Profil: freya1
Despre
Utilizator: freya1
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Monday, February 10, 2020
Ultima vizita: Friday, July 12, 2024 11:55 AM
Numarul de postari: 3,072
[0.29% din toate postarile / 1.90 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Wednesday, July 10, 2024 12:25 PM
nu nu, ultimul beta pe care l-am facut e la gradi acum :) eu mai trec sa va incurajez cand pot
Postat: Wednesday, July 10, 2024 9:21 AM
eu, in timp, am ajuns sa fac teste de ovulatie pana primul era pozitiv, apoi am considerat ca in 24-36h e ovulatia (dupa simptome asa si era), nu are sens sa faci teste odata ce ai obtinut unul pozitiv, zic eu
Postat: Monday, July 8, 2024 1:08 PM
Iudita wrote:
Am și eu o întrebare la mine de sâmbătă tot așa ies testele de ovulație fff pozitiv,Se poate trei zile la rand să îți iasă tot așa?

https://ibb.co/9T1gy3R

da, daca ai prins de la inceput peak-ul de LH, se poate... si mie imi ieseau 2 sau 3 zile
Postat: Wednesday, July 3, 2024 12:30 PM
deme Cheek Kiss Cheek Kiss am stat cu sufletul la gura si iti tin pumnii in continuare sa fie bine !
poate au fost 2 si unul s-a oprit... s-au mai vazut cazuri, ar explica de ce nu a mai crescut bine si apoi a reinceput sa creasca
Postat: Thursday, May 30, 2024 1:24 PM
Geanina Cheek Kiss eu zic sa intrebi medicul daca e ok dpdv medical. Eu am incercat imediat dupa la sarcini pierdute la 5-6 sapt (baietelul meu a aparut in prima luna dupa un avort menstrual), dar la o SOE mai avansata cu chiuretaj mi s-a zis sa astept 3 luni. La mine fiind si suspiciune de sarcina molara am tot repetat beta si abia pe la 3 luni dupa a ajuns la 0, a scazut extrem de greu. Inteleg perfect ce simti, dar nu ai vrea sa risti doar fiindca te-ai grabit Cheek Kiss
Postat: Wednesday, May 8, 2024 2:55 PM
eu zic ca daca ai fost la endocrinolog sa urmezi deocamdata tratamentul cu metformin cateva luni + dieta, din pacate peste noapte nu ai ce face, dar in timp vei vedea imbunatatiri
eu monitorizarea as face-o putin mai incolo, dupa aceste cateva luni
Postat: Tuesday, April 23, 2024 12:45 PM
Andreea, si eu am facut menopur si inca o doza mare, dar nu am avut niciun efect secundar. Si mie imi era teama, dar nu a fost cazul.
Postat: Friday, April 19, 2024 11:12 AM
deme wrote:

Daaaaa insa iar a apărut ceva și nu mai am chef..

poate e un semn ca e nevoie de o mica pauza ? Cheek Kiss crede-ma ca stiu cum e, nici eu nu voiam sa ma opresc, dar uneori mai si obosim
Postat: Friday, April 19, 2024 10:28 AM
deme wrote:

Niciodată în atâția am nu avut decât o candida ,și acum rahatul asta de care știu ca se scăpa cam greu..
Trag speranta ca e doar o greșeală și următorul iese curat.

stai linistita, deme, nu se scapa greu si daca e sa fie Cheek Kiss nu iti face probleme
si eu am amanat inseminarile si apoi fiv-ul pt ca nu mai scapam de o candida, de unde nu mai avusesem de 10 ani cred... mai apar si din astea
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 64
Postat: Friday, April 12, 2024 11:04 AM
Nicaieri88 wrote:

Multumesc mult! coeur

Nu ma deranjeaza deloc ideea ca o sa fac cezariana, eu vreau doar sa fie bebe bine pana la capat si sa vina la timp, atat imi doresc.

coeur

Nicaieri, in cele mai multe cazuri se ridica placenta (mai ales daca e anterioara, ca uterul creste mai mult in fata). Eu am avut plancenta praevia posterioara, nu s-a ridicat si am facut cezariana. Nu a trebuit sa stau la pat, nu am avut sangerari deloc, doar putin spotting in primul trimestru, am avut interdictie doar la sex si efort fizic mare (ridicat greutati), in rest am fost activa, m-am plimbat mult, am urcat pe scari, a fost totul ok. Asa ca nu te stresa, e bine ca stii si cu siguranta in zilele noastre nu mai e deloc o problema asta. Sarcina usoara in continuare !