Gandirea pozitiva, Rugaciunea- terapia pentru suflet!

Options Gandirea pozitiva, Rugaciunea- terapia pentru suflet!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
maryella77
Postat: Friday, February 7, 2014 1:14 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/16/2013
Postari: 1228
Locatia: Bucuresti
rafaela wrote:
Va multumesc fetelor pentru cuvintele frumoase si pentru ca v-ati facut timp sa cititi povestea noastra.computerlove
Sarcina grea si temerea ca o sa il pierd m-au antrenat pentru greul de dupa... cu atatea diagnostice... Tot ce va pot spune e ca cu dragoste si credinta treci prin toate si peste toate.

rafaela noi iti multumim; mie una imi da foarte mare incredere povestea ta ca vine si ziua in care si eu imi voi tine copilul in brate;si sunt convinsa ca puiul tau Gabriel va trece cu bine peste toate hopurile si ca , la randul lui , va fi un adult care va face cinste educatiei , dragostei si credintei cu care este crescut;Cheek Kiss
Nanny
Postat: Friday, February 7, 2014 6:09 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Rafaela...copilul tau nu se putea numi altfel decat Gabriel ( Arhanghelul)!! Daca acesta este numele tau adevarat...sa stii ca si tu porti nume de inger. Minunta poveste, sa va dea Dzeu putere sa-l cresteti asa cum trebuie!SimplyLove Iti multumim inca o data ca ai impartasit povestea ta frumoasa si plina de invataturi!
rafaela
Postat: Monday, February 10, 2014 1:20 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/6/2014
Postari: 44
Nanny nu e numele meu adevarat . Imi place foarte mult si in functie de cum imi voi simti puiul in burtoca i-l voi pune pe acesta...sau nu...depinde foarte mult de ce simt si ce imi inspira copilul. Si da, Gabriel nu putea fi decat Gabriel...hearts
aurishta
Postat: Monday, February 10, 2014 3:03 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
rafaela wrote:
... Si da, Gabriel nu putea fi decat Gabriel...hearts
angel Am si eu un Gabriel acasa coeur coeur , i se potriveste foarte bine numele, a fost o alegere foarte inspiratacoeur coeur
maryella77
Postat: Tuesday, February 18, 2014 3:57 PM

Intrat: 7/16/2013
Postari: 1228
aici vad ca nu s-a mai scris de mult si e pacat; inca asteptam povestile de succes ale fostelor aspirante, actuale mamici;eu ma simt ff bine cand citesc despre reusite ale mamelor, dupa o perioada mai lunga sau mai scurta de incercari;
aurishta
Postat: Tuesday, February 18, 2014 4:59 PM

Eu tot imi zic sa scriu ceva aici, inca de acum cateva zile, dar tot m-am luat cu altele!
Va amintiti povestea Patriciei, prietena mea din SUA care nu a putut avea copii pe cale naturala, dar careia Domnul i-a incredintat un mic baiat, ramas orfan de mama ?! Pentru cine nu a citit ce am scris atunci, ea s-a casatorit cu un barbat caruia i-a murit sotia la o operatie de amigdalita, lasand in urma un bebelus de sase luni. Acum acel baiat este adult, casatorit si are o fetita de vreo doi anisori. Zilele trecute am vazut asta pe FB si m-am gandit ca v-ar placea sa vedeti si voi: cu textul: "A surprise bouquet from my sweet son." coeur coeur coeur
catalyna
Postat: Tuesday, February 18, 2014 5:01 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2013
Postari: 981
Locatia: bacau(torino-italia)
F frumos aurisha love
aurishta
Postat: Tuesday, February 18, 2014 6:04 PM

Am uitat sa spun ca, de doi ani, a ramas si vaduva....fiul acesta, sotia lui si nepotica sunt familia ei acum!coeur coeur O continuare frumoasa pentru o poveste ce putea fi trista....
Nanny
Postat: Tuesday, February 18, 2014 6:06 PM

aurishta wrote:
"A surprise bouquet from my sweet son." coeur coeur coeur

Daaaaa foarte dragut! Patricia chiar este mama lui.Probabil ca asa trebuia sa se intample. O poveste trista, dar cu happy end. Probabil ca toti avem traseul deja facut inca inainte de a ne naste...
kali
Postat: Tuesday, February 18, 2014 6:39 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Foarte frumos gest... deosebita relatie mama-fiu...
La asta visez si eu in viitor, cand vom avea copiii mari.coeur Probabil ca este cea mai mare satisfactie pe care o poate avea un parinte; inseamna ca si-a facut bine treaba.
aurishta
Postat: Tuesday, February 18, 2014 7:25 PM

kali wrote:

La asta visez si eu in viitor, cand vom avea copiii mari.coeur Probabil ca este cea mai mare satisfactie pe care o poate avea un parinte; inseamna ca si-a facut bine treaba.
Si eucoeur coeur
kali
Postat: Tuesday, February 18, 2014 7:49 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Aurishta, Cheek Kiss

Nanny wrote:
... Probabil ca toti avem traseul deja facut inca inainte de a ne naste...

De ceva vreme tot cuget la asta si inca nu am ajuns la o concluzie.
Pe de o parte fac legatura cu intamplari din trecutul meu care-mi confirma cele spuse de tine, pe de alta parte cred in liberul arbitru si in faptul ca alegerile ne influienteaza viata si ca suntem dati pe pamant ca sa ne invatam fiecare lectia iar in functie de asta ne trasam drumul... nu stiu ce sa spun.

