Flegmon fesier postinjectional

Options Flegmon fesier postinjectional
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mela
Postat: Wednesday, April 21, 2010 10:54 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Leutule,abia acum vad si eu cate ai avut de tras,mi s-a facut rau citind primele tale postari,parca a ajuns pana la mine durerea ta cry
sunt si eu alaturi de tine,macar cu gandul,sper din tot sufletul sa aud numai de bine din partea ta,sa treaca odata zilele si sa se inchida frumos operatia angel
leut
Postat: Wednesday, April 21, 2010 12:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
danab wrote:
Multa sanatate, Angelica! Abia azi am citit prin ce ai trecut! Offff... si cand te gandesti ce dreptate avea doctorul cand ti-a spus de septicemie, ca doar Mile Carpenisan a murit din cauza asta.

Stii...exact la asta m-am gandit atunci cand mi-a spus doctorul...
Multumesc frumos!pupici
leut
Postat: Wednesday, April 21, 2010 12:17 PM

Mela wrote:
Leutule,abia acum vad si eu cate ai avut de tras,mi s-a facut rau citind primele tale postari,parca a ajuns pana la mine durerea ta cry
sunt si eu alaturi de tine,macar cu gandul,sper din tot sufletul sa aud numai de bine din partea ta,sa treaca odata zilele si sa se inchida frumos operatia angel

Multumesc, Mela!
Acum a plecat prietena mea, m-a pansat si mi-a spus ca fata de duminica, arata super...ca nu mai e asa de adanca (au intrat mai putine picaturi de betadina) siiiiiii m-am uitat si eu. Nu mai e asa infricosatoare...Sper sa treaca mai repede...nici macar dus nu pot sa fac. Pe bucatele, pe bucatele...
danab
Postat: Wednesday, April 21, 2010 1:56 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Incearca sa pui peste pansamentul tau unul stil vivapore, care sa acopere si sa protejeze, ca sa faci dus. Eu am folosit la cezariana si nu am avut nici o problema la dus.
leut
Postat: Wednesday, April 21, 2010 2:11 PM

Dana, imi este asa de frica, incat mai rezist ceva vreme. Macar sa se inchida...Multumesc pentru sfat!pupici
Andi&Mariuca
Postat: Wednesday, April 21, 2010 4:46 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
leut wrote:
Dana, imi este asa de frica, incat mai rezist ceva vreme. Macar sa se inchida...Multumesc pentru sfat!pupici

Angelica, stiu ca esti speriata dar Dana are dreptate cu pansamentele Vivapore! si eu amm folosit la cezariana cu Maria si am facut dus la cateva ora de la nastere. este foarte bun, impermeabil si nu ai ce sa patesti. pupici sa iti treaca cat mai repede, Doamne ce chinuri ai avut de indurat!pupici
danab
Postat: Thursday, April 22, 2010 7:15 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Angelica, poti sa ei un pansament mai mare ca sa acopere mai mult (sunt de dimensiuni diferite, de la plasturi mici la 25x30), daca te ingrijoreaza ca uzi zona. Poti intreba medicul, sau poti sa iei unul de incercare si sa-l porti.
Acum ce tip de pansament foloseste asistenta, ca asta e cel mai bun, daca la cezariana se pune si acolo e operatie de 10 cm, nu cat un ban. Si la verificarea operatiei, cand trebuie indepartat nu se simte.
leut
Postat: Thursday, April 22, 2010 9:36 AM

danab wrote:
Angelica, poti sa ei un pansament mai mare ca sa acopere mai mult (sunt de dimensiuni diferite, de la plasturi mici la 25x30), daca te ingrijoreaza ca uzi zona. Poti intreba medicul, sau poti sa iei unul de incercare si sa-l porti.
Acum ce tip de pansament foloseste asistenta, ca asta e cel mai bun, daca la cezariana se pune si acolo e operatie de 10 cm, nu cat un ban. Si la verificarea operatiei, cand trebuie indepartat nu se simte.

Mai, uite, astazi merg la pansat la 13 si o sa intreb. Tare-as vrea sa fac dus, ca mi-e greu asa...De-abia astept. Sincer, habar nu aveam de pansamentele astea, ca am nascut natural si nu-am avut nevoie. Nu mai spun ca am fost sanatoasa tun pana acum, da' vad ca ma rablagesc pe zi ce trece...cah!pupici
leut
Postat: Thursday, April 22, 2010 2:09 PM

Da...m-am intors de la alt chiuretaj si am intrebat de pansamentul vivapore. Nu. Cica trece apa si mi-a spus ca daca nu mai am rabdare sa pun peste pansament o punga si s-o lipesc cu leucoplast. I-am zis ca la cezariene e recomandat si mi-a zis...NU. Ei...inca 10 zile (cica atat mai am) nu mor...uff
Cris-DL
Postat: Thursday, April 22, 2010 2:18 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6849
Locatia: over the rainbow
Angi, daca nu mai ai rabdare, incearca Vivapore -eu l-am folosit la op. de ceza (12 copci), cu succes!! Si mie mi-a spus asistenta, la iesirea din spital, tot NU la orice pansamente, insa dr. mi-a spus ca este cel mai bun... si asa a fost!
...oricum este mult mai eficace decat o punga + leucoplast.

Sa te faci bine repede ca acusi vine vara -la mare! pupici pupici
leut
Postat: Thursday, April 22, 2010 2:21 PM

Cris-DL wrote:
Angi, daca nu mai ai rabdare, incearca Vivapore -eu l-am folosit la op. de ceza (12 copci), cu succes!! Si mie mi-a spus asistenta, la iesirea din spital tot NU la orice pansamente, insa dr. mi-a spus ca este cel mai bun... si asa a fost!
...oricum este mult mai eficace decat o punga + leucoplast.

Sa te faci bine repede ca acusi vine vara -la mare! pupici pupici

Multumesc frumos, fata! Adevarul e ca mai bine fac asa cum ma taie capul...ca pe cine intrebi... O sa-mi iau si o sa vad. Mi-au zis toate fetele cu cezariana, asa ca o sa-l incerc. Of...vara!plans
zaza_
Postat: Thursday, April 22, 2010 2:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Curaj, Leut! Ce-a fost mai greu a trecut! Incepem numaratoarea inversa de maine, atunci, nu?
leut
Postat: Thursday, April 22, 2010 2:24 PM

zaza_ wrote:
Curaj, Leut! Ce-a fost mai greu a trecut! Incepem numaratoarea inversa de maine, atunci, nu?

Ei...stii cum e! Mi-a zis doctorul de acum doua saptamani...10 zile, 10 zile...si uite, mai am putin si fac luna!
Da'...na, 10...
Anelise
Postat: Thursday, April 22, 2010 2:30 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Leut, multa sanatate si sa scapi cat mai repede! angel pupici pupici ... Cred ca nu mai e nevoie sa mentionez ca si eu recomand pansamentele respective. thumright Am facut dus fara probleme din momentul in care am ajuns acasa!
Fluturas
Postat: Thursday, April 22, 2010 2:33 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9778
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
of ce citesc aici,chiar ma miram la stare de spirit de ce gaura zici...si uite ca acum vad.hai ca a trecut ce a fost mai greu.mult optimism si sa te faci bine cat mai repede.pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed