Gandirea pozitiva, Rugaciunea- terapia pentru suflet!

Options Gandirea pozitiva, Rugaciunea- terapia pentru suflet!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mon1
Postat: Tuesday, February 4, 2014 11:49 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/11/2013
Postari: 2599
Locatia: Romania
Am si eu o poveste frumoasa pentru voi.coeur
Fratele si cumnata mea....isi doreau enorm un bebe.
A trecut anul de incercari si nimic. S-au apucat de analize.
Cumnata mea a mers la ginecolog si i-a zis ca nu va putea face copii niciodata.disputa1 banghead
Binenteles ca ei nu s-au oprit la primul medic. A mers la alt medic pentru o alta parere si acesta a si ramas pana la nastere. In urma controlului ginecologic, cumnatzica mea il intreaba pe medic daca e ok totul si el ii raspunde '' doamna am numarat totul si nu iese nimic lipsa la inventar''hohot . Deci era ok totul la ea. Avea un cm de 28 de zile - ceas ce sa mai ....ovulatie ziua 13-14. DistanceKiss. Niciodata nu au incetat in a se ruga la Dumnezeu sa le dea un bebe.
Insa problema se pare ca era la fratele meu...avea inotatorii lenti. A mers peste tot in tara pentru analize. In Bucuresti cel mai mult. S-au gandit si la fiv. Au urmat 2-3 ani de dieta sanatoasa, vitamine peste vitamine si nimic. Se gandeau la adoptie deja. Insa dupa 4 ani de zile, cand erau mai relaxati a venit minunea. A ramas insarcinata. In ziua cand a facut testul ii intarziase si l-a facut ca se simtea cam rau. L-a facut si l-a lasat la baie pe masina de spalat. S-a intors dupa o ora ca uitase de el. Si surpriza ''doua linii frumoase''. Nu ii venea sa creada. Au asteptat sa ajunga la medic pentru ca nu le venea sa creada si erau mai fericiti ca niciodata. Vestea pentru mine a fost cel mai frumos cadou primit vreodata. Am izbucnit in lacrimi de fericire. love Vreau sa va zic ca ei toate posturile le-au tinut si tot timpul s-au rugat la Dumnezeu. Se pare ca rugaciunile lor au fost auzite si eu am acum un nepotel frumos si destept dupa care mor...coeur
aurishta
Postat: Tuesday, February 4, 2014 11:49 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Imi plac oamenii cu mentalitate de invingator...o sa ma uit, Roxana!
rrroxana
Postat: Tuesday, February 4, 2014 12:38 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/28/2013
Postari: 189
Aurishtha:*:*
maryella77
Postat: Tuesday, February 4, 2014 2:03 PM

Intrat: 7/16/2013
Postari: 1228
Eileen wrote:
Ma bucur tare mult ca s-a abordat si acest subiect aici , chiar eram interesata de proceerea in post .
Multumim tare mult fetelor pentru ca aveti rabdare sa impartasiti aceste ganduri cu noi computerlove computerlove computerlove

Mon superba povestea fratelui si cumnatei tale;copiii nascuti dupa multe rugaciuni si f doriti se cunosc; au ei ceva aparte de ii indragesti imediat;iar nepotelul are nevoie de o verisoara sau un verisor cu care sa se joace , nu-i asa?Cheek Kiss
aurishta
Postat: Tuesday, February 4, 2014 2:05 PM

maryella77 wrote:

...copiii nascuti dupa multe rugaciuni si f doriti se cunosc; au ei ceva aparte de ii indragesti imediat....
Asa este!coeur
Mon1
Postat: Tuesday, February 4, 2014 3:09 PM

maryella77 wrote:

Mon superba povestea fratelui si cumnatei tale;copiii nascuti dupa multe rugaciuni si f doriti se cunosc; au ei ceva aparte de ii indragesti imediat;iar nepotelul are nevoie de o verisoara sau un verisor cu care sa se joace , nu-i asa?Cheek Kiss

Daaaaaaaaaaaaaaaailoveyou
Nanny
Postat: Tuesday, February 4, 2014 4:00 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Hei...Mon foarte frumoasa si povestea alor tai!Angel Ce am observat eu...copiii nascuti dupa multe rugaciuni, post si rabdare, sunt mai cuminti, mai linistiti inca din fasa!ras Ori mi se pare mie???AngelNot
Mon1
Postat: Tuesday, February 4, 2014 4:06 PM

Ti se pare Nanny! DistanceKiss
Al nostru nu sta 5 minute. E peste tot.Crazy
Doamne ieri 5 oameni a dovedit. coeur
aurishta
Postat: Tuesday, February 4, 2014 6:17 PM

