FIV la Spitalul International Medpark din Chisinau
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nadia-p
Scris: Thursday, March 5, 2015 8:19 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/10/2015
fl@medpark.md
galina82
Scris: Thursday, March 5, 2015 8:20 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/4/2015
Buna seara tuturor.Olga,stiu ce simti, dar va veni ziua fericita si vei lasa in urma zilele negre, azi nimic nu te mai usureaza, dar vatrece un timp si vor aparea puteri.Sa nu disperati nimeni,uitativa si la atitea cazuri fericite!Chiar si acum imi pare cas in vis,dupa atita chin.Succes Zina,nu te teme,toate sintem diferite.Lori,nu fi suparata, te inteleg bine, cam asa faceam si eu atunci,fetelor, sa fim intelegatoare cu ea,i-am facut si eu zile arse doctorei,m-a rabdat.Despre vitamine-am primit numai acid folic.Luca-sint increzuta ca nu se ocupa de donare, nicidecum,o ruda m-a rugat si m-am interesat,mi-a spus ca daca este o sansa cit de mica lupta pina la capat, daca nus sanse cu celule proprii sau pacienttii nu accepta sanse mici-sa aleaga alta clinica.DEci,inteleg ca vreai sa-ti incerci norocul cu ale tale celule-esti bravo,lupta.Shurshunea si alte gravidute-deati sti cit va invidiam o luna in urma-cer iertare,sper ca toate sa ne vedem copii in brate.iloveyou
ana08
Scris: Thursday, March 5, 2015 8:23 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/3/2015
multumesc nadia!
galina82
Scris: Thursday, March 5, 2015 8:33 PM
Nivel

Ana-ana, ma ierti,am uitat sa scriu-da sarcina aceasta asurvenit spontan, de la sine,la 2 luni dupa FIv cu rezultat"biochimic" slab.Eu cred ca Pastrama a avut dreptate -si Diana imi spunea ca daca era hidrosalpinx nu ezita sa indice legarea trompelor, ca scade mult sansele FIV si nu lasa sanse la sarcina naturala tot, sa nuti para rau.Acum mergi inainte cu incredere.Hands
luca
Scris: Thursday, March 5, 2015 9:13 PM
Nivel

Zinaida mie la R-med au facut investigatie si au spus ca nam defel ovule.Pentru ca la mine ciclul minstrual nu circula, fara ca sa beau garmoni.Acuma ma ung pe piele cu gel Ostrogel 14 zile si de la 13 zi beau diufaston 10 zile si apoi apare ciclul minstrual.Cei de la R-med mau intrebat daca am sora si am spus ca am cu un an mai mica ca mine.Dar acuma nus in Tara si inca nam fos la D-Diana dar mie in plan sa fac la toamna FVI.Spunemi te rog cum te-ai inscris la consultatie la D-Diana.
ana-ana
Scris: Thursday, March 5, 2015 9:14 PM
Nivel

Inregistrat: 2/26/2015
galina, oricum ms, pentru raspuns...da nu pun la indoiala deja ca ce am facut e bine...m-as fi temut sa merg la fiv cu hidrosalpnix, iar de extrauterina imi era si mai tare frica...sper sa nu regret deicizia luata . Sincer cind am mers la inlaturarea celei de-a doua trompe, am suferit enorm, constientizam ca de fapt merg la "sterilizare":( ce a fost, a trecut, sper sa reusesc, ceea ce va doresc la toate !
luca
Scris: Thursday, March 5, 2015 9:17 PM
Nivel

Galina 82 multumesc de sustinere,si tie mult succes.
galina82
Scris: Thursday, March 5, 2015 9:24 PM
Nivel

Luca,suni la receptie 400040 ori scrie prin maail,fl@medpark.md.Ana-ana, sa nu mai spiu cuvintul sterila, il urasc, nu esti sterilizata,ai scapat de trompe bolnave si vei fi mama curind
luca
Scris: Thursday, March 5, 2015 9:27 PM
Nivel

Zinaida, iti doresc mult noroc mai departe am sa-ti tin pumnii.
luca
Scris: Thursday, March 5, 2015 9:31 PM
Nivel

Multumesc!galina82
ana-ana
Scris: Thursday, March 5, 2015 9:31 PM
Nivel

galina , da..cu acest vis continuu sa traiesc, sa ma misc mai departe... dar in realitate asa este..sanse egale cu zero de a concepe un copil pe cale naturala. Deja ma impac cu acest gind si sper ca ziua cind voi fi mamica va veni curind, mai are cineva din fetele de aici rh - ?
olga85
Scris: Thursday, March 5, 2015 9:45 PM
Nivel

Inregistrat: 11/27/2014
Eu sunt cu rh - si so?ul meu totuff
galina82
Scris: Thursday, March 5, 2015 9:58 PM
Nivel

sunny miam dat seama-vorbiti de rezus negativ,nu e important, stiu precis, si la kiev, si la medpark au spus ca nu are dea face cu rezultatul
galina82
Scris: Thursday, March 5, 2015 10:07 PM
Nivel

flowers Victory
ana-ana
Scris: Thursday, March 5, 2015 10:09 PM
Nivel

eu cred ca rh - are totusi importanta, cind sotul e cu rh+ , la noi e asa . Dar pastrama supnea ca astea sunt povetile anilor 90:) spunea ca asupra reusitei nu are importanta , dar asupra evolutiei sarcinei are. Eu oricum ma strdui sa fiu optimista, vroiam doar sa stiu parerile voastre:)
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.