Flegmon fesier postinjectional

Options Flegmon fesier postinjectional
Subiectul anterior · Subiectul urmator
leut
Postat: Friday, April 9, 2010 1:33 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
mirela74chris wrote:
Insanatosire grabnica si fara prea multe dureri.Succes maine!pupici

Multumesc frumos...de-abia am venit si a fost si mai naspa in sensul ca cica putin m-a chiuretat...Oricum, cica o sa se prinda repede ca nu sunt grasuta...
Alexandra...exact ca un neg mi se parea si mie ca este. Nu trebuie sa te sperii da' un consult, macar sa te vada cineva nu strica. Pana la urma, e vorba de sanatate, na. Daca pana acum vedeam totul in roz, si eram optimista, si na, nu mi se poate intampla mie, acum pentru orice o sa intru in panica...
Sanatate tuturor!
mommy
Postat: Friday, April 9, 2010 1:56 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
M-am ingrozit, Leuta! De la o injectie!!! what Doamne fereste de asa ceva! uff Multa sanatate draga mea si putere sa induri durerile! cry

Povestea ta imi intareste convingerile mele din ultima vreme... am ajuns sa nu mai am nici cea mai mica incredere in tratamentele naturiste, in special in cazul bolilor grave. Daca e sa cauti pe net, gasesti zeci de tratamente naturiste pentru cancer, dar de fapt nici unul nu vindeca cancerul si ma indoiesc si in privinta ameliorarii bolii. Mai mult, tratamentele astea naturiste la indemana noastra, intarzie consultarea unui medic, efectuarea unei operatii si uite asa poti ajunge la tot felul de complicatii uneori doar pentru ca nu ai luat un antibiotic la timp.
zaza_
Postat: Friday, April 9, 2010 2:32 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Leut, ai fost azi la doctor? Suntem alaturi de tine. Suferim si noi un pic langa tine. Poate iti mai luam din durere. Hai ca o zi a trecut! Au mai ramas cu una mai putin din 10!pupici
TatyKS
Postat: Friday, April 9, 2010 3:58 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
leut wrote:
[b]Va rog, nu va jucati cu asa ceva. De observati ceva in neregula, fuga la doctor.
Va rog...

Iubita, acum am citit ce ai patit uff imi pare rau ... groaznic groaznic. Iti doresc putere sa treci peste zilele astea si sanatate multa.pupici pupici si sa nu te doaaara.

Acum 10 ani am avut vreo 10 buboaie gen furunculi , de la o infectie in organism care imi ieseau la subbrat/cam unu pe luna si trebuiau operati ca sa scoata infectia ... si te cred ca te doare , pana la inima imi ajungea durereauff .
leut
Postat: Friday, April 9, 2010 4:25 PM

Miruleana, multumesc frumos de telefon...chiar mi-a prins bine!pupici
Zaza, am fost, la fel...aceeasi durere. Chestia nasoala e ca dupa trei zile in care pansamentul a fost curatel, astazi e plin de sange, cred ca de la curatat. Oricum, de curge la fel, spre seara plec la spital. Ma rog la Dumnezeu sa rezist...ar fi a doua vizita la doctor astazi...
Taty, multumesc frumos si-mi pare tare rau ca ai tecut si tu prin asa ceva. Nu stiu, mai, cum mai rezist...Halal leu, na!
TatyKS
Postat: Friday, April 9, 2010 4:34 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
leut wrote:
Miruleana, multumesc frumos de telefon...chiar mi-a prins bine!pupici
Zaza, am fost, la fel...aceeasi durere. Chestia nasoala e ca dupa trei zile in care pansamentul a fost curatel, astazi e plin de sange, cred ca de la curatat. Oricum, de curge la fel, spre seara plec la spital. Ma rog la Dumnezeu sa rezist...ar fi a doua vizita la doctor astazi...
Taty, multumesc frumos si-mi pare tare rau ca ai tecut si tu prin asa ceva. Nu stiu, mai, cum mai rezist...Halal leu, na!

Hai Angie ca trece . O leoaica nu se da batutapupici pupici
AdrianaC
Postat: Friday, April 9, 2010 4:37 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17788
Locatia: Bucuresti
Leut mami, iti tin pumnii sa te vindeci repede ! Pupici multi si multa sanatate !
Andreea&Ariana
Postat: Friday, April 9, 2010 4:54 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 3801
Locatia: langa comorile mele
Leutule,trebuie sa fii puternica si sa treci peste asta....nu te dai batuta cu una cu doua,nu?computerlove
Cand am citit prin ce treci tu,mi-am amintit prin ce am trecut si eu in urma cu trei ani...am avut un abces palatinal si la fel ca tine timp de zece zile ma duceam la medic si ma curata acolo si-mi punea si feshe....imi facea cate doua injectii,doar ca nu prindeau deloc,ca era prea mare infectia iar anestezicul nu avea nici un efect....zece zile n-am avut voie decat de apa,ceai,iaurt si supa strecurata,aia cura de slabire buna ras .....cand intram in cabinet la medic ma lua cu lesin,numai cand stiam cate am de tras!
Sanatate multa si multa putere,draga mea!pupici pupici pupici
Andi&Mariuca
Postat: Friday, April 9, 2010 8:41 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
Angelica, draga mea, imi pot doar imagina ce durere trebuie sa induri!cry eu am fost muscata de caine cu o luna inainte de a ramane gravida cu Andrei si am avut doua plagi adanci si urate rau de tot. chirurgul m-a chiuretat si pansat zilnic.banghead basca, atunci cand plaga facea o crusta, o taia cu o foarfeca ca sa "curete" locul!banghead stiu exact ce simti cand iti scoate pansamentul ala intarit cu sange si ce o mai fi pe acolo si te curata cu tot felul de chestii... plangeam si eu, ba chiar si urlam, imi trageam mana si ii loveam pe el, pe medic, pe asistenta... offf....biata de tine!cry cry nu stiu daca ce ti-am povestit iti alina macar putin durerea, dar sa stii ca ma gandesc la tine si ma rog sa treaca cat mai repede si sa te faci bine.pupici

roxy_oxxy
Postat: Friday, April 9, 2010 9:00 PM

Intrat: 6/11/2008
Postari: 2571
Locatia: buc
Leut....pale pale pale pale .... mi s-a ridicat parul pe mine cand am citit prin ce ai trecut si cate mai ai de patimituff uff uff uff .... se poate face si de la altfel de injectii? Sau doar de la cele cu algocalmin??? Si in plus... ai putea trage pe cineva la raspundere (asistenta) ptr ce ti s-a intamplat... sau nu tine de modul in care este facuta injectia.

Iti doresc sa scapi cat mai repede de toate chinurile.
misha
Postat: Saturday, April 10, 2010 4:08 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Ooof, leutule drag! Imi dau lacrimile numai cat incerc sa-mi inchipui prin ce treci! Sanatate multa, draga mea! Sa treaca repede repede zilele acestea si sa ramana doar o amintire urata!pupici
TeosOf
Postat: Saturday, April 10, 2010 11:48 PM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Leut, am inghetat cand am citit tot ce-ai scris.pale Multa putere, draga mea si insanatosire cat mai rapida.computerlove computerlove
g_nicoleta2000
Postat: Sunday, April 11, 2010 8:45 AM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
plans Ce pot sa mai spun, nici nu stiam ce inseamna titlul topicului, din pacate acum stiuplans .
Imi pare tare rau Leut, chiar nu cred ca pot sa-mi imaginez prin ce ai trecut dar dupa cum suna cezariana mea a fost floare la ureche. Prin cate ii este dat omului sa treacapale
madanuta
Postat: Sunday, April 11, 2010 9:51 AM

Intrat: 6/26/2007
Postari: 6054
Locatia: Romania
Leut, draga de tine , prin ce ai trecut! pale pale pale Of, uite cum stam noi pana in ultimul moment...Bine ca ai mers la timp,totusi, la medic. Imi pare rau pentru dureile pe care le ai la pansat.pale pale pale Of, inca un pic si trece! Multi pupici de la mine!pupici pupici pupici
leut
Postat: Sunday, April 11, 2010 8:11 PM

Of, fetelor, care ati trecut prin asa ceva...Of fetelor, of...
Nu stiti cat de mult fac vorbele voastre. Pai...numai asta am, lasand la o parte familia mea. Alex saraca de cate ori plec imi spune sa-mi faca altfel panasamentul, triunghi, cerc...prima data cand l-a vazut, si era plin de sange, a exclamat, de m-a mirat, "ce frumos e!!!" Draga de ea! Si-mi spunea sa nu ma mai gandesc la rana, ca o sa-mi treaca mai repede...
Astazi a fost prima zi in care am simtit o piscatura...si-i spuneam asistentei ca mi-e groaza de momentul in care scoate fasa...stupoare! O scosese deja!topai A venit si doctorul, mi-a spus ca rana arata tare bine, da' o sa mai necesite, poate, un chiuretaj...si inca 10 zile. De-or fi toate asa, ca asta de azi...
Ce-am mai tras si ce mai am...sper sa fie bine.
Multumesc tare mult de sprijin! Am zis sa scriu tot ce presupune un astfel de flegmon, pentru ca am cautat pe net de mi s-au albit ochii, si-am gasit tare putine informatii...
Revin...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed