FIV la Spitalul International Medpark din Chisinau
Subiectul anterior · Subiectul urmator
liliana38
Scris: Thursday, December 4, 2014 10:13 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 9/27/2014
Buna fetelor, ma bucur nespus cand vad atatea rezultate frumoase. Rodixon iti multumesc ca ne incurajezi sine transmiti atata energie pozitiva.Eu inca nu am noutati, astept cm si apoi merg la dna Diana sa vad cum e luna asta cu foliculii.Va doresc multa sanatate si ganduri bune tuturor.
shurshunea
Scris: Friday, December 5, 2014 9:02 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/6/2014
Liliana ghindire pozitiva si sa vezi cum incepi si tu protocolul la urmatorul CM majoreta

Sandy neaparat Cheek Kiss

Alexandrina merci pentru sustinere Angel
rodixon
Scris: Saturday, December 6, 2014 11:24 AM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
Buna fetelor,

Ce mai faceti? sandy - iti tinem pumnii - vei avea zilele urmatoare nevoie de sustinerea si gandurile noastre pozitive pe care iti promitem ca le ai!

As vrea sa adresez um mesaj tuturor femeilor din jurul orasului Galati (Galati, Braila,Focsani, Tecuci) care cu siguranta ne urmaresc pe acest forum dar nu s-au inscris si sunt inca nehotarate sa o faca din diverse motive.
Incepand de ieri 05 dec si pana maine 07 dec in City Mall Carrefoull Galati se afla Dna Delia Ergun - reprezentant Medpark Chisinau clienti straini, are un stand chiar in fata caselor de marcat Carrefull, prezentand serviciile spitalului International Medpark Chisinau acordand totodata si voutcher de reducere pentru anumite servicii.
Bineinteles ca vedeta serviciilor oferite este se FIV pentru care se ofera un voutcher de 10% reducere.
Dna Delia se afla zilele acestea la stand de la ora 10:00 la 22:00 (pana maine seara inclusiv - duminica); am discutat cu dansa si am rugat-o ca pentru cei interesati de FIV le poate da nr meu de telefon sau adresa de mail sa discute personal cu mine si sa vada pe viu rezulatatele acestei echipe FIV.
Ceea ce vreau sa fac prin acest gest este doar o mica parte din multumirea pe care o aduc echipei FIV Medpark Chisinau in frunte cu distinsa dna Dr. Diana Al Faraj, profesionistului desavarsit dr. embriolog Irene Z si celor doua minunate asistente Jana si Tania.
Fetelor, sunt in luna a 9-a de sarcina, mai am putin dar emotiiole cresc pe zi ce trece,nu este usor, nu a fost usor , am 42 de ani, cu ajut dnei dr. Diana am reusit MORAL sa duc ac sarcina, va rog, daca doriti cu adevarat sa aveti un copil, sa intalniti niste medici minunati, un spital cu niste valori orientate catre client - incercati, mergeti la MEDPARK CHISINAU!
NU VA SPERIATI CA ESTE IN ALTA TARA, DISTANTA GALATI - CHISINAU ESTE DE 235 KM, benzina este 4,3 ron/l, pretul procedurii inclusiv analize, medicamente, consultatii ajunge undeva in jur de 120 milioane lei vechi romanesti ( 12.000 ron) ; daca obtineti si voutcher de 10% reducere ajunge la putin!
Inca ceva - va asigur cu mana pe inima ca in acest spital nu veti gasi sistemul medical bolnav din Romania - si cand spus asta stiu ce spun!
Medicii nu alearga dupa bani de la un spital la altul, de la o clinica la alta obositi si plictisiti!
Si nu spun ca sistemul medical nu este bolnav in republica Moldova - eu spun de sistemul din SPITALUL INTERNATIONAL MEDPARK CHISINAU turco-american)
Sunt multe de spus dar repet, daca vedeti acest mail, va doriti cu adevarat sa deveniti MAME, ati incercat n variante, tratamente si nu ati reusit - INCERCATI SI AC VARIANTA!- Nu va costa nimic, doar un drum pana la Chisinau, un drum la mall pentru un voutcher zilele aceste daca puteti si cu cea mai mare placere consultanta din partea mea, daca este cazul!

Inteleg ca Dna Delia va fi prezenta in Mall Palace Iasi in weekendul 19-21 dec inainte de Craciun - deci aviz si pentru doamnele din jurul Iasiului!

Adr- din Focsani este un moment prielnic sa ajungi azi sau maine la Galati!

Online incep sa se realizeze lucruri marete! ( si dl Presedinte ales a fost ajutat si m-am bucurat enorm)
Si voi daca doriti puteti sa va realizati acest vis! Totul este sa credem cu tarie in el!
Sa avem incredere in medic si nu in ultimul rand in Bunul Dumnezeu!
sandy33
Scris: Saturday, December 6, 2014 6:11 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/16/2014
Fetelor,emotii mari,luni am punctia!!!
Alexandrina,tu cat ai avut grosimea endometrului in ziua punctiei si'n ziua E.T?eu foliculi am,13, e bn avand in vedere ca e un singur ovar,dar endometru are tot 6.5,fiind a 11zi si asa aea si ac 2 zile!!!
adr
Scris: Saturday, December 6, 2014 7:49 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2014
Rodixon,multumesc din suflet! Maine vin negresit la Galati! Nr meu de tel este 0741250579. Mi