Profil: freya1
Despre
Utilizator: freya1
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Monday, February 10, 2020
Ultima vizita: Thursday, October 21, 2021 3:59 PM
Numarul de postari: 2,569
[0.25% din toate postarile / 4.14 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 16
Postat: Thursday, October 21, 2021 3:08 PM
Zee Cheek Kiss principalul pericol la rotavirus e deshidratarea, din ce zici nu e cazul
Sanatate multa piticului !

img
Postat: Tuesday, October 19, 2021 3:03 PM
MariaS wrote:

Certificatul se poate elibera și cu un test negativ nu doar cu test. Mă interesa daca a scos cineva cu test antigen.

Vad ca se accepta doar PCR :
https://vaccinare-covid.gov.ro/intrebari-si-raspunsuri-adeverinta-electronica-verde/

img
Postat: Tuesday, October 19, 2021 10:26 AM
Aleahim, mie nu mi se pare putin, stiu ca pe la 3 luni incetineste luatul in greutate, avand in vedere cu cat s-a nascut mi se pare ok (ma uit acum si al meu la 4 luni avea cam 5500g, el a iesit din spital cu 2650g)
Trebuie urmarit pe graficul ei, nu comparat cu alti copii

img
Postat: Tuesday, October 19, 2021 9:23 AM
Droxana wrote:
Neata computerlove
Am tot amânat introducerea cinei și am zis sa încep de sapt asta…problema este,la ce ora sa i o dau in conditiile in care adoarme la 18-19?banghead am încercat sa i mut ora,am înaintat la 18 30 sorry1 sa i dau la 3 cina? Habar n am…acum pe la 8 are miculdejun la 11 ii dădeam lapte sj pe la 3 pranzul și la 18 iar lapte..

Noi avem pe la 8 md, la 11-12 pranzul (depinde cat doarme) si dupa urmatorul somn cina, adica pe la 5-6, poti incerca pe la 4-5, ma gandesc

img
Postat: Monday, October 18, 2021 5:08 PM
Aoleu, Zee, dar cat de stricat era ? Hilar felicitari ! Am ramas noi mai piticuti atunci

img
Postat: Monday, October 18, 2021 3:16 PM
Pt fetele care incep diversificarea, se fac inscrieri la cursul Ilincai Tranulis despre care va spuneam, vedeti pe pagina ei de fb detalii, eu am facut cursul si mi-a placut mult

img
Postat: Monday, October 18, 2021 2:50 PM
Off, asa e, fetelor, tare greu
Noi aveam abonament la inot din care am facut doar o sedinta, la ce incidenta la noi mi-a fost frica sa il mai duc, ei functioneaza, ca nu le-a interzis nimeni, dar nu prea se respecta regulile
Vicky, m-am gandit si eu ca de la supturile de noapte nu mai mananca asa bine ziua, dar nu prea il pot adormi altfel, daca il pun in sistem imi fuge somnul de tot, nu stiu ce sa fac
Sanatate piticilor bolnaviori Cheek Kiss

img
Postat: Sunday, October 17, 2021 10:36 PM
Off, te cred Cheek Kiss nici noi nu avem, doar noi doi suntem
Sper sa te simti mai bine curand !

img
Postat: Sunday, October 17, 2021 9:10 PM
La cresa deja ? Eu ma gandeam cum o sa il dau la 2 ani si m-a apucat plansul uff mi se pare ca tot va fi prea mic

img
Postat: Sunday, October 17, 2021 8:37 PM
Hugo, sa cresti mare !coeur

Ellena, pediatra noastra stiu ca il recomanda, dar nu mi-a zis nimic, cred ca mai incolo cand e sa intre in comunitate
Daca nu il face el musai sa il fac eu, ca nu am anticorpi pt varicela si la varsta asta ar putea fi ffff nasol. Fratele meu a facut la 30 si ceva de ani si a fost horror

img