Flegmon fesier postinjectional

Options Flegmon fesier postinjectional
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AlexandraL
Postat: Wednesday, April 14, 2010 5:27 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Leut, eu iti sunt alaturi cu sufletul si ma rog sa se termine calvarul cat mai curand...
Laura
Postat: Wednesday, April 14, 2010 6:34 AM

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Leut, va fi bine! coeur angel computerlove
mommy
Postat: Thursday, April 15, 2010 11:25 AM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Of Leuta draga, nici nu mai stiu ce sa spun... Doamne ajuta sa treaca mai repede! uff grup
bulibuli
Postat: Thursday, April 15, 2010 1:00 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Leut, acum citesc si eu prin ce treci, e cumplit, barbar, dar din pacate asta e singura cale.. totusi nu inteleg de ce te curata de fiecare data altcineva si-si tot dau toti cu parerea.. ar fi trebuit sa mergi la un medic, si zilnic sa mergi sa te curete el.. eventual ceva infiltratii cu xilina in plaga poate ar ajuta, sa te doara mai putin, mi se pare inuman, eu n-as suporta sa fac asa ceva unui pacient, sunt obsedata de analgezie, unii spun ca exagerez... maseluta

Sper sa scapi cat mai repede, din tot sufletul iti doresc sa mearga totul bine si sa numai ai probleme niciodata. pupici
abiand
Postat: Thursday, April 15, 2010 1:12 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/7/2008
Postari: 659
Locatia: cu capul in nori si cu picioarele pe pamant
Offf Doamne, Leut multa sanatate!
leut
Postat: Thursday, April 15, 2010 1:32 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Multumesc fetelor...
Bulibuli...of! De-abia de cateva zile merg la aceeasi asistenta, ca a fost in concediu...de-aia ma pansa cine apuca. In ce priveste anestezia...mi s-a explicat ca pentru cateva secunde dureroase, nu merita, na! Oricum, astazi iar m-a chiuretat. E o durere crancena da' de scurta durata. Ma doare si dupa pansare, cam o juma' de ora, dar apoi trece.
O saptamana si doua zile de la operatie...cica arata bine, maine pauza, sambata ma panseaza acasa o prietena, iar luni iar la chiureta. Cah...sper sa mai am putin. A...mi-au iesit si analizele, si nu e microb, deci rana-i super-curata.
Gata...
Maria & Mario
Postat: Thursday, April 15, 2010 1:34 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Vesti bune care ma bucura ! Iti dorim zile fara durere si sa se vindece cat mai curand rana ! floare2
Anelise
Postat: Thursday, April 15, 2010 1:35 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Of, Leutule, sper sa scapi cat mai repede! angel Multa, multa sanatate, iubita, si multa putere! pupici pupici pupici
leut
Postat: Thursday, April 15, 2010 1:44 PM

Oana, Lizuca...multumesc...putere incep sa capat din nou. Zilele de repaus, adica fara spital, imi dau curaj, desi ma duc acolo cu inima cat un purice.
bulibuli
Postat: Thursday, April 15, 2010 1:59 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
leut wrote:
Multumesc fetelor...
Bulibuli...of! De-abia de cateva zile merg la aceeasi asistenta, ca a fost in concediu...de-aia ma pansa cine apuca. In ce priveste anestezia...mi s-a explicat ca pentru cateva secunde dureroase, nu merita, na! Oricum, astazi iar m-a chiuretat. E o durere crancena da' de scurta durata. Ma doare si dupa pansare, cam o juma' de ora, dar apoi trece.
O saptamana si doua zile de la operatie...cica arata bine, maine pauza, sambata ma panseaza acasa o prietena, iar luni iar la chiureta. Cah...sper sa mai am putin. A...mi-au iesit si analizele, si nu e microb, deci rana-i super-curata.
Gata...

Da, anestezie nu are rost, ma gandeam doar asa sa "stropeasca" cu niste xilina rana aia cand o panseaza, eventual un calmant dupa... ar fi ceva mai suportabil...
Ma bucur sa aud vesti bune, Doamne-ajuta sa termini odata cu necazul asta...
leut
Postat: Thursday, April 15, 2010 2:18 PM

bulibuli wrote:

Da, anestezie nu are rost, ma gandeam doar asa sa "stropeasca" cu niste xilina rana aia cand o panseaza, eventual un calmant dupa... ar fi ceva mai suportabil...
Ma bucur sa aud vesti bune, Doamne-ajuta sa termini odata cu necazul asta...

Multumesc, Buli...pupici
misha
Postat: Thursday, April 15, 2010 3:46 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Inca putin si vei fi uitat de toata durerea!Ma doare sufletul de fiecare data cand intru si citesc ce scrii. Te pup cu drag!computerlove
delfinasa
Postat: Thursday, April 15, 2010 4:43 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Leuto, iti trimit o imbratisare virtuala computerlove sa te faci bine mai repede! M-am infiorat cand am citit ce dureri cumplite trebuie sa suporti uff din cauza unei injectii facute gresit. Macar asistenta si-a cerut scuze? Si ar trebui din bun simt sa-ti plateasca toate cheltuielile cu tratamentul, ca din cauza ei suferi atat de mult.
Cat priveste anestezia, nu ar trebui sa conteze ce durata are acea durere cumplita, e suficient ca exista si o suporti la fiecare control. Doctorul ar trebui sa-ti lase tie optiunea de a face sau nu anestezia si, daca din proprie initiativa nu-ti prescrie un calmant -macar un ibuprofen de 800mg-, il poti ruga frumos s-o faca; macar il iei inainte sa te duci si n-o sa mai fie asa crancen.
leut
Postat: Tuesday, April 20, 2010 2:58 PM

Ei, Delfinasa...ma crezi ca nici macar scuzele nu mai conteaza? Multumesc...pupici
Oricum, ce-a fost mai greu a trecut. Dupa inca un chiuretaj ieri, pauza iar pana joi...e din ce in ce mai bine in sensul ca nu ma doare decat la chiuretaj iar gauroiul pare ca se astupa incetisor. Cred ca in vreo doua saptamani e gata.
Mishuleana...pupici pupici
danab
Postat: Wednesday, April 21, 2010 8:06 AM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Multa sanatate, Angelica! Abia azi am citit prin ce ai trecut! Offff... si cand te gandesti ce dreptate avea doctorul cand ti-a spus de septicemie, ca doar Mile Carpenisan a murit din cauza asta.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed