Geanta de plaja din materiale reciclabile
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Tzepii
Scris: Wednesday, July 25, 2012 11:14 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006
Tema concursului "Geanta de plaja din materiale reciclabile" :

Continuand seria de concursuri, firma Bro Rom Sibiu va invita la un nou concurs pentru doamne si domnisoare, mai mari sau mai mici, cu tema "Geanta de plaja din materiale reciclabile".

Regulamentul concursului "Geanta de plaja din materiale reciclabile" :

Va provocam de aceasta data sa ne aratati pas cu pas cum puteti crea o gentuta / geanta de plaja din materiale reciclabile. Fie ca apelati la o geanta mai veche pe care o transformati, fie ca alegeti sa faceti o gentuta dintr-o pereche de blugi, lasati-va libera imaginatia si croiti cea mai frumoasa gentuta.

Nu uitati sa faceti si minim 3 poze din timpul lucrului si sa explicati detaliat modul de lucru.

Nu pot participa la concurs si vota decat membri forumului care au mai mult de 500 de postari, inscrisi inainte de 1.07.2012. Perioada de inscriere : 1.08 - 31.08.2012.

Sponsorul concursului va desemna castigatorul, tinand cont de urmatoarele aspecte:

• - nivelul de detaliu al explicatiilor si cat de bine este explicat totul
  • - complexitatea modelului
  • - aspectul produsului final.
Succes si multa inspiratie !

Premiul concursului "Geanta de plaja din materiale reciclabile" :

Premiul 1 este o masina de cusut Elna 1000 Sew Fun cu design elvetian contemporan, atractiv dar si practic, ofera caracteristicile necesare pentru a indeplini nevoile dumneavoastra de baza in arta cusutului.

Premiul 2 este un set de ata de cusut Madeira de 18 culori.

Premiul 3 este o foarfeca pentru croit.

Expedierea premiului :

Premiul va fi expediat câstigatorului de catre sponsorul concursului magazinul deCusut.ro - numai pe teritoriul României în saptamâna imediat urmatoare încheierii concursului. Site-ul www.7p.ro nu îsi asuma responsabilitatea expedierii acestor premii.

Sponsorul concursului este Bro Rom Industrial Machines-Sibiu SRL

Societatea BRO ROM INDUSTRIAL MACHINES - SIBIU SRL este partener autorizat în România si importator al masinilor de cusut de uz industrial si casnic marca BROTHER. Brandul japonez BROTHER este foarte cunoscut în toata lumea atât datorita produselor sale de birotica (faxuri, copiatoare, multifunctionale) cât si datorita masinilor de cusut, care sunt considerate produse de top datorita calitatii lor exceptionale, care înglobeaza rezultate ale cercetarilor în electronica de ultima ora, si a renumitei fiabilitati. Producatorul a început în Nagoya în urma cu 100 de ani productia de masini de cusut, s-a extins la scara internationala, si doar apoi a început productia de echipamente de birotica, pentru care este faimos astazi. În Statele Unite, numele BROTHER este sinonim cu coaserea, asa cum la noi XEROX este sinonim cu fotocopierea.

Vizitati magazinul online www.deCusut.ro pentru un shopping placut si pentru a fi la curent cu ultimele noutati.

www.decusut.ro - Masini de cusut online!

Tzepii
Scris: Thursday, August 9, 2012 4:54 PM

Inregistrat: 2/13/2006
Nu sunt amatori ?
bire.anamaria
Scris: Thursday, August 9, 2012 5:55 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
vad ca aici e cam liniste pe aici .mai e valabil concursul?as vrea sa incerc si eu daca se poate
dana78
Scris: Thursday, August 9, 2012 5:59 PM

si eu si eu si euras
AdrianaC
Scris: Thursday, August 9, 2012 10:17 PM

Concursul este valabil. Va asteptam cu creatiile voastre !

Sa aveti spor si inspiratie !
dana78
Scris: Thursday, August 23, 2012 7:30 PM

va prezint si eu gentutza mea cu toate ca nu e nimic de spectacular mie imi place.pt mine are farmecul ei.asa simpla cum e a placut si sotului si prietenei mele atit de mult incit mia zis ca vrea si ea unaras sper sa va plac si voua cit de cit.

dana78 attached the following image(s):
foto1.jpgfoto2.jpgfoto3.jpgfoto4.jpgfoto5.jpgfoto6.jpgfoto7.jpgfoto8.jpgfoto9.jpgfoto10.jpgfoto11.jpgfoto12.jpgfoto13.jpgfoto14.jpgfoto15.jpgfoto16.jpgfoto17.jpgfoto18.jpgfoto19.jpgfoto20.jpgfoto 1.jpg

victoria1
Scris: Thursday, August 23, 2012 8:04 PM

Foarte darguta e gentutanewclap Felicitari Dananewclap
Poate fac si eu unayes Uitasem de concursul astaalcool
bire.anamaria
Scris: Thursday, August 23, 2012 8:39 PM

dana e super gentuta.ce bine cu concursul asta topai topai
mamibogdan
Scris: Thursday, August 23, 2012 9:47 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/6/2011
Dana, o frumusete de geanta. Felicitari. newclap newclap computerlove
dana78
Scris: Friday, August 24, 2012 9:24 AM

vicky,ana,alinush va multumesc frumos.computerlove computerlove computerlove
vicky mult spor.majoreta majoreta
S.ELENA
Scris: Friday, August 24, 2012 1:33 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
Si eu am in lucru o gentuta asemanatoare, dar merge destul de greu ptr ca nu am masina de cusut....uff uff
mamibogdan
Scris: Friday, August 24, 2012 8:55 PM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2011
Elena, hai, ca iti fac galerie
wav wav wav
Mult spor iti doresc computerlove
Kmy
Scris: Sunday, August 26, 2012 7:04 AM
Nivel

Inregistrat: 9/13/2006
Dupa o saptamana intreaga de hei-rup am terminat si eu gentuta mea de plaja.
Si la mine programul rabla la blugi ras . Pentru captuseala am folosit o foaie de cort impermeabil ( a carui jumatate a ramas intr-o poienita anul trecutuff)

cred ca cele mai frumoase bucati sunt cele de la tiv, cu putina munca obtineti niste fasii de material unice, se desfac cusaturile si se calca bine

apoi m-am apucat de format fata gentii, am taiat si am cusut patratele mai mici si mai mari, o cusatura pe dos si una pe fata

pentru tortile gentii am facut un tipar pe care l-am asezat peste blugi, am trasat cu o creta conturul apoi am taiat cu grija

prima data am cusut marginea interioara apoi am crestat din loc in loc si am intors materialul, am prins cu ace si am cusut chiar pe margine cu pas simplu

partea exterioara am cusut-o direct la masina, indoind marginile spre interior (se prinde din loc in loc cu ace de siguranta, pt ca in unele portiuni materialul este pe "bie" si se rasuceste

baza gentii este facuta din aceeasi pereche de blugi .am cusut-direct de o parte mai lunga a materialului creat

apoi am intors geanta pe fata, am calcat-o si am atasat tortile la mijloc. am asejat deasupra captuseala cu fata spre fata gentii si am prins din loc in loc cu ace. am cusut la un cm de margine, prinzand in aceeasi cusatura si manerele

am intors si am cusut pe fata la un cm de margine, altfel captuseala iesea in afara

pt un aspect " pitzi" am cusut sub o toarta partea cu nasturi de la slit, eticheta unui brand si o bucatica de dantela ... pe care nu va spun de unde am reciclat-o

in unele locuri am retusat cu acul intrucat masina mea , de aceeasi varsta cu mine, nu a vrut sa coopereze. Foaia de cort este putin cauciucata asa ca geanta se aseaza f. bine fara sa fie nevoie de intaritura suplimentara.
si aspectul final...

mikaela
Scris: Sunday, August 26, 2012 7:14 AM
Nivel

Inregistrat: 8/11/2010
Bravo fetelor, superbe! newclap
gabyta
Scris: Sunday, August 26, 2012 10:24 AM
Nivel

Inregistrat: 1/20/2011
love dance yes dance newclap newclap newclap
SUPERBE fetelor!!!!newclap newclap newclap newclap newclap newclap coeur
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.