FloreFlore

Profil: FloreFlore
Despre
Utilizator: FloreFlore
Nivel: Avansat
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Thursday, August 17, 2017
Ultima vizita: Tuesday, March 10, 2020 11:28 AM
Numarul de postari: 2,092
[0.20% din toate postarile / 1.78 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Cubul aspirantelor - 79
Postat: Tuesday, March 10, 2020 11:26 AM
MARIA ,multumesc mult!Între timp am cautat mai multe informatii si pe google si majoritatea zic de o pauza de 1-2 zile înainte....
DEME ,pâna acum asa mi s a recoltat de catre alti medici,in aceeasi zi pap ul si secretiile dar cica nu e ok ....Daca ies nereguli la secretii se da tratament apoi se recolteaza ptr pap pentru un rezultat concludent ...Spor la bebelit daca esti la ovulatie yes La mine sunt sanse foarte mici cu ovulatia timpurie...

Subiect: Cubul aspirantelor - 79
Postat: Tuesday, March 10, 2020 10:45 AM
Buna fetelor !Hilar
IVY felicitari pentru minunatul test ,demult nu am mai vazut unul asa frumos pe forum topai Sarcina usoara!!! coeur
Eu trebuia sa ma programez pentru PAP dar dr mi a spus sa fac prima oara analizele de secretii pentru ca daca acestea ies rele ar influenta si rezultatul la pap si ma voi stresa inutil ,,,E primul medic care imi recomanda mai întâi secretiile si mi se pare logic....Dar nu am întrebat daca si la acestea ar trebui pauza de la bebelit cu cca 48 ore inainte...As cam rata perioada fertila desi de ieri z 7 a cm ului am avut intepaturi in ovarul stâng si secretii....uff

Subiect: Clubul aspirantelor - 78
Postat: Monday, March 2, 2020 9:46 AM
Buna dimineata!
Va doresc o primavara minunata cu multe teste pozitive!!topai
Imi pare rau pentru fetele cu teste negative...Si testul meu de azi tot cu o liniuta este dar ma asteptam asa ca dezamagirea nu e chiar asa mare....
Carita iti doresc din suflet sa iti iasa din prima procedurayes coeur

Postat: Thursday, February 27, 2020 1:18 PM
deme wrote:

Mersi Flore, o cutie este 55 lei,mi-a dat sa iau pt 3 luni , la tine s-a vazut vreo schimbare/imbunatatire, ceva, ceva ? :)

Cu placere!DistanceKiss Si eu am luat 3 luni imediat dupa o histeroscopie ptr eliminare polip...Din pacate ,la mine,nu a dat rezultate...Dar sper din suflet sa" dea roade "la tine Hands

Postat: Thursday, February 27, 2020 11:25 AM
Adelinuta wrote:

Mm, pare putin mai gustos decat Myo sun. Seara e mai ok cat de cat sa il beau, dar dimineata ma ia o greata....
Cum esti Flore, au venit uratii? La mine inca nici un semn NuStiu

Eu pe marti cam asa astept cm.ul....Deja am dureri de burta specifice care ma iau lunar cu cca o saptamâna înainte pale Ai mai facut vreun test ?Poate totusi ne faci o surpriza !!!yes

Postat: Thursday, February 27, 2020 10:47 AM
deme wrote:

Am si uitat ce faceam la 28 ani :))
Eu zic ca arata bine :)

Am fost si eu ieri la doctor, avand in vedere ca mi-a venit la 37 zile, mi-a dat Inogest 2 plicuri/zi ( a mai luat cineva?) si Duphaston din z16 pana in z25 si de luna ce vine, adica 4 Martie , incep si cu monitorizare de ovulatie, macar o luna, sa vedem cum stam, chiar daca luna trecuta testele de ovulatie au iesit pozitive dance
Cat despre iubit .. niciodata nu am programat, cand a fost a fost, bine.. l-am mai impins eu putin topai de la spate de vreo 2ori ( dupa multe ore de munca, nici dus nu avea chef de faca

Buna !Eu am luat myo sun care e mult mai costisitor ...Nu am auzit de Inogest si am cautat prospect pe net si e ff bun si pretul ff ok!E bine de stiut pe viitor...Mult succes in continuare hearts
"Fiecare plic de INOGEST contine mio-inozitol 2000 mg , N-acetil-cisteina 600 mg, acid folic 200 mcg si Nutriose fibra 5000 mg. Contine indulcitor din stevie. Aroma de menta."

Postat: Wednesday, February 26, 2020 10:14 AM
ADELINUTA ,vestile nu sunt prea bune dar nici foarte rele !Se rezolva toate DistanceKiss Si eu am luat myo sun 3 luni ,2 plicuri /z fara pauza...Succes !Hands
ROSER ,multa sanatate!Darnica soacra ai ras Cheek Kiss

Postat: Tuesday, February 25, 2020 12:41 PM
Adelinuta wrote:

Hello! Da, am testat ieri dimineata la trei zile pana la data cand ar trebui sa imi vina si a iesit o a doua liniuta dar se vedea mai mult alba decat colorata, dar s-a observat imediat, nu a apuzat sa se usuce testul. Sotul meu, care e neexperimentat in ale testelor de sarcina a zis ca o vede, dar ca e liniuta de la test care ar fi trebuit sa se coloreze daca era ceva si sa nu mai imi fac sperante degeaba ca nu e nimic, desi si el si-ar fi dorit sa iasa ceva. Asa ca, sperantele mele s-au facut praf si luna asta. Azi dupa-masa pe la 17:30 am programarea la ginecolog, sa vedem ce o sa zica, o sa ii spun si de sangerare si de primul test ultrasensibil la care am vazut umbra si de cel de ieri, sa vedem ca parere o sa aiba. De azi mai am doua zile pana ar trebui sa imi vina, dar dupa ce a zis si sotul ieri, parca nu mai imi vine sa imi fac sperante.
De simptome nu stiu ce sa zic, nu ma mai doare spatele aproape deloc, crampe ma mai trec din cand in cand, sanii abia de acuma incep sa ma doara si de obicei incepeau sa ma doara rau cu cel putin o saptamana inainte sa imi vina. Cam asta e, o sa va scriu diseara sa va spun ce a zis doctorita.
Pana atunci, va pup tare dulce Cheek Kiss Cheek Kiss

Imi pare rau ....Vezi ce spune medicul atunci si mult ,mult succes !hearts

Postat: Tuesday, February 25, 2020 10:01 AM
deme wrote:

Nu inteleg ce a fost acel mucus rozaliu ieri pe la pranz si de atunci nimic, test - , CM lipsa .. abia pe 4 am programare la medicNuStiu

Poate a fost de la implantare!Hands Sfatul meu este sa repeți un test peste 2 zile majoreta

Postat: Tuesday, February 25, 2020 8:49 AM
DEME ,imi pare rau Cray
ADELINUTA ,cum esti?Ai mai testat?love