Profil: Gaby 41
Despre
Utilizator: Gaby 41
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Tuesday, July 20, 2021
Ultima vizita: Wednesday, May 29, 2024 8:09 AM
Numarul de postari: 1,501
[0.14% din toate postarile / 1.43 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Tuesday, May 21, 2024 9:13 AM
Isa294 wrote:

Din ce stiu eu, cand e data preconizata sa vina menstruatia. Eu analiza n-am ajuns sa o fac decat in cadrul fiv-ului, ca altfel, cand faceam si eu un test de sarcina, in aceeasi zi venea si menstra.

Deme, te am in ganduri Buddy1 mai intru sa vad ce mai scrii, care mai e vibeul. Pot sa spun ca nici de cealalta parte a baricadei nu se termina cu emotiile, si la ce peripetii am avut si eu in ultima perioada, ma gandesc ca reusesc sa le gestionez si pentru ca am deja o experienta in spate cu testatul de rabdare si rezistenta la stres :)) deci tu o sa fii mega pregatita de orice.
Isa cum te simți? Când mergi la următorul eco?

baby_heart_song
Postat: Saturday, May 4, 2024 10:30 PM
Sărbători fericite fetelor! Să vă de-a Dumnezeu la toate bebeluși frumoși și sănătoși!

baby_heart_song
Postat: Thursday, April 25, 2024 11:45 PM
Isa294 wrote:
Buna fetelor, azi clar e o zi de testat maxim rabdarea :) o ora jumatate de asteptare sa recoltez pentru un TSH, apoi inca o ora si la cabinet cu emotiile cat casa, sa vedem embrionasul. E acolo, ii bate si inimioara, pot rasufla pentru moment.

Eu sa stiti ca mai urmaresc forumul, pare inca aievea ca am trecut in tabara cealalta si incerc sa nu adun prea multe temeri, ca motive pot fi garla oricum. Iar ca o concluzie, in tot procesul de pana acum cuvantul de ordine a fost rabdarea, si acum tot despre asta e vorba, asteptam, vedem si speram la ce e mai bun. Va imbratisez!
Mă bucur că sunteți bine.Sarcină ușoară în continuare.

baby_heart_song
Postat: Tuesday, April 23, 2024 6:05 PM
Isa294 wrote:

Multumesc, sunt bine, astept ecografia de joi. Cred ca subtil au inceput niste stari de rau, dar la cat tratament iau nu e exclus sa am si ceva reactii.

Andreea, si eu am avut menopur in schema, 0 reactii, ca de altfel la tot ce am urmat ca tratament.
Mă bucur că ești bine.

baby_heart_song
Postat: Tuesday, April 23, 2024 3:36 PM
Isa294 wrote:

Deme, am tot asteptat sa se linisteasca cumva apele, dar se pare ca am intrat in caruselul emotiilor :).
Transferul cu nr. 2 a fost norocos, beta pozitiv, dublat, progesteronul micut, am trecut la 2 prolutex pe zi (pe langa crinone, duphaston, arefam, si tot restul tratamentului, am 12 alarme pe telefon pt administrare).
In asteptarea ecografiei de confirmare m-am trezit cu o sangerare, fuga la medicul din zona, se confirma sarcina, cauza sangerarii fiind placentara a spus doctorita. A fost doar un episod, momentan elimin resturile de atunci.
Saptamana viitoare revin pt a vedea si embrionul si prezenta activitatii cardiace, Maftei nu e deci tot la medicul din zona merg, am deja dosarel de gravida si milionul de emotii cu tot ce urmeaza.
Sper sa fie totul ok, momentan sunt destul de calma, chiar si cand am sangerat am zis ca nu ma panichez, ca pot fi n motive (totusi am rupt google in doua citind pe subiect).

Deci asta e update-ul meu, tare imi doresc sa se aseze si la tine, ca prea le tragi si tu. Ce voiam sa zic, apropo de "mereu apare ceva", cand am vazut beta ala pozitiv si bucuria aferenta (a plans si sotul) iar apoi progesteronul ala anemic care repetat dupa ce am inceput al doilea prolutex a scazut, ma luasera toate alea si am zis hop, ca e bine, medicul a spus sa raman pe doza asta si atat si asta am facut. Nici macar nu am mai repetat nici o analiza, nimic. Mergem inainte cu toata speranta ca va fi bine.
Bună Isa, felicitări.Cum te simți?

baby_heart_song
Postat: Wednesday, March 27, 2024 6:24 PM
deme wrote:

Sunt doar aneuploizi deci nu merg transferati :(
Un esec total , o groaza de bani..
Sunt total sub nivelul marii 😔
Deme îmi pare rău.

baby_heart_song
Postat: Monday, March 11, 2024 3:22 PM
Iudita wrote:
Eu in ultimi 11 ani nu am mai rămas însărcinată. Mă gândesc că cu înaintare a în vârstă rămâi mai greu.Daca nu am rămas când aveam 30 și de ani mă gândesc că nu am cum acuma la 43. De aia am zis că se poate la 43 .sunt așa stresată. Mai aștept până joi ce trebuie să îmi vină menstruația.
Bună!Eu am rămas însărcinată la 42 de ani așa că e posibil să fi însărcinată.Fă un test de sarcină dacă poți.

baby_heart_song
Postat: Sunday, March 10, 2024 4:58 PM
deme wrote:
Revin si eu cu noutati:

Record absolut : ☆ 1 blastocist de z5 calitate f buna biopsiat si congelat
☆ 1 blastocist de z6 calitate buna biopsiat si congelat
☆ 1 blastocist de z6 calitate mai slabuta biopsiat si congelat

Acum asteptam rezultatele genetice si vedem incotro o luam.
Doamne ajută,Deme.

baby_heart_song
Postat: Saturday, February 17, 2024 5:13 PM
Irinan wrote:

Strangi 2 lei intr o viata de om si ii dai toti dupa, numai sa iti vezi visul implinit. Esti o femeie foarte puternica Oana, eu am facut doar un fiv, cu histero si laparo si mi a parut foarte stresant si o groaza de bani. Dar tu la 4, urmeaza al 5 fiv. Plus cele 2 operatii mai costisitoare , cele marunte nu le mai punem. Drumuri la Iasi, cazari, totul e o cheltuiala. Nu multe cupluri ar rezista la atata stres. Jos palaria in fata ta si a soțului tau, dar mai ales a ta, ca durerea fizica tu o duci si nu e putina, si ma rog pentru voi sa fie cu happy end intr un final
A crescut bine beta.

baby_heart_song
Postat: Saturday, February 17, 2024 5:12 PM
deme wrote:

O sa fie bine, ai sa vezi.

Noi ne-am decis sa facem si fiv 5. Astept menstruatia
Deme să de-a Dumnezeu să fie bine.

baby_heart_song