Geanta bebelusului

Options Geanta bebelusului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Friday, April 4, 2008 11:56 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17790
Locatia: Bucuresti
Cum sa iti alegi geanta bebelusului
AlexandraL
Postat: Friday, April 4, 2008 12:15 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Foarte interesant.Noi avem geanta de la carucior-e mare,incap foarte multe in ea.cool
Sfefania_Johansson
Postat: Friday, April 4, 2008 12:24 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
la fel si noipupici
oanamaria
Postat: Tuesday, April 17, 2012 4:16 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu am geanta de la carucior -adica am cumparat-o odata cu caruciorul ,dar nu am folosit-o niciodata !Nu i-am vazut utilitatea ,tot ce aveam de luat puneam in geanta mea de mana !
ingerash
Postat: Tuesday, April 17, 2012 6:31 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Si eu folosesc geanta de carucior,e incapatoare la cate pun in ea...2 pampers,servetele,un schimb de hainute,biberon,2 babetele....mai incolo si cate o gustare pentru Davidhearts
kali
Postat: Wednesday, April 18, 2012 10:02 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Mie mi s-a parut foarte utila geanta de bebe ( de altfel am una marisoara pe care o folosesc si acum... pun tot ce-mi trebuie in ea si o las in portbagaj ).

Acum contine cate un rand de haine pentru cei mici ( in caz de accidente pishorcoase ori la masa )... cate un top/bluza/tricou pentru cei mari ( tot pentru accidente, ca deh... se mai intampla din cand in cand sa verse apa pe ei sau sa le cada din gura la masa de cat se hlizesc ), cate o bluza cu fermoar/nasturi in cazul in care se raceste neasteptat ori ne intindem mai tarziu decat e cazul... gel dezinfectant pentru maini, servetele umede, apa plata, biscuiti - eventual cate o banana - o umbrela, vreo 2 bavetele, cate o jucarie in caz de plictiseala cronica, psp-urile copiilor mari, un sac de gunoi, pungi din alea de avion pentru vomaalcool, ochelarii de soare ai copiilor, plasturi si cam gata ( cand stiu ca mergem mai mult cu masina iau si Metoclopramid picaturi ).

Cu geanta asta facuta defilez cate un sezon si doar inlocuiesc ce folosesc, in rest... stiu ca gasesc in portbagaj tot ce-mi trebuie; chiar daca am copii marisori nu sunt luata prin surprindere in nicio situatie tinand cont ca atata timp cat e cald afara suntem plecati zi-lumina.

Cand aveam bebe, adaugam bibele si, portionat, lapte praf pentru o masa-doua, un borcanas cu papa pentru urgente cu lingurita de rigoare, o paturica, pampers, caciulita, Nurofen, pungi pentru pampersi cacaciosi si cam atat.
oanamaria
Postat: Wednesday, April 18, 2012 10:23 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu m-am referit ca n-am folosit-o cand ieseam in parc 1-2ore ca atunci imi luam doar ceiut,servetele umede si ceva rontaieli cand era mai mare si astea imi incapeau in geanta mea de mana .
Asa pt iesiri lungi imi faceam si eu o gentuta de ziceai ca ma mut nu alta,dar pentru aste geanta de la carucior imi era mica si foloseam alta geanta .
nicoletaadelina
Postat: Tuesday, April 24, 2012 10:49 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/24/2012
Postari: 19
genioara nicoleta:geanta pentru bebe trebuie sa fie foarte incapatoare!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed