freya1

Profil: freya1
Despre
Utilizator: freya1
Nivel: Avansat
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Monday, February 10, 2020
Ultima vizita: Monday, January 18, 2021 4:07 PM
Numarul de postari: 1,795
[0.17% din toate postarile / 5.22 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 83
Postat: Monday, January 18, 2021 4:07 PM
Andreea, felicitari coeur te asteptam la gravidute !

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 58
Postat: Monday, January 18, 2021 10:02 AM
Alle.p wrote:
Georgiana, pana in 37s se poate efectua o manevra de intoarcere "manuala" a bebelusului din burtica. Intreaba medicul de ea si intereseaza-te daca o face cineva in orasul tau.

Da, si mai sunt exercitiile Spinning babies pe care le poti incerca si tu, moasele stiu de obicei
poti lua legatura cu Livia Tobosaru: https://pravaliaparintilor.ro/portfolio-item/livia-tobosaru/ care e certificata in Spinning babies si te poate ajuta
in Bucuresti dr Radu Botezatu e cel care stie sa faca manevra de intors bebelusii in burtica, nu stiu in alte orase

Postat: Sunday, January 17, 2021 12:26 PM
Droxana wrote:

Pai eu vreau natural..sa o las pe ea când vrea sa vina, pana acum dr nu mi a zis nimic decât ok :)) ce ma pune pe gânduri e partea cu hemoroizii..mar?i merg la.proctolog ?i vineri la eco ?i ii spun ?i dr ginecolog sa vad daca influen?eaza cu ceva..
Îmi e frica de amandoua..:)) dar o sa fac cum zice dr , nu ?in neaparat una sau alta..

super, bafta multa Cheek Kiss nu stiu daca sunt o contraindicatie hemoroizii, in cel mai rau caz se pot agrava de la nastere

Postat: Sunday, January 17, 2021 11:23 AM
7Andreea Cheek Kiss te inteleg perfect, pentru ca si eu am frustrarea asta cu nasterea (in cazul meu insa se pare ca nu exista alta cale decat cezariana)
in cazul tau insa eu zic ca ai 2 optiuni : ori tii sa nasti natural (circulara de cordon, chiar dubla sau tripla, nu e indicatie absoluta de cezariana si cu siguranta vei gasi un medic care sa te sprijine), ori ai incredere in medicul tau in continuare si accepti cezariana
gandeste-te si ia o decizie cu care sa fii tu impacata si sa te simti in siguranta

L.e. tot uit sa intreb, Droxana, ai decis cum vrei sa nasti ?

Postat: Saturday, January 16, 2021 3:05 PM
ANDREEA2929A wrote:
Fetelor, ce avem voie la durerile de cap in sarcina? De dimineata si pana acum e groaznic.

Doar paracetamol, Andreea

Postat: Saturday, January 16, 2021 3:05 PM
Ivy Cheek Kiss ce bine ca ai scris, si eu am grija asta, de unde stiu ca am lapte, ca la inceput e doar colostru si cum fac cand vine ( la curs ne-au zis de comprese calde si masaj, eu voi avea si pompa manuala la mine), sper sa ma descurc, ca imi doresc mult sa alaptez si sa manance bine bebe !

Postat: Saturday, January 16, 2021 2:09 PM
Roser Lol si acum urmeaza cateva alarme false, sa vezi daca e pregatit ras
al meu ar rezista, pe mine ma apuca plansul numai cand ma gandesc ca-mi iau ramas bun de la el sa ma internez si daca mi se intampla ceva pale

Postat: Saturday, January 16, 2021 1:31 PM
Roser, e de vis ce spui tu (e abordarea normala de fapt)
Aici nu mai zic, daca nasti natural pana iti iese rezultatul testului nu iti lasa bebelusul pale daca iti iese pozitiv (la maternitatea covid fiind) nu te lasa sa il alaptezi, desi sunt studii care arata ca nu se transmite prin lapte si s-au facut petitii in sensul asta, sa asiste sotul sau macar sa te viziteze la spital nici nu poate fi vorba
Deci ce sa mai zic, de unde in mod normal unde nasc eu ar fi putut sta al meu cu mine in rezerva am ajuns sa ma rog sa nu ajung la maternitatea covid unde nu cunosc pe nimeni si, cu problemele mele, as simti ca imi pun viata in pericol

Postat: Saturday, January 16, 2021 12:37 PM
Super, Otilia, cred ca daca nu maine, poimaine e pozitiv

Postat: Friday, January 15, 2021 8:51 PM
Probabil ar iesi, dar e greu de cuantificat la 1-2 zile, nu stii daca va creste sau ramane asa