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Am auzit foarte multa lume incantata de gama Gerovital. Am cautat pareri si pe net... iarasi... dintre cele mai bune. Voi ati folosit vreun produs de-al lor? Ce parerea v-a facut?

Eu inca nu am gasit crema care sa ma multumeasca, desi am incercat o multime. Am stoc serios in baie, pe care nu ma indur sa-l arunc de mila banilor pe care i-am datcry

Asa ca ma bate un gand sa incerc si Gerovital-ul, daca e atat de laudat.
Voi ce spuneti?
Daca ati folosit si ati fost incantate, as vrea sa stiu si ce tip de ten aveti...
stele_pe_cer
Scris: Thursday, December 21, 2006 7:38 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Eu am folosit toata gama Gerovital pt.ten gras/mixt nu ma itn minte.In prezent am numai crema contur oki, de care sunt multumita, dsi produsul in sine nu este ceea ce imi doream eu.

Ma nemultumeste profund faptul ca, desi este o firma renumita, foloseste parabeni in compozitie, ceea ce imi da de gandit in privinta calitatii.In rest, pielea mea extraordinar de sensibila nu a avut de suferit de pe urma produselor lor.
taki
Scris: Thursday, December 21, 2006 9:04 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Eu le folosesc de cativa ani si de atunci nu ma despart de ele. Avand tenul foarte uscat si sensibil ( pentru clima din Japonia )niciodata nu-mi gaseam creme pe care sa le suport.
Cremele astea sunt facute din extracte de plante,sunt nonalergice,nu contin alcool,parfum si coloranti sintetici si din cate stiu eu sunt foarte cautate in strainatate, in Jp o crema hidratanta de zi ajungand in jurul sumei de 100 Euro.

sousourel
Scris: Thursday, December 21, 2006 9:13 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Crema cu argila de la Gerovital...mi s-a iritat urat pielea, face vechime in dulap. Acum folosesc o alta gama de produse naturale si sunt fff incantata.
stele_pe_cer
Scris: Thursday, December 21, 2006 10:48 PM
Nivel

Dati un search pe google dupa "parabeni" in produsele cosmetice.Sa vedeti cati din cei mai periculosi parabeni se gasesc fara exceptie in cremele romanesti.

Pt cine nu stie, parabenii sunt niste substante daunatoare pielii, favorizante de aparitia cancerului.
kali
Scris: Friday, December 22, 2006 10:08 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Cica Elmiplant a scos o gama fara parabenicool
mommy
Scris: Friday, December 22, 2006 10:42 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2006
Despre Elmiplant pot sa va spun ca am vazut cu ochii mei laboratoarele si sunt super dotate si impecabile, se lucreaza cu bascute si masti in mediu steril, au investit mult in tehnologie, nu ca vreau sa fac reclama, dar va spun ca se lucreaza ca la carte. Despre compozitia cremelor nu stiu ce sa zic, stiu ca ei importa o parte din principiile active, deoarece in Romania extractele nu prea se fac la calitatea necesara, desi exista un fond natural exceptional. Eu folosesc si creme Elmiplant si imi plac. Dar depinde de fiecare piele ce si cum tolereaza. Eu, de exemplu, nu suport L;Oreal, desi am inteles ca sunt foarte bune, dar mie nu imi priesc.
emanuelaan
Scris: Friday, December 22, 2006 11:20 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/28/2006
Crema hidratanta de la Elmiplant folosesc si eu acum ma impac tare bine cu ea, de cand am nascut am un ten tare uscat,are si factor de prorectie, e destul de ieftina am tot folosit game scumpe si nu au avut nici un efect..
stele_pe_cer
Scris: Friday, December 22, 2006 11:12 PM
Nivel

Miru wrote:
Despre Elmiplant pot sa va spun ca am vazut cu ochii mei laboratoarele si sunt super dotate si impecabile, se lucreaza cu bascute si masti in mediu steril, au investit mult in tehnologie, nu ca vreau sa fac reclama, dar va spun ca se lucreaza ca la carte.

Si eu stiu ca firma Elmiplant, pe langa produsele bune pe care le comercializeaza, au si un consilier foarte dragut care raspunde cu promptitudine oricaror intrebari legate te ten si produsele lor.

Miru wrote:
Despre compozitia cremelor nu stiu ce sa zic, stiu ca ei importa o parte din principiile active

O parte din ele sunt bune, altele bunutze, altele ...ca restulsic !Nu stiu nimic insa de noua gama, ca eu nu mai folosesc creme, demakiante si lotiuni cosmetice, ci numai dermato-cosmetice.Dar pot spune ca ce am folosit mi-a adus multumire, kiar si cremele de fata le-am considerat bunutze.Cel mai mult mi-a placut o crema-spray pentru dupa plaja, crema foarte emolienta si in acelasi timp racoritoare.

Miru wrote:
Eu, de exemplu, nu suport L;Oreal, desi am inteles ca sunt foarte bune, dar mie nu imi priesc.

L'orealul daca era asa bun, nu i se mai facea atata reclama.Este o firma cu renume si bani, dar produsele lasa de dorit .Ca sa nu mai vorbim ca L'orealul de pe piata ro nici nu se compara cu cel din afara ca si calitate.Ori ca te dai cu un Ruby Rose din Obor, ori ca te dai cu un L'oreal din ro, singura diferenta eu zic ca e numai de pret.
mommy
Scris: Friday, December 22, 2006 11:54 PM
Nivel

Nu stiu nimic despre consilier. Au consilieri?
mihaela75
Scris: Saturday, December 23, 2006 5:03 AM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
sousourel wrote:
Crema cu argila de la Gerovital...mi s-a iritat urat pielea, face vechime in dulap. Acum folosesc o alta gama de produse naturale si sunt fff incantata.

Si mieplans plans oare de ce?Am luat crema , masca si lotiunea pe baza de argila si m-am transformat in Frenkenstein.Mi-am dat seama tarziu ca e de la produsele astea si tot foloseam in disperare.plans
stele_pe_cer
Scris: Saturday, December 23, 2006 3:54 PM
Nivel

Miru wrote:
Nu stiu nimic despre consilier. Au consilieri?

Da.Pe site-ul lor poti intreba orice legat de produse, atat ca si compozitie, cat si daca se potrivesc tenul tau (pt.depigmntare, riduri, acnee, orice..) si iti va raspunde unul din consilierii lor (sunt doua tipe forate amabile care iti pun la dispozitie orice informatie doresti)
mommy
Scris: Saturday, December 23, 2006 4:35 PM
Nivel

stele_pe_cer wrote:

Da.Pe site-ul lor poti intreba orice legat de produse, atat ca si compozitie, cat si daca se potrivesc tenul tau (pt.depigmntare, riduri, acnee, orice..) si iti va raspunde unul din consilierii lor (sunt doua tipe forate amabile care iti pun la dispozitie orice informatie doresti)

Aha, eu nu am mai intrat de mult pe situl lor. Bravo lor!
stele_pe_cer
Scris: Saturday, December 23, 2006 4:40 PM
Nivel

Miru wrote:

Aha, eu nu am mai intrat de mult pe situl lor. Bravo lor!

Nici eu nu am mai intrat de vreun an, ca nu am mai avut nevoie.Ma tenta la un moment dat doua creme contur de oki de la Elmiplant,dar le-am gasit in market.Preturile intr-adevar sunt foarte bune si, daca nu ai un ten pretentios, kiar merita sa le consumi.

Eu, la tenul sensibil pe care il am, imi trebuie obligatoriu creme dermato-cosmetice si/sau, periodic creme farmaceutice.Din pacate, asta e...cremutzele ieftine nu ma ajuta.Acum, mai nou, am gasit o lotiune farmaceutica pe care o folosesc de vreo 6 luni si imi merge tare bine cu ea.Cred ca este exceptia care confirma regula:ieftina si buna.Costa 50.000 si ma tine 2 luni!Parca nici nu ma indur sa renunt periodic la ea (pe timpul noptii as avea nevoie de ceva mai hidratant) dar...nu ma indur sa o inlocuiesc cu altceva.
stele_pe_cer
Scris: Saturday, December 23, 2006 11:40 PM
Nivel

Am gasit astazi in market gama Elmiplat "fara parabeni si inca ceva"...scrie mare pe cutie ca e "fara", dar am rezistat tentatiei de a-mi spori colectia de creme ce in curand vor expira aproape neatinsesic !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.