FIV la Spitalul International Medpark din Chisinau
Subiectul anterior · Subiectul urmator
nica111
Scris: Saturday, December 27, 2014 1:24 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/10/2014
Mersi mult sofy! Felicitari!! mult succes si sarcina usoare!! Si cum ai zis...nu reprosez nimic repromedului, doar mie am de reprostat k am calcat acceiasi grebla...in fine a fost si aia o expertienta! Acum imi doresc sa fie altfel!!!
shurshunea
Scris: Saturday, December 27, 2014 12:36 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/6/2014
Sofy merci mult ca te-ai impartit cu noi! Fiecare experienta conteaza. Ai aceeasi problema ca a mea..si ma bucur ca ai reusit sa treci peste ea cu succes! yes

Nica si vicky tin pumnii pentru voi fetelorcomputerlove

eu astept Cm cu emotii si imi inkipui cum chistul meu s-a epuizat..si cu ghindire pozitiva imi imaginez cum incep protocolul saptamina ce vine! hearts

eu cred ca imi ies din minti fetelor peste o noapte visez copii mici, ieri am visat cum aveam grija de un baietel dar nu era al meu..alataieri visat ca am ajutat-o pe ptincesa fin MB si am dadacit fetitsa ei..ras

Fetelor da voi stiti de rezultate reusite cu gemeni la medpark? Asa visez si eu ls un baiat si o fetitsa SimplyLove SimplyLove
sofy
Scris: Saturday, December 27, 2014 8:29 PM
Nivel

Inregistrat: 12/25/2014
Buna fetelor...avem un bebe.....din 3 doar unul s-a prins....si sper sa stea bine inca noua luni.....ma vedeam si mama de gemeni....dar oricum suntem ff fericiti....saptamana viitoare mergem sa ascultam inimioara...
Fetelor...stiu ca e greu sa nu va stresati....dar tb sa ganditi pozitiv...
nica111
Scris: Sunday, December 28, 2014 11:51 AM
Nivel

Sofy felicitarifirstprize merci de sfaturi si incurajari!!! Mult succes in continuare!!! Vicky tu cum te mai simti? Eu fetelor in general sunt ok, doar un pic ma deranjeaza sinii care s-au marit cred ca cu o marime sau doua uff si mici intepaturi in regiunea ovarelor si atit! Nu stiu, e bine sau rau, dar sper sa fie de bun augur
vicky88
Scris: Sunday, December 28, 2014 12:00 PM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2014
Buna nica eu tot ma simt bine...deja nu mai sunt asa de balonata am si eu mici intepaturi de ovare mai ales spre seara...in rest deja asteptam rezultatul..
shurshunea
Scris: Sunday, December 28, 2014 5:10 PM
Nivel

Mult succes fetelor. ..ma rof sa fie bine la toate!Angel
adr
Scris: Sunday, December 28, 2014 11:40 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2014
Buna,fetele!Succes tuturor! Sa stiti ca eu va urmaresc si astept cu sufletul la gura pentru fiecare dintre voi. Eu la sf lunii feb voi merge la Chisinau. Voi la primul control in ce zi ati ales sa mergeti?Inainte sau dupa CM?V-ati dus la minutorizare cu o luna inainte de ET?
Va pul si sarbatori cu bine in continuare.Vicky si Nica va tin pumnii.
sandy33
Scris: Monday, December 29, 2014 5:33 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/16/2014
Fetelor,succes!!!la voi cat a fost grosimea endometrului in ziua ET,ma gandesc ca asta a fost cauza nereusitei,poate a fost prea subtire!!!
vicky88
Scris: Tuesday, December 30, 2014 9:20 AM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2014
Fetelor care ati trecut prin ET spuneti va rog burta trebuue sa fie balonata mereu?imi aduc aminte ca la primul fiv imi spuneau ca daca burta nu e balonata e semn rau....acuma la mine numai o saptamina dupa transfer am fost balonata si de citeva zile scad si in greutate si nu ma sunt balonata,oare ce-o fi?? Nica tu cum te simti??esti balonata??
nica111
Scris: Tuesday, December 30, 2014 9:51 AM
Nivel

Salutare fetelor! Vicky si eu exact la fel, nu mai sunt balonata, doar sinii ii am mai mari si mai grei si durerosi, dar asta poate si de la medicamentatie...in rest sunt ok, sincer nici nu stiu cum sa ma compor si ce sa cred ..dar asteptam...cu toate ce nu e usor de loc!
Sandy, nu stiu exact cit era endo la momentul ET, dar la ultimul control, inainte de punctie era 8 mm, ulterior nu mi-a mai spus dna Diana cit era, dar la tine cit era la ET?
Shurshunea nu esti unica care crede ca isi iese din minti Hilar si eu la fel am visuri de tot soiul Angel
Adr eu am mers la prima consultatie cu o luna inainte de a incepe protocolul, dar nu e o regula, de obicei se merge 2-3 zi de CM.
sofy
Scris: Tuesday, December 30, 2014 3:02 PM
Nivel

Inregistrat: 12/25/2014
Sandy, la mine a fost 10.5 endometrul....si a crescut singurel fara scratching...sau alte medicamente....dar nu te agita sa maicauti motive si cauza pt care nu a fost ok....oricum nici dr diana nu poate garanta 100%....ea face tot posibilul pana la transfer sa fie ok....dupa transfer nu mai tine de ea....de asta eunu am nici un regret ca am facut 3 fiv nereusite la repromed....organismul meu pur si simplu nu a acceptat pana acum....desi de fiecare data eram pregatita sufleteste sa primesc pe bebe...acum am fost chiar sigura ca nu va fi nici de data asta....doar sotul meu a crezut pana in ultima clipa ca o sa fie pozitiv....Mai avem si noi de trecut inca peste multe greutati....tb sa auzim inimioara....eu am niste mutatii genetice de trombofilie si tb sa fac tratament cu clexane pt a nu se opri bebe din evolutie....dar speram ca totul va fi bine...Doamne Ajuta...tb sa nu te grabesti cu urmatorul fiv...ca nu e ok pt organismul tau...care va fi bombardat cu hormoni.....topai
sandy33
Scris: Tuesday, December 30, 2014 6:51 PM
Nivel

Nu ne grabim cu urmatorul Fiv,nici nu suntem pregatiti momentan ,psihic,ma refer...vom vedea peste 3 ,4 luni...e bine ca avem embrioni congelati!!!va pup,aveti grija de voi!!!
sandy33
Scris: Tuesday, December 30, 2014 9:19 PM
Nivel

Nica111,la mine in ziua ET,endometru avea grosimea in jur de 7,5.tu cand trebuie sa faci beta hcg-ul???pup
shurshunea
Scris: Thursday, January 1, 2015 10:04 AM
Nivel

Fetelor cu anul nou ! Va urez ca noul an sa va aduca doar bucurii, impleniri , multa sanatate si realizarea celui mai mare vis!computerlove

Nica , vicky succes ,tin pumnii pentru voi !
liliana38
Scris: Thursday, January 1, 2015 12:17 PM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2014
La mul?i ani!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.