Florentinna

Profil: Florentinna
Despre
Utilizator: Florentinna
Nivel: Grupa mijlocie
Nume real:
Locatia Arad
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Friday, July 6, 2018
Ultima vizita: Thursday, August 13, 2020 10:49 PM
Numarul de postari: 292
[0.03% din toate postarile / 0.38 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 57
Postat: Thursday, August 13, 2020 9:48 AM
Alle, felicitari pentru testdance ma bucur enorm pt voi.

Subiect: Clubul aspirantelor - 82
Postat: Wednesday, August 12, 2020 4:01 PM
Maria.mmh wrote:

Da , de acord..dar parca m-au lovit toate odata si simt ca cedez .
Tocmai asta a fost principalul scop pt care nu am vrut sa incep procedurile pana nu ne mutam de acolo, vreau sa fiu linistita.
Mi-am luat socul vietii cand am auzit ce mi-au spus. Printre altele ca eu nu sunt in stare de facut si crescut un copil,un copil necesita sacrificii. Oricum le multumesc retoric pt cadoul pe care mi l-au facut de ziua mea, ca mi-au f***t creierii, concediul,un an din viata cu reprosurile lor si ca m-am trezit cu bagajele in mijlocul casei cand sotul era plecat la munca. Sper ca cine e sus acolo le vede si o sa ii judece dupa ce au oferit. Atat.
Vreau sa ne vedem de viata noastra linistiti si sa facem ce consideram noi, nu ce vor ei. Tot raul spre bine, ai dreptate Andreea. :)

Maria, eu nu am scris la aspirante pana acuma chiar daca am mai citit din cand in cand. Imi pare rau ca treci prin situatia asta cu socrii dar poate e mai bine asa, o sa fiti mai linistiti singuri si o sa vina si bebe cand o sa se aseze lucrurile.
Si noi am stat cu socrii un an de zile si in luna cand ne-am mutat am ramas insarcinata cu primul copil. La noi cat am stat cu ei nu a fost nici o problema doar ca unde mergeam noi trebuia si soacra dusaLol plus ca noi suportam toate cheltuielile din casa. Dupa ce ne-am mutat au inceput reprosurile la adresa mea ca i-am schimbat baiatul...eu am zis daca vrea familie bine daca nu sa staie cu mama si pe mine sa ma lase in pace cu bebele. Nici acuma, dupa 2 ani si... nu e impacata cu situatia si mai incearca sa bage vorbe intre noi dar sa nu aud eu...
Eu iti doresc liniste, nu are rost sa te consumi pt ei si sa vina bebe cat mai curand.

Postat: Wednesday, August 12, 2020 2:21 PM
Dxc wrote:
Cat mai ai pana la marea întâlnire?

Medicul meu ar vrea sa staie pana la 39 de sapt dar dupa cat de moale e colul si dupa cum a iesit la masuratori mi se poate declansa travaliul oricand.
Eu acuma stau cuminte si fac tratamentul ce mi l-a dat si macar mai 2 sapt sa staie.

Postat: Wednesday, August 12, 2020 11:52 AM
Ma bucur pt vestile bune de la morfo, Alexandra. Sa ai o sarcina usoara in continuare.
Fetelor am fost de dimineata la controlul preanestezic, examenul clinic a iesit bine, la analize sa vedem rezultatele. Mi-au luat proba si pentru covid, din gat nu a fost incomod dar la prelevarea din nas a fost groaznic...mi-au dat lacrimile, parca vroia sa imi scoata creierul Lol

Sa aveti o zi racoroasa dragele melecomputerlove

Postat: Tuesday, August 11, 2020 7:38 PM
Multumesc fetelor pentru gandurile bunecomputerlove. Maine merg la consultul preanestezic si imi fac si testul covid.

Adina sunt superbi prichindeii. Sper sa treci repede peste episodul cu furia laptelui.

Miha, ma bucur ca ai laptic, e foarte bun pt bebe ca prinda forta. E aiurea ca sotul nu va poate vizita dar ce sa facem daca astea sunt vremurile...

Felicitari fetelor si pt eco si vestile bunecomputerlove

Postat: Tuesday, August 11, 2020 4:18 PM
Fetelor, numa ce am ajuns acasa de la consult. Bebe e bine, are cam 2700 gr, dar din nou s-a scurtat colul si e putin deschis. Continuam cu tratamentul si cu odihna si speram sa ajungem cat mai aproape de termen.
O dupa masa placuta gravidutecomputerlove

Postat: Monday, August 10, 2020 7:59 PM
Maria, felicitari pentru fetita!!!! Sa fiti amandoua sanatoase si sa staie cuminte la mami in burtica pana la termen.hearts
Miha, oare cum sunteti? Daca ne citesti, asteptam vesti de la tine si de la micutul Petru.

Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 13
Postat: Monday, August 10, 2020 3:38 PM
adina1109 wrote:
Fetelor help , am inceput de dimineata sa am frisoane si ma doare corpul de parca sunt calcata de tren. I am scris acum Dr , inca nu mi a raspuns. Temperatura nu am . Oare e ceva de îngrijorat ? Ati patit si voi?

Adina eu dupa nastere m-am trezit intr-o dimineata cu frisoane, dureri in tot corpul, nu imi puteam ridica mana dreapta sus, cu temperatura. Mi se infundase un canal la san, inca alaptam atunci. Am bagat pompa, am pus comprese cu apa rece si calda si am luat nurofen la recomandarea doctorului. Pana seara am fost mai bine dar dureri ca atunci nu am avut in viata mea. Episodul ala mi s-a parut cel mai greu si cel mai dureros din tot ce a insemnat pt mine sarcina, nastere, recuperare dupa nastere si ingrijire nou nascut.
Sper sa nu fie ceva de speriat la tine, vezi ce iti spune si medicul.

Postat: Monday, August 10, 2020 3:25 PM
Miha1989 wrote:
Eu am genul asta de perna, atasez poza, am primit-o, sincer la inceput am fost sceptica insa dupa cateva utilizari mi-am dat seama ca este foarte ok si chiar ma ajuta, cand creste burtica mai mare si incep si durerile de oase este un ajutor real in timpul somnului cand o bagi intre picioare, sub cap practic profiti de ea la maxim hohot hohot hohot

Perna asa am si eu. Mi-a fost utila in ambele sarcini mai ales catre final cand e burtica mai mare si daca stau pe o parte parca vrea sa plece la plimbare. Sotul a fost si el incantat de earas

Freya, eu la sarcina asta nu am facut deloc examen de secretie pana acuma. In prima, am facut pe la 16 sapt sau 18 nu mai tin bine minte pt ca am avut o scurgere abundenta cateva zile si sa vedem daca nu e ceva infectie. A iesit ok si nu am mai repetat dupa.

Postat: Sunday, August 9, 2020 2:58 PM
Iulia13 wrote:

Daa asta asa e, mi se pare cea mai minunata ecografie unde vezi tot la bebe si stai si cateva zeci de minute fata de ecografiile normalehearts speram sa între si sotul cu cea mica sau daca nu macar sa filmez sa vada si elcoeur

Ce fain ar fi daca ar putea intra. La noi nu il lasa nici macar pana la receptie da in cabinet...te lasa cu insotitor numa daca nu poti sa te deplasezi pana la receptie, care e la 2 pasi de intrare si pe urma vine o asistenta dupa tine.