Fara vreo legatura cu topicul, e o chestie care am tinut-o doar pentru mine si care imi ridica semne de intrebare. Am pastrat-o asa pentru ca risc sa nu fiu crezuta ( nu la modul de minciuna, ci gandindu-se la posibilitatea ca mi-as fi putut induce chestia asta ) si nu vreau; eu stiu ca nu e asa.

Cand mi-am cunoscut actualul sot, era imposibila vreo relatie intre noi si nici nu exista vreo imprejurare care sa creeze aceasta oportunitate vreodata in viata noastra.
Nici prima intalnire cu el nu mi-a creat vreo impresie deosebita ca sa spun ca m-a pus pe ganduri mai mult ca de obicei; a fost banala. Totusi, in noaptea aceea am visat ceva care dimineata nu mai era foarte bine conturat, insa ideea care-mi ramasese in minte e ca cineva imi spunea clar si raspicat ca el e sufletul meu pereche si ca noi vom fi impreuna.

A doua zi ma amuzam singura de visul meu - cu siguranta a avut mai multe detalii dar le-am uitat - si ma gandeam ca e o prostie mare cat casa. In fine, timpul trece... eu uit complet visul... si imi aduc aminte de el intr-o doara - facand dusalcool - abia dupa ce, intr-adevar, eram un cuplu. Cand m-au strafulgerat frazele care-mi ramasesera in minte atunci parca m-au curentat si am realizat cate lucruri s-au legat in trecut... cate au trebuit sa se intample ca sa ne aduca pe noi impreuna ( ca filmul vietii, cumva, cu tot cu detalii ).

Ei, de chestia asta imi aduc aminte mereu in preajma aniversarii noastre si ma pune pe ganduri. Intr-adevar, relatia noastra a evoluat extrem de rapid... a fost ca o regasire sau o " trezire "... nu stiu cum sa-i spun.

Deci... asta e lucrul care m-a deturnat de la convingerea mea cum ca ne facem singuri viata. Iar daca tu nu ai fi scris mai sus, eu nu as fi povestit.AngelNot
aurishta
Postat: Tuesday, February 18, 2014 8:41 PM

Foarte interesant, Kali, chiar e de mirare!
Nanny
Postat: Tuesday, February 18, 2014 8:44 PM

kali wrote:
, Cheek Kiss
Deci... asta e lucrul care m-a deturnat de la convingerea mea cum ca ne facem singuri viata. Iar daca tu nu ai fi scris mai sus, eu nu as fi povestit.AngelNot

Sunt absolut convinsa ca fiecare dintre noi venim pe acest pamant cu o menire anume, insa numai Dumnezeu stie care este aceea.Ne este dat sa traim multe, sa trecem prin diverse stari si cred ca nu sunt intamplatoare.
Legat de ce cele postate de tine si eu am o poveste care mi s-a prezis cu muuult inainte. Uitasem de ea..insa subconstientul nu si mi-a "pus-o pe tava" intr-un anumit moment.Era mica clasa a IV-V( ati putea rade copios) si cum sunt traditiile populare, de Boboteaza parca am visat cum va fi sotul meu. Inalt, brunet si slab..fata n-o retinusem ff bine, insa freza...da! Peste ani acest lucru s-a concretizat...si mi-am adus aminte aceasta "intamplare din vis".
II multumesc Ingerului meu pazitor, ca nu ma lasa la greu si tot timpul ma alerteaza ( mai ales in vis) dar si instinctiv daca urmeaza sa se intample ceva imporatant in viata mea. Asta e al topic...si pt ca tine tot de puterea rugaciunii si relatiei cu Divinitatea am ales sa scriu aici. La timpul potrivit poate am sa spun si alte lucruri care poate par un pic SF pt unii! Si cum viata bate fimul, vreau povesti frumoase de la voi!Cheek Kiss
rrroxana
Postat: Tuesday, February 18, 2014 8:48 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/28/2013
Postari: 189
Kali, frumos !! In leg cu ce ai subliniat mai sus...pov mea (si poate o sa credeti ca sunt nebuna)este aprox la fel ..nu stiu cum sa pov mai pe scurt si pe intelesul tuturor.. in mare ..aveam in lista de messenger un nume de barbat (ajunsese la mine in lista deoarece el era cunostinta unei prietene ..si prietena asta a mea a ramas intr o zi fara net si trebuia sa dicute ceva imp cu aceasta pers si a venit la mine si m a rugat sa o las sa introduca pers respectiva la mine in lista ca sa si termine conv cu el) si asa a ramas ani buni la mine in lista..habar nu aveam cine e..eram mica pe atunci aveam vreo nu sth 21 de ani ..si intr o seara tarziu am vb cu aceasta pesr (nu stiam nici cum il cheama, cine e, cati ani are, nimic )..conv simpla banala, fara nici un sens ...insa cum vb eu cu el ...jur, ca un fulger in cap imi strapungea creierul cuv --sotul meu, sotul meu ..nu o sa uit niciodata, si chiar ma gandeam ce naiba..ce am??
in fine..fara a tine leg pe net..ne am intalnit in persoana dupa vreo 3 sau 4 ani, cand eu aveam 25..el dupa 2 zile mi a zis ca vrea sa se casatoreasca cu mine(doamne nici macar nu il cunosteam, nici eu pe el nici el pe mine..si ma gandeam doamne omul asta e bolnav cum sa mi zica asa ceva nici nu ma cunoste::))::)))
M a convins repede ...dupa vreo 6 luni eram casatoriti ..anul asta facem 6 ani ..si cum spunei tu ..practic era imposibil ca noi 2 sa fim impreuna ..imposibil..el era casatorit si eu in alta rel

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed