Frica de apa

Options Frica de apa
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, September 7, 2008 10:27 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17788
Locatia: Bucuresti
Voi aveti probleme cu copiii vostri vis-a-vis de apa? Le e frica de apa?

Ai mei la baita se balacesc intruna, numai sa nu ii ud pe fata. La fel, la mare, nu au curaj sa intre fara colac, chiar daca ii tinem in brate, greu ii convingem.

Cum ii facem sa isi invinga frica de apa?
Lilly of the valley
Postat: Sunday, September 7, 2008 10:29 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
La noi adrenalina e la maxim (pt. noi). Leea nu are nicio treaba cu frica, e numai in apa, daca se poate si fara colac.
dya
Postat: Monday, September 8, 2008 6:48 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
mariuta wrote:
La noi adrenalina e la maxim (pt. noi). Leea nu are nicio treaba cu frica, e numai in apa, daca se poate si fara colac.

Cred ca tot asa o sa patim si noi.angel
bereea
Postat: Tuesday, September 16, 2008 10:19 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Ale nu suporta nici ea apa pe fata pana n-am dat-o la inot.Acolo a urlat vreo luna dupa care s-a indragostit iremediabil.Acum sare singura in apa, se baga cu capul sub apa, ,iar cand ii fac baie trebuie sa -i las dusul sa-i curga in cap.
Deci noi am invins frica prin cursurile de inot.
bulibuli
Postat: Wednesday, September 17, 2008 8:10 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
nepotul meu racnea ca din gura de sarpe cand vedea apa, pana a vazut niste copii care se jucau in apa, radeau si se distrau de minune si a vrut si el sa ajunga la ei sa se joace..
petro
Postat: Wednesday, September 17, 2008 1:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Darius e mare fan apa: la mare la piscina, la rau oriunde... dar nu acasa si nu in cada sau chiuveta. Mari probleme avem la baita. Numai cu tipete si racnete facem. Fuge de manca pamantul cand vede cadita cu apa sau cand aude vreun robinet curgand. In rest se balaceste in toate baltile din strada, oriunde vede o galeata cu apa isi baga manutele si arunca pe el... Nu reusesc sa imi dau seama de ce ii e frica de baie.
raly
Postat: Wednesday, September 17, 2008 9:22 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Si noi suntem fan apa atata timp cat ne jucam,se uda pe cap singur dar cand trebuie sa ne spalam pe cap gata beleaua,zici ca-l tai cu cutitul!
PrincessLilou
Postat: Wednesday, January 25, 2012 3:47 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/4/2009
Postari: 979
Locatia: Australia
si noi avem aceeasi problema. cand mergem la piscina, sau chiar si in cada, ne balacim, ne jucam fara probleme. cand trebbuie sa ne spalam pe cap, incepe calvarul. desi am cuparat si o canita mare care e buna sa nu ajunga apa in ochi, nu merge. cum vine vorba de spalat sapunul de pe cap, ii vine sa iasa toata plina de sapun din cada. tot timpul, trebuie sa fim amandoi cu ea, ca are miscari bruste si se poate lovi.
nu stiu cand o sa ne revenim sorry1
ingerash
Postat: Wednesday, January 25, 2012 2:02 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Dragalasii adora apa/baitza...dragalasul mic pune botic cand il scoatem din apahearts
sweet angel
Postat: Wednesday, January 25, 2012 3:12 PM

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
princess si noi am avut problema asta dar incet , incet trece , ajutati de aparatoarea asta , pun poza sa vezi despre ce este vorba

sweet angel attached the following image(s):
705942.jpg

kali
Postat: Wednesday, January 25, 2012 3:56 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Eu le dau cate o stropitoare si ne jucam mai in gluma, mai in serios...
Si daca nu merge, incep: uite o musca roz sus...
... si cand ridica capul, jap cu dusul... si asa nu le intra nimic in ochi.
georgyana
Postat: Wednesday, January 25, 2012 5:25 PM

Intrat: 12/9/2009
Postari: 4771
Locatia: constanta
Si noua ne place apa dar pana la fata ca e prapad parca il omoara cineva asa urla cand ajungem sa ne spalam pe cap si asta de cateva luni incoace ...ca nu avea probleme dar i va trece ras
Ana
Postat: Wednesday, January 25, 2012 10:13 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
ASta micu E nu are frica deloc ba ii place,ceilalti doi zici ca ii tai mai ales cand e vorba de spalat/clatit pe cap,vauleu multa munca de lamurire si degeaba asa ca plag pana eu imi fac treaba si gata le treceras din prima secunda cum ies din dus.sic
oanamaria
Postat: Thursday, January 26, 2012 9:12 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Da si Stefi urla ca din gura de sarpe la spalatul pe cap si nu ca l-ar ustura ochisorii ca folosesc sampon fara lacrimi ci doar asa ca sa faca atmosfera si apoi rade si-mi spune ,,Mama plans la dus,plans baie cap !''
georgyana
Postat: Thursday, January 26, 2012 9:57 AM

Intrat: 12/9/2009
Postari: 4771
Locatia: constanta
Atunci e boala grea ... hohot nu este de usturat ochisorii ca normal i spalam cu sampon special fara lacrimi ..dar au ei ceva cu apa ...Darius tipa si zice ... mami nu tampa mimica hohot tradus(nu se intampla nimica) tot el se imbarbateaza ...ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed