Profil: Geanina36
Despre
Utilizator: Geanina36
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Monday, February 7, 2022
Ultima vizita: Tuesday, April 23, 2024 10:40 PM
Numarul de postari: 49
[0.00% din toate postarile / 0.06 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 64
Postat: Friday, April 12, 2024 2:17 PM
Da da mi-a dat pe lângă acid folic ( îl iau din preconcepție) mi-a dat niște vitamine plus ceva în caz ca am grețuri f mari… Chiar dacă nu e f confortabil le suport așa … Mulțumesc
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 64
Postat: Friday, April 12, 2024 11:54 AM
Bună ziua.. Mă alatur și eu la gravidute.. Sunt însărcinată în 6 săptămâni și 4 zile , deci abia la început de drum iar bebe e nr 2 … Deja au început grețurile, stările de amețeală , energie 0 dar mergem înainte .. Am cam uitat cum e în trimestrul 1 🙂… În rest ca și voi aam puțin stres să fie totul bine și sarcină să decurgă normal … Acum vedem … Zi frumoasă
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Friday, April 12, 2024 10:45 AM
Bună ziua tuturor..

Deme ieri am avut eco , totul bine 6 săptămâni și 4 zile .. S-a văzut embrionul , avea activitate cardiacă dar încă nu s-a auzit pt ca e prea devreme … Acum mi-am făcut dosarul și așteptăm următoarele vizite și analize peste analize…Doamne Ajută să fie totul bine pe mai departe…

Eu sunt aici pe poziții și abia aștept veștile pozitive și din partea voastră .. Mă gândesc ca pe lângă toate problemele emoționale , psihologice, hormonale etc , financiar o căruță de bani..Dar Dumnezeu e mare și sunt convinsă ca toate eforturile voastre vor fi răsplătite…
Postat: Thursday, April 11, 2024 3:23 PM
Deme mult succes cu noul plan .. Doamne Ajută să vi se îndeplinească visul.. Îți țin pumnii să fie bn..

Liliana succes și ție .. Vă admir în egală măsură pt toată lupta asta pe care o duceți cu atâta demnitate și Doamne câtă răbdare și voință puteți avea..Zi frumoasă vă doresc 😘
Postat: Monday, April 8, 2024 1:02 PM
Bună Deme … Mult succes tuturor fetelor în tot ceea ce și-au propus pe viitor și mai ales vă doresc să veniți aici doar cu vești bune…
Despre mine totul pare ca decurge bine , au început și grețurile iar prima ecografie o am joi pe 11..Nu știu dacă e târziu dar cred eu ca la 6 săptămâni și 4 zile e ok.. Nu am vrut să mă stresez și am lăsat totul să decurgă de la sine deși aș fi făcut beta în fiecare zi dacă era după mine am ales să las ca lucrurile să vină natural… Sunt nerăbdătoare pt prima ecografie dar mult nu mai am de așteptat.. Am toate simptomele de graviduță : grețuri , mă duc la baie des și ceva insomnii (probabil subconștientul lucrează) , în rest sunt ok .. Sper să decurgă totul bine 🤞Zi frumoasă vă doresc
Postat: Saturday, March 30, 2024 8:43 PM
Alemary wrote:
Buna fetelor!
Din pacate acest embriotransfer a esuat...
Am facut vineri beta si a fost negativ. Boredom

De acum trebuie sa ne regrupam pentru o alta tura de fiv. Sincer,nu stiu cand voi fi pregatita.. momentan sunt jos cu moralul.

Offf îmi pare rău.. Îți trimit o îmbrățișare 😘🤗
Postat: Thursday, March 28, 2024 2:37 PM
Mulțumesc Deme.. Când deschide farmacia fug repede să îmi iau.. Îți trimit o îmbrățișare 🤗
Postat: Thursday, March 28, 2024 2:17 PM
Bună ziua dragelor.. Cum la ecografie m-a programat pe 11 Aprilie ( aș avea 6 săptămâni și 4 zile) e OK să iau niște ovule de progesteron în primul trimestru? Ce părere aveți? Țin atât de mult la sarcina asta ca îmi fac tot felul de gânduri 😞 O zi frumoasă vă doresc
Postat: Wednesday, March 27, 2024 4:06 PM
deme wrote:

Sunt doar aneuploizi deci nu merg transferati :(
Un esec total , o groaza de bani..
Sunt total sub nivelul marii 😔

Offff Deme 😞 Nu am cuvinte… În astfel de situații chiar nu sunt cuvinte încurajatoare 🙁
Postat: Wednesday, March 27, 2024 2:53 PM
Deme mult succes … Îți țin pumnii pt perioada ce vine ..🤞🍀
Azi nu am avut timp să ajung la beta dar mă duc mâine.. Testele de sarcină sunt de un roșu cum nu am văzut niciodată 😬 Mă rog non stop să fie bine , primul trimestru e mai cu emoții..
M-am programat la ginecolog pe 11 Aprilie.. Cred ca e perfect pe o prima ecografie.. nu am vrut să mă grăbesc … Zi frumoasă vă doresc 😘