Nanny wrote:
.... Ce am observat eu...copiii nascuti dupa multe rugaciuni, post si rabdare, sunt mai cuminti, mai linistiti inca din fasa!ras Ori mi se pare mie???AngelNot
Si eu zic ca ti se pare Angel .....asta tine mai mult de atmosfera din casa, de starea sufleteasca pozitiva a mamei, indeosebi...de siguranta cu care se ocupa de bb, de educatia administrata inca din prima zi de viata...si, nu in ultimul rand, de sanatate.
Si, daca tot a venit vorba de rugaciune, pe mine m-a ajutat mult sa vorbesc cu Domnul despre fiecare problema, oricat de neinsemnata, pe care am intampinat-o si in timpul sarcinii, si dupa nastere......si, chiar si acum, tot asa fac (conform zicalei: Copii mici, probleme mici, copii mari, probleme mari )ras
Nanny
Postat: Tuesday, February 4, 2014 6:29 PM

aurishta wrote:
Si eu zic ca ti se pare Angel .....asta tine mai mult de atmosfera din casa, de starea sufleteasca pozitiva a mamei, indeosebi...de siguranta cu care se ocupa de bb, de educatia administrata inca din prima zi de viata...si, nu in ultimul rand, de sanatate.

Da si asta e adevarat. Cu cat mama este mai calma, mai rabdatoare, la fel si copilul...ca doar toti ne nastem cu creierul neted...si suntem precum un burete! Deci ce infomatii primi , cam aia vom fi! Exista si mici exceptii...bineinteles!
rrroxana
Postat: Tuesday, February 4, 2014 6:31 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/28/2013
Postari: 189
Si mie mi se pare cel mai logic si corect sa vb direct cu D zeu (rugaciuni ganduri etc)...chestiile astea cu sfinti sau moastele nu stiu nu le agreez ..La D zeu treb sa ne adresam.El este Stapanul tutoror lumilor nimic nu se intampla fara voia Lui si toate vin de la EL
aurishta
Postat: Tuesday, February 4, 2014 6:34 PM

Asa este, sunt de acord!newclap newclap
Nanny
Postat: Tuesday, February 4, 2014 6:47 PM

rrroxana wrote:
Si mie mi se pare cel mai logic si corect sa vb direct cu D zeu (rugaciuni ganduri etc)...chestiile astea cu sfinti sau moastele nu stiu nu le agreez ..La D zeu treb sa ne adresam.El este Stapanul tutoror lumilor nimic nu se intampla fara voia Lui si toate vin de la EL

Logic ca Lui trebuie sa ne adresam. Cea mai buna rugaciune e cea venita din sufletul ficaruia, cu cuvintele pe care le stim. Sfintii sunt si ei mijlocitori in rugaciunea noastra catre Dzeu. Acum nu trebuie sa facem o obsesie in a merge pe la toate moastele..banuiesc ca la asta te referi, Rrrroxana! Chiar tu ai spus ca nimic nu este fara Voia Lui...si Sfinti au fost Sfinti tot cu Voia lui, oameni care L-au iubit atat de mult, incat au capatat un dram din Sfientenia Lui
Nimeni nu ne obliga sa ne rugam unui Sfant, dar nu uita ca si Maica Domnului a fost Om de rand...Oricum sa nu dezbatem aici subiectul, exista alt topic!
https://forum.7p.ro/religii-de-pe-mapamond.aspx?g=topics&f=461
aurishta
Postat: Tuesday, February 4, 2014 7:28 PM

Nanny wrote:

...Oricum sa nu dezbatem aici subiectul, exista alt topic!
https://forum.7p.ro/religii-de-pe-mapamond.aspx?g=topics&f=461
Ai dreptate! Bravoo Bravoo Iar acolo este important de citit regulamentulras : https://forum.7p.ro/regulament-subforum-religii-de-pe-mapamond.aspx?g=posts&t=8180...
dana_h
Postat: Wednesday, February 5, 2014 2:28 PM

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
cunosc si eu un cuplu care isi dorea foarte mult un copil.intr-o zi au mers la manastirea Prislop la mormantul parintelui Arsenie Boca,s-au rugat si atunci el a facut o promisiune in fata mormantului si anume ca daca vor avea un copil ii va ridica un monument.acum are copilasul un an si el asa cum a promis a ridicat un monument in cinstea parintelui langa o cismea.
pe 5 ianuarie anul acesta am fost si noi acolo,nu va pot spune cu ce senzatie am plecat de acolo,nu o pot descrie si la doua sapt dupa am aflat ca sunt insarcinata.nu stiu daca chiar a fost facuta o minune,dar eu asa vreau sa cred.cand se va lua zapada si drumurile vor fi bune o sa mergem din nou acolo si va recomand din suflet sa mergeti.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed