Profil: Geanina36
Despre
Utilizator: Geanina36
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Monday, February 7, 2022
Ultima vizita: Thursday, March 10, 2022 1:03 AM
Numarul de postari: 4
[0.00% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 88
Postat: Thursday, February 10, 2022 2:26 PM
Și eu declar azi Z2 .. Ieri mi-a venit 😔, mi-am făcut ceva speranțe luna asta , dar asta e o luam de la capăt … Doamne Ajuta sa vina minunea tuturor cât mai repede … Zi frumoasa va doresc !!!
Postat: Tuesday, February 8, 2022 2:37 PM
elena10 wrote:
Fetelor, eu azi sunt im ziua 3 a cm.Am o intrebare , ureaplasma, mycoplasma si chlamydia se pot face si la sănge la lanorator de recoltare sau doar la medicul ginecolog?Va rog mult daca stiti imi puteti spune si mie?

Din ce știu doar la ginecologic se pot racolta probele … Sunt f păcătoase aceste bacterii dacă sunt pozitive …
Postat: Tuesday, February 8, 2022 2:33 PM
Bibii wrote:
Buna fetelor , ca tot veni vorba de Ureaplasma urealyticum , eu am fost gasita recent pozitiva cu aceasta bacterie.
E posibil ca din cauza acestei infectii nu am ramas insarcinata desi incercam de 6-7 luni ?

Buna Bibi … Eu locuiesc in Italia și înainte sa rămân însărcinată cu prima fetița , am fost pozitivă și eu cu ureaplasma dacă nu ma înșel … La vremea aceea doctorul meu ginecologic ( un doctor foarte buna de altfel ) mi-a spus ca intr-adevăr cauzează infertilitate , iar eu cu câteva luni in urma suferisem un avort spontan și mi s-a zis ca tot aceasta ar putea fi cauza.. In Noiembrie 2014 am făcut tratamentul și eu și soțul iar in Decembrie 2014 am rămas însărcinată … Mult succes
Postat: Monday, February 7, 2022 11:43 AM
Buna dimineața … Vreau sa ma alătur și eu in clubul aspirantelor pt bebe2… Avem o fetița de 6 ani și ne dorim enorm un alt bebe … Sa speram ca intr-un final va veni și vestea cea mare deși nu ne protejam de ceva timp … Zi frumoasa va doresc