FRANTA
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Scris: Friday, September 4, 2009 7:31 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
E foarte frumos, intradevar ! Insa iti trebuie timp , sa le citesti pe indelete, sa le retii pe toate chiar imposibil. Noua 4 zile nu ne-a ajuns , insa .... e de neuitat ! Mai ai, mai vrem ! Parca retraiesc toate aceste amintiri !
carla
Scris: Friday, September 4, 2009 7:50 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Minunat,deja visezangel
marivic
Scris: Saturday, September 5, 2009 7:40 PM
Nivel

Inregistrat: 8/10/2007
Fara cuvinte,...SUPERB!!!Felicitari DANAB,pt.excursia minunata pe care ati facut-o!newclap newclap
danab
Scris: Monday, September 7, 2009 8:50 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
Arcul de triumf

Turnul Eiffel

Parisul de la etajul doi

Place de Trocadero

Versiunea mica a Statuii Libertatii

vazut de pe Sena

bereea
Scris: Monday, September 7, 2009 8:53 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
frumos, tare frumosnewclap
danab
Scris: Monday, September 7, 2009 9:07 PM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
Util pentru cei ce vor sa viziteze Parisul: daca sunt mai mult de 4 persoane in grup merita ssa mergeti cu maasina, chair daca va costa parcarea 2,4 euro/ora - in sezon - si platiti cu cartela de la tabacheriile din zona (10 euro/cartela). Se poate stationa doar doua ore - adica va da bon de doua ora, dupa care reveniti si mai cereti de la automat alt bon de 2 ore, pe care il lasati pe bord, sa fie vizibil. Daca stiti ca stati mai mult de doua ore sa vizitati (la Luvre dureaza mai mult) - cautati o parcare platita, unde nu aveti limita de stationare (sunt cele din cladiri, etajate), dar costa mai mult cu cat stati - 1h = 3 euro, 2 ore - 7 euro, ... 4 h = 11 euro....
Sa aveti la voi sticla cu apa (gasiti la chioscuri 0.5l = 1 sau chiar 2 euro), si un sandwich sau biscuiti sau ceva de rontait (un hotdog costa pana la 5 euro).

Puteti plati intrarile si cu card bancar.

Pentru ce ce calatoresc prin Franta, e important sa stie ca autostrazile se platesc la intrare si sunt destul de scumpe. Drumurile nationale sunt gratuite, si merg, de obicei, in paralel cu autostrazile sau se intersecteaza.

Sa aveti plinul facut inainte de a se insera, daca plecati la drum in afara Parisului, pentru ca nu mai gasiti benzinarii unde sa platiti cu bani cash deschise dupa ora 18 , iar la cele cu plata cu card se accepta doar anumite carduri - carrefoure, si alte chestii ciudate.
Alina
Scris: Tuesday, September 8, 2009 6:39 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
Dana, super locuri ai vizitat. Multumim pentru ponturi.computerlove
TeosOf
Scris: Wednesday, September 16, 2009 2:47 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Superb!bravo bravo Felicitari pt frumoasa vacanta pe care-ai avut-o, Dana!hearts
milicutza
Scris: Wednesday, September 16, 2009 5:17 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/12/2009
Foarte frumoasa vacanta, cred ca v-ati simtit bine!pupici
Ely
Scris: Wednesday, September 16, 2009 7:43 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Tare frumos Dana,Franta este o tara minunata bravo pupici
samira.marinescu
Scris: Tuesday, June 8, 2010 1:40 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Va recomand cu drag orasul Lyon. Cand voi avea timp voi pune si cateva poze.

Este mult mai linistit decat Parisul. E cochet, cu stradute pietruite si terase mai mult decat frantuzesti. E un fel de
Sibiu romanesc, insa frantuzit.
Ely
Scris: Wednesday, June 23, 2010 2:21 PM
Nivel

Am fost si noi wekendul trecut in Franta la 20 de minute de Paris in Carmeille de Paris cam asa ceva.Superb loc frumos aranjat cu casute superbe.In Paris am ajuns doar`pentru 4 ore ,a fost exagerat de frig pentru iunie chiar pot spune ca asa este iarna in Barcelona.uff Am, reusit sa vedem foarte putine cu copii dupa noi frig dar si criza de timp.Ne multumim ca am reusit sa vedem Arcul de Triumf,turnul Eiffel si Strazile Champs Elysees.Frumos ,dar am ramas un pic uimita de trenul in care domina mizeria noroc ca am calatorit doar 40 de minute dus -intors ,de metrourile cu miros greu si statiile de metrou vechi si neangrijite.Gara lor semana tare mult cu gara de Nord din Bucuresti.Mi-a placut ca orasul este plin de verdeata nu ca aici.In fine avantaje si dezavantaje.
Karina a fost domnisoara de onoare cu inca o fetita .Apoi tot Karina a adus si verighetele mirilor,numai ca nu am toate pozele,trebuiesc recuperate de la miri.hearts

Este de la alta nunta ,m-a amuzat matura .

Locul unde a avut nunta si locul unde am locuit,tare dragut.

Ely
Scris: Wednesday, June 23, 2010 2:42 PM
Nivel

coeur
shirel
Scris: Wednesday, June 23, 2010 3:41 PM
Nivel

Inregistrat: 7/22/2007
Ely,ce frumoase poze si ce dor imi era de tineeee.Tot timpul frumoasa asa cum te stiu ,zau arati ca o adolescenta!love love love Inainte ca sa trec la Paris,imi place avatarul tau chiar astazi am primit si noi costum de Barcelona si bluza lui Mesi pentru fotbalistul in devenire originale de la echipa.sic

A fost si prima impresia a mea vazand Parisul murdar ,gen Bucuresti cu multe gunoaie dar fiind am stat mai mult timp di dupa ce a vazut si cum arata Roma de curata sic am apreciat si iubit tare Parisul.Si noi ne-am plimbat prin toate magazinile de firme de masini numai spun de magazinele cu haine cu toate ca nu am ramas asa de impresionata de ceea ce am vazut (haine ma refer).
Seara este misto de stat pe terrse la o cafea si dimineatza la fel.
Cred ca am mai spus am fost gravida cu Eden in trei luni si ma plimbam cu borcanul de castraveti murati intr-o mana si in mana cealalta branza cu mucegai.
Sunteti tare frumoso sper sa va cunosc odata ,mai,mai ce ne-am mai distra noi .....te simpt tare nebunica!ras sic pupici pupici pupici love
marivic
Scris: Wednesday, June 23, 2010 7:34 PM
Nivel

Inregistrat: 8/10/2007
ELYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY,CE DOR IMI ERA DE TINE,.....topai topai topai
FRUMOASELOR,....computerlove computerlove computerlove Sunteti superbe,iar micul ERIK,un dulce,....Doamne ce l-as pupaciii si eu putin,....TOTI 4 SUNTETI MINUNATI.Va imbratisam cu mare drag,si va trimitem mii de pupicipupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici computerlove computerlove computerlove computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.