Frica de apa

Options Frica de apa
Subiectul anterior · Subiectul urmator
PrincessLilou
Postat: Friday, January 27, 2012 4:33 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/4/2009
Postari: 979
Locatia: Australia
si noi ne jucam. abia asteapta sa ne jucam in apa cu canitele, cu toate jucarelele ei de apa, dar cand vine vorba de udat parul. zici ca o tai in doua vie.
Lia, si la noi sunt aparatori din alea, dar acum nu le mai gasesc de cumparat. cand le-am vazut prima data, sophie era mica si ma gandeam ca e o prostie si ca nu o sa am nevoie de ele. acum ca am nevoie nu mai gasesc sa le iau. sorry1
kali
Postat: Monday, February 27, 2012 10:41 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Paula15Paulik wrote:
Hei,fetele! Ati intampinat probleme la baitza? Celor mici nu le place in cada?V-am povestit despre Cristi,nepotelul meu...Vine la noi si sta cu zilele,ne intelegem ffff bine,parca am fi parintii lui,dar...avem probleme la baita! Nu vrea si nu-i place in...cada(in apa ii place,dar doar in cea din piscinaras )
Cand aude de baie,se ascunde in sifonier,sub pat,pe unde apucahohot Iar cand intra in cada...X_X (daca reusim sa-l bagam) se zvarcoleste si tipa,parca il taie cineva...Am incercat sa ii explicam ca baitza face bine,ca trebuie sa ne spalam k sa fim curatei,etc. I-am pus si sare de baie in cada ca sa coloreze apa,insa,nu vrea! Iulia(mama lui) spune k asa sunt copiii mici,k trb sa avem rabdare,etc. Dar,asa nu mai puteem!
Ce am putea face?uff
Miercuri vine iar la noi si sta pana sambata,poate rezolvam problema cu baitza... dance dance dance
Multumesc anticipat! :)
Paula15Paulik
Postat: Monday, February 27, 2012 5:40 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Multumesc ca ai mutat postarea...Scuze,nu prea am explorat site-ulras
Ania
Postat: Monday, March 12, 2012 11:20 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
Ai incercat sa ii faci dus ? stiu ca sunt copii carora nu le place baia in cada dar le place sa faca dus .

Asa pateam noi la inceput cu samuel - pana cand a avut un an . nici in ruptul capului nu vroia sa faca baie . ziceai ca il omori . lupte duceam cu el .pana cand a avut o perioada david cand a lucrat in deplasare . era vara si trebuie sa ii fac baie des . am zis la inceput ca o sa chem pe cineva sa ma ajute dar abia ajunsesem in spania si nu stiam pe nimeni . asa ca am inceput sa ii fac baie singura chitara cu o mana il tineam cu o mana ii faceam baie si ne jucam . imi aduceam arsenalil de jucarii dance . ieseam de la baie amandoi facuti baie . cam asa o luna , apoi s-a obisnuit . am avut apoi o perioada cand plangea ca il soteam . hainoroc am inceput sa ii sot dopul din cada ca sa ramana fara apa si iesea de buna voie . acum urla cand il bag - trebuie sa alerg dupa el prin casa ca sa il drezbac , il bag in cada ii trece . apoi mai plange cand il spal pe cap - nu ii place si in nici un caz sa nu folosesc dusul ca ii e frica de el . si plange cand il scot ca mai vrea sa faca baie - cine sa il mai inteleaga maseluta
nicoletaadelina
Postat: Tuesday, April 24, 2012 11:13 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/24/2012
Postari: 19
genioara nicoleta:in general cand sunt mici iubesc apa,baita reprezentand un moment foarte interesant.cred ca se vor obisnui treptat!
giulia_mamik
Postat: Tuesday, April 24, 2012 11:15 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Hey Nicoleta,incearca sa te opresti din activat unele topice doar asa de dragul de ati face un numar anume de postari,inainte sa fii suspendata definitiv.Te cam plictisesti,se paresorry
kali
Postat: Tuesday, April 24, 2012 11:20 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Imi aduce aminte de stirbul ala de la Romanii au talent cu poeziile... de Gurin Remus Adrian. Il stiti??
giulia_mamik
Postat: Tuesday, April 24, 2012 11:34 AM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
hohot hohot
Se semneaza fatahohot ce sa i faciras
miriam
Postat: Tuesday, April 24, 2012 12:06 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4989
Locatia: bh
bereea wrote:
Ale nu suporta nici ea apa pe fata pana n-am dat-o la inot.Acolo a urlat vreo luna dupa care s-a indragostit iremediabil.Acum sare singura in apa, se baga cu capul sub apa, ,iar cand ii fac baie trebuie sa -i las dusul sa-i curga in cap.
Deci noi am invins frica prin cursurile de inot.

Bereea, si daca s-a opus tot ai dus-o?Deja ma gandesc si la reactiile lui Daviscearta si eu vreau sa-l dau la innot de anul acesta...

Nu plange la baie, isi pune mainile la ochi sa nu intre apa si mami clateste, eu il anunt cand nu mai dam cu apa pe cap si gata...
bereea
Postat: Tuesday, April 24, 2012 2:07 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Da, Miriam tot am dus-o.Si ...am cumparat-o .Dar a contat cand antrenorul a fost foarte ferm cu ea, a bagat-o in apa si i-a aratat ca nu este in pericol.
bereea
Postat: Tuesday, April 24, 2012 2:07 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
kali wrote:
Imi aduce aminte de stirbul ala de la Romanii au talent cu poeziile... de Gurin Remus Adrian. Il stiti??

hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed