fratele mai mare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mihaela75
Scris: Friday, December 28, 2007 10:24 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
De cand ma tot chinui sa deschid topicul asta si nu mai reusesc.alcool Cum se comporta fratele mai mare fata de cel mic, cum ii infrangeti sentimentul de gelozie, cum reuseste mama sa imbratiseze doi copii deodata , sa le zambeasca in acelasi timp ,sa nu raneasca sentimentele niciunuia.Ai mei sunt inca mici dar se vede treaba ca nu-s chiar asa de mici incat sa nu vada unele lucruri.Problema e cu Daria ca Arti abia a facut ochi.Ea a trecut prin faze de la nasterea lui Arti,insa gelozia a fost mereu prezenta. La inceput urla, tipa , se dadea cu capul de ce apuca .Acum nu mai face chiar asa urat dar a trecut la atac.Cand i se pune pata arunca in Arti cu ce gaseste.Acum il pupa , acul il plesneste, nici ea nu stie ce vrea.Timpul meu se duce numai facand-o pe bodyguard-ul .il pazesc pe Arti ca pe ochii din cap , Daria e imprevizibila , mereu gaseste metode sa-l tortureze.Ieri l-a tras de limba pur si simplu, i-a bagat degetele in gura si i-a scos limba plans box2
Kiki
Scris: Friday, December 28, 2007 11:03 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
hohot hohot hohot l-a tras de limba hohot hohot hohot
Sorry, dar nu ma pot abtine ras
Eu n-am doi copii, nu stiu cum e, dar din ce am vazut la altii, trebuie s-o implici pe Daria in activitatile tale cu Arti. Adica de exemplu, il schimbi de pampers, atunci o pui pe ea sa iti aduca servetelele sau pampersul, sau o pui pur si simplu sa stea langa tine cand faci asta.
Stiu ca e greu sa ii impaci pe amandoi odata...succes! pupici
Lilly of the valley
Scris: Friday, December 28, 2007 11:32 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
cred ca Daria a fost obisnuita ca toata atentia sa i se acorde numai ei. acum se simte oarecum amenintata, iar instinctul de conservare isi scoate gherutele. e inca mica, lucrul cu copilul mai mic cred ca e mai usor. Daria poate fi implicata cu mai multa usurinta in activitatile cu Arti, chiar pot avea acelasi program, dat fiind diferenta foarte mica de varsta.
am trecut si eu cu Andrei prin situatii oarecum asemanatoare si-ti inteleg nedumerirea. disutasem chiar cu un psiholog pt copii despre situatie.
uite aici http://forum.7p.ro/Default.aspx?g=posts&t=4545
MNiko
Scris: Saturday, December 29, 2007 12:00 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Stiam eu ca mai vazusem un subiect pe tema asta dar nu mai tineam minte unde. Merci Mariuta.

Miha, mult succes cu Daria si Arti, sa gasesti calea de mijloc si echilibrul de care ai nevoie.
Cristy
Scris: Saturday, December 29, 2007 12:14 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/8/2007
Miha pot (oare) sa te linistesc prin faptul ca iti spun .... it's never end !!!!!!

uff uff plans plans plans

Am doua fete cucuite se cearta si se bat toata ziua .... tot stau prin jur sa le arbitrez....hohot plans banghead banghead
mihaela75
Scris: Saturday, December 29, 2007 6:55 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006

Ah, acuma am dat de celalalt topic ,puteti sa-l inchideti pe asta fool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.