Profil: freya1
Despre
Utilizator: freya1
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Monday, February 10, 2020
Ultima vizita: Wednesday, October 5, 2022 3:35 PM
Numarul de postari: 2,949
[0.28% din toate postarile / 3.04 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 18
Postat: Wednesday, October 5, 2022 12:58 PM
Cum e cu cresa, Ellena? Merge deja la program lung?

img
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Wednesday, October 5, 2022 12:56 PM
Da, streptococul b se trateaza doar in aarcina, inainte de nastere, altfel face parte din flora normala

img
Postat: Tuesday, October 4, 2022 4:52 PM
Andreeax wrote:
Freya,spuneai ca e urâta rău regresia de la 18 luni 🙈
La noi a venit mai devreme cu o luna jumate 🥺
Respect pv,avem rutina,am încercat cu pv mai mare,mai mic.....NIMIC nu funcționează,seara la culcare dacă nu stam o ora jumate pana adoarme inseama ca e vreo minune....se foiește,se învârtește,suge și de la capăt iar in a doua parte a nopții e crunt,se trezește la fiecare jumătate de ora și plânge pana îl pun la san,efectiv plânge in somn și dacă nu ii dau sânul se trezește și plânge și mai tare. Ieri noapte nu am foat pe faza și s-a trezit și de la 5 pana la 8 nu a mai fost chip sa adoarmă decât sa se foiască și sa plângă.
La voi cum s-a manifestat,cum ați trecut prin regresie pt ca eu deja sunt zombie 🥺

Inca nu stim daca a trecut... pai tot adormit greu seara, treziri dese si in fiecare noapte o trezire dupa care statea 2 sau 3 ore treaz, orice faceam: alaptat, plimbat in manduca nu reusea sa adoarma. Acum dupa ce a fost bolnav am revenit la alaptat noaptea si la 7-8 treziri, si la 30 min cum zici si tu, se tot agita in somn, isi dadea cu mainile pe la ochi si se trezea
Acum noaptea trecuta a dormit un pic mai bine, sa vedem
Tot un singur canin are banghead ca parca nu pot face nimic pana nu apar caninii astia, eu voiam sa il si intarc

img
Postat: Thursday, September 29, 2022 10:32 AM
Teoretic trebuie sa fie curate, eu cu o zi inainte de hycosy am inceput sa am simptome de candida, am intrebat medicul si mi-a zis ca nu pune probleme, mai degraba cele gen chlamydia, ureaplasma sunt periculoase

img
Postat: Thursday, September 22, 2022 10:06 PM
Noi ce sa zicem, am bifat si covidul, luat probabil din parc, ca nici macar in magazine nu am fost, abia a iesit un canin, deci ne luptam in continuare cu mofturile la mancare, mai nou si cu constipatia din cauza asta. Altfel piticut e vesel si vorbeste non-stop, repeta tot ce spunem, pronunta foarte bine, toata lumea se mira ca vorbeste atata la varsta lui, iar noi suntem topiti dupa el. Ne-am decis la o gradinita Montessori unde am gasit loc abia din ianuarie, va fi greu cu intoarcerea la birou, o sa imi iau probabil niste concediu, in functie de cum merge acomodarea. Am multe emotii, deja citim si vorbim mult despre gradinita. Cele care au inceput, spuneti-ne cum merge, eu una am mare nevoie de incurajari. Ce mai fac micutii vostri ? Va pupam Cheek Kiss

img
Postat: Monday, September 12, 2022 9:54 PM
La multi ani, Astrid Cheek Kiss sunteti tare frumosi, Andreea !

img
Postat: Sunday, September 11, 2022 8:31 PM
Andreea, eu zic ca e normal, al meu si acum cand e obosit cade si se loveste de orice, si fara sa fie obosit calca pe orice e in drumul lui ca tancul, nu le ocoleste (si evident ca e plun de jucarii pe jos), iar de mers pe varfuri ei merg in joaca, nu mi-as face griji Cheek Kiss

img
Postat: Wednesday, September 7, 2022 6:52 PM
E posibil sa fi ovulat si da, ajuta oricum ovitrelle si pt celalalt folicul. Ideal ar fi sa mai poti face o eco sa fii sigura ca se sparg foliculii

img
Postat: Saturday, September 3, 2022 11:13 AM
Da, eu i-am dat toate fructele, nu vad de ce ar fi asta problematic, e destul de moale oricum

img
Postat: Thursday, September 1, 2022 3:26 PM
Andreeax wrote:

Cât de nasol e nasol? Crazy Lol
Mai am 3 luni zic...sau poate sa vina și mai devreme? alcool

Plus / minus o luna cred. Va anunt cand scapam, daca scapam ras

img