FIV la Spitalul International Medpark din Chisinau
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nadia-p
Scris: Friday, March 6, 2015 12:50 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/10/2015
Taniusa ce faci? Cind mergem?
Tania87
Scris: Friday, March 6, 2015 1:15 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 7/21/2014
Nadiusa, salut, hai sa mergem miine, pe la ce ora tu poti?
Nadia-p
Scris: Friday, March 6, 2015 1:23 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2015
Eu la 13.30 ajung la medpark.pinala 13.00 sunt la serviciu.unde ne intilnim?
Tania87
Scris: Friday, March 6, 2015 1:57 PM
Nivel

Ne intilnim la medpark la 13:30, dar Dna Diana ne va putea primi, ori trebuie sa o sunam?
nica111
Scris: Friday, March 6, 2015 2:05 PM
Nivel

Inregistrat: 12/10/2014
sofy wrote:
Nica...dublu test mie mi-a zis dr Diana ca la varsta mra(32 ani) nu imi indica....doar ca acum e o moda sa se faca toate aceste teste...si evident, dr de la Iasi cu care voi naste mi-a indicat sa fac dublu test si daca acesta iese ok...nu voi avea indicatie de triplu test
Translucenta nucala eu stiu ca se indica in locul amniocentezei,sau inaintea amniocentezei,oricum este o masuratoare ecografica...se indica gravidelor peste 35 ani sau care au avut in familie boli cromozimiale...eu personal nu am facut asa ceva

Merci Sofy pentru raspuns, cu toate ca nu am 35 ani (am 30), si nici probleme cromozomiale, la recomandarea dnei Diana am facut azi masurarea translucentei lucale, totul este foarte ok! ne dezvoltam fff bine si suntem foarte activi!!! dance dance dance ...se pare ca voi fi mamica de baiat, dar nu e sigur...s-ar putea schimba Angel , dar nu asta e cel mai important, fata sau baiat!!! important ca e sanatos bebelul si activ! si dublu si triplu test dna diana a zis ca nu are sens sa il fac.majoreta
fetelor, care sunteti in proticol si care ati fost dar n-a rezultat ceea ce v-ati dorit! , ni disperati si nu invinuiti pe nimeni, incercati sa fiti cit mai calme si mai impacate cu soarta, pentru ca nu putem face nimic supranatural, totul vine de la Dumnezeu! stiu ca ve-yi spune ca mi-ii usor acum sa dau sfaturi sau...ceva de genul, dar fetelor, pina am ajuns si eu aici am trecut multe multe , daca ve-ti cauta in urma ve-ti gasi frinturi din isoria si viata mea! nu mi-a fost usor! si am si eu 2 fiv esuate la Repromed, mai am o interventie de apoplexie ovariana, si 2 laparascopii, una am verificat permiabilitatea trompellor, unde stinga a fost inlaturata ca nu mai era buna si functionala, iar peste o luna mi-a fost extrasa si trompa dreapta, ca am prins sarcina extrauterina, am ai facut si o histeroscopie si altele, la fel care au necesitat si anestezie generala si opregatire fiszica si psihica,...dar....nu am cedat, merau simteam ca mai pot! mai am puteri si mai vreau sa imi ating scopul!!! din suflet si din inima va dosresc muuult mult succes la toate computerlove si sa stiti ca in rugacinele mele pentru bebelusul meu,angel nu uit de voi! sa va dea Domnul ce va doriti cel mai mult! si multumesc domnului ca mi-a adus in cale pe sotul meu! care trebuie sa recunosc, daca nu era el asa cum este...nu stiu daca gaseam in mine acea fosrta si speranta! Incurajaerea celor apropiati e mai necesara ca niciodata!
zinaida
Scris: Friday, March 6, 2015 2:16 PM
Nivel

Inregistrat: 3/5/2015
Nika, felicitari,mabucur mult.
nica111
Scris: Friday, March 6, 2015 2:24 PM
Nivel

zinaida wrote:
Nika, felicitari,mabucur mult.
merci mult! firstprize si tie mult succes in tot ce ai inceput sa faci !iloveyou
lorry1
Scris: Friday, March 6, 2015 2:44 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2015
Azi Hcg e 302,Tanea m-a sunat, a spus ca e bine, sa nu mai repet,sa vin miercuri la ultrasonografie..
shurshunea
Scris: Friday, March 6, 2015 3:00 PM
Nivel

Inregistrat: 11/6/2014
lorry felicitari da eu ce ti-am spus ?? Ma faceai rea si dura Big Laugh acum trebuie doar sa iubesti copilasu tau , sa fii pozitiva si sa le doresti la toti tot binele din lume, ulterior asculta pe dna Diana si fa tot ce iti spune ea cu exactitate fara daca , poate si ce mai spui tu acolo , fara sa mai pui la indoeala si sa vezi cum nu-ti mai pare indiferenta si rece ; ea simte asta si cat de placut ii este cind noi avem incredere in ea!!! Spre exemplu eu nici o data nu am simtit nici o mica racoare din partea ei ..

Nica felicitarile mele draga sa fiti ambii sanatosi computerlove

stiti eu uneori ma simt bine nu am toxicoza si incep a retrai oare tot e bine si stitsii ce face bebele meu in ziua urmatoare , imi arata tot ce poate - am o toxicoza ca pentru tot timpu care nuam avut .. cred ca aici imi seamana mine , e "dur" cu mine cum spune lorry si imi arata ce inseamna sa ma ghindesc la prostii Big Laugh

Fetele dzeu sa va aiba in paza si sa aveti toate teste pozitive cit mai curindcomputerlove
zinaida
Scris: Friday, March 6, 2015 3:06 PM
Nivel

Lory, ma bucur si eu mult
zinaida
Scris: Friday, March 6, 2015 3:18 PM
Nivel

Nica, sate rogi si pentru mine,e ca o pomana,multumesc
nica111
Scris: Friday, March 6, 2015 3:19 PM
Nivel

Merci mult shurshunea, si tie multa sanatate! si iti amintesti ceitrii faceam eu mai devrema cu sinii mei care se unflau si se disumflau...si tu te amuzai...iata draguta ca avenit timpul sa fii si tu ingrijorata si sa iti pui unele intrebari! si asta e firesc fetelor, e si acesta un simtom al sarcini sa ifi faci anumite griji si intrebari, aici incepe cred ca sase dizvolte instincftul matern si trebuie sa le primim ca atare!!! va pup pe toate si un weekend cit mai luminos si mai linistit!computerlove coeur

lorry draga! felicitari!!!Bravoo mult succes si rabdarica in continuare!!! yes
shurshunea
Scris: Friday, March 6, 2015 3:47 PM
Nivel

Inregistrat: 11/6/2014
Tania87
Scris: Friday, March 6, 2015 4:52 PM
Nivel

shurshunea, super video, si eu am plins mult, cred ca vreau sa merg mai departe, nustiu cum dar voi reusi. Multumesc mult.
Lorry felicitari, priveste acest video ai grija de tine si de bebe.pupici
sandy33
Scris: Friday, March 6, 2015 5:09 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/16/2014
Felicitari,lory!!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.