GERMANIA
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TeosOf
Scris: Sunday, April 11, 2010 5:04 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/4/2008
raly wrote:
Waw...ce poze faine Teo!newclap newclap Si sa stii ca nici nu a fost mult cazarea,noi am vrut sa stam in Vinena o noapte si pretul era de 314 E pe o noapte!banghead Iar despre imbracaminte sa stii ca erau pe diferite categorii magazinele,erau magazine de firma unde preturile erau ca nr de telefon,dar erau si magazine mai ieftine,iar cumnata-mea la cunostea pe acestea si sa stii ca aveau preturi destul de bune!Iar mancarea(ma refer la cea cumparata din magazin nu la cea de la restaurante)este cu muuult mai ieftina ca la noi!Cea din restaurant costa mult!Se platesc serviciile!sic

Dar unde v-ati dus mami, la Hilton Viena? E adevarat, ca sunteti mai multi si nu puteti lua o dubla, dar si 314E...alcool
Cred ca sunt si magazine ieftine, dar noi nu am avut timp sa le cautam. Noi faceam multe comparatii cu Londra, unde chiar si in centru gasesti magazine pt toate buzunarele.computerlove computerlove
TeosOf
Scris: Sunday, April 11, 2010 5:17 PM
Nivel

sweet angel wrote:
teo ce m-am bucurat sa vad poze din munchen , cele din marienplatz de la rathaus cu glockenspiel.
eu ti-am recomandat magazine de haine ieftine dar daca nu ai mers acolo eu cu 30 de euro in vara am luat o plasa de haine de copii. 1.99 buc, 2.99 la kik.
incaltamintea nu e chiar ieftina acolo dar depinde de magazin eu imi cumparam de la deichman 30-40 de euro dar de firma .
mancarea e adevarat ca in restaurante e scumpa dar in magazine e mult mai ieftin decat la noi si mi se pare ca ai de unde alege, f multe sortimente.

Cum am spus mai sus, n-am avut timp sa cautam magazinele, din cauza ca numai sambata le-am gasit deschise. Noi am stat din 2.04 pana in 5.04 in Munchen, iar pe 2.04, 4.04 si 5.04 toate magazinele au fost inchise.
Pe 8.04 am fost in Ulm, pe strada aceea principala, plina de magazine, dar si acolo aceleasi preturi ca in Munchen.
Acum nu ma plang, caci nu m-am dus pt cumparaturi, dar mi-am facut o idee, pe care nu stiu cat de curand am sa mi-o schimb. Cum am mai scris, in comparatie cu Londra, in Germania nu prea cumperi multe cu 1000E.
Ca sa dau un exemplu, Isabelle vroia un tricou cu Bayern Munchen si sa scrie numele unui fotbalist pe spate, neaparat, unul care incepe cu R (chiar daca ea e fan Messi) si am gasit un astfel de magazin in gara, in Munchen si am gasit si tricou cu acel fotbalist si costa 85E...Sa cad acolo...A inteles si ea ca nu se poate sa dam atatia bani pe un tricou.
Mancare din magazin n-am luat decat pt acasa, cum ar fi branzeturi, paine si dulciuri. Cand ma duc in concediu, nici cafea nu-mi place sa-mi fac in camera de hotel, vreau sa ma simt ca-n vacanta.computerlove computerlove
TeosOf
Scris: Sunday, April 11, 2010 5:20 PM
Nivel

Multumesc mult, tuturorcomputerlove pupici Am sa revin cu poze, doar sa mi le incarce mai repede photobucketabounce
sweet angel
Scris: Sunday, April 11, 2010 6:37 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/6/2010
ce fain teo ai fost si in ulm . computerlove in ulm am stat 3 ani imi este dor sa merg din nou. astept poze din ulm
Cappy85
Scris: Sunday, April 11, 2010 9:47 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/23/2010
Maine am sa postez si eu cateva poze facute in Germania cu muzeul sarbatorilor de iarna si alte poze frumoase
kali
Scris: Sunday, April 11, 2010 10:11 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Super foto, Teo!newclap Sa va fie de bine iesirea si sa o repetati cat de curand unde va doreste inimioara!
Cat despre tricourile oficiale, in Barcelona aveau acelasi pret. Ba iti puteai inscriptiona si numele tau alaturi de cel al jucatorului preferat pentru inca 15 euro. Toata afacerea, deci: 100 euro.alcool
monique
Scris: Sunday, April 11, 2010 11:36 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
Teo, minunat! Sa va fie de bine concediul! Abia astept poze noi! Voi sunteti doua frumoase... Aveti asa, ceva...aparte! Va pupam si speram sa va mai vedem prin foto!hearts
TeosOf
Scris: Monday, April 12, 2010 12:47 AM
Nivel

Kaly, Monique, multumim multpupici pupici

Kaly, chiar ma gandeam ca in Barcelona poate sunt mai ieftine, dar...hohot

Sweet Angel, voi pune si poze din Ulmhearts Cred ca si mie mi-ar placea sa locuiesc in Germania, dar...

Cappy, te asteptam sa postezi.topai

Acum am sa mai pun cateva poze tot din Munchen, caci nu le-am terminat.

Catedrala Frauenkirche (aici am stat la slujba din Vinerea Mare si ne-a placut f mult, chiar daca nu am inteles nimic; dupa ce ne-au dat ceva mic, rotund si comestibil - cred ca in genul anafurei de la ortodocsi - am plecat)

Divese cladiri sau parti din ele

Intrarea intr-un resto

Teatrul National

Odeonsplatz

In drum spre English Garden

English Garden

raly
Scris: Monday, April 12, 2010 6:53 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Super e English garden!cool cool
Cris-DL
Scris: Monday, April 12, 2010 12:59 PM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
Super, Teo!!
Sa va fie de binepupici pupici
danab
Scris: Monday, April 12, 2010 2:17 PM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
Frumoasa vacanta!!!!!!!!!bravo Multumim de poze, incanta sufletul. Cred ca Germania, dupa Franta, ar fi tara in care as dori sa locuiesc, sunt asa ordonati, ca un contabil ras
ingerash
Scris: Monday, April 12, 2010 2:26 PM
Nivel

Inregistrat: 1/17/2008
love love love Superbe fotografii! Teonewclap newclap newclap
TeosOf
Scris: Tuesday, April 13, 2010 1:48 PM
Nivel

Raly, Cris, Dana, Ingeraspupici pupici pupici pupici

Cris, calatorie placuta si voua si timp cat mai frumoscomputerlove

Dana, si al meu sot e innebunit dupa Franta, dar eu nu am inteles de ce? Nu pt ca nu mi-ar placea, din contra ii apreciez f mult pe francezi, aproape ii consider pe locul I la orice, dar parca nu m-am simtit nemaipomenit la ei. Germania, in schimb...parca-mi vine sa ma apuc serios de limba lor si cand termina Isabelle liceul sa ne facem bagajele...bounce
TeosOf
Scris: Wednesday, April 14, 2010 9:16 PM
Nivel

Mi-a placut mult cum vopseau ouale

Si pe acestea le-am luat pt noi

In ziua de Paste am fost la Olympia Halle

A fost un festival acolo si copiii au vopsit oua

Si piscina

Si cateva poze din Mall-ul Riem Arcaden

In ultima zi in Munchen, am observat ca de la fereastra hotelului se vedeau turnul de la Olympia, BMW si cladirea O2

dar si turnurile catedralei Frauenkirche (cele doua din stanga)

raly
Scris: Thursday, April 15, 2010 7:04 AM
Nivel

Inregistrat: 12/17/2007
Teo,minunat!newclap newclap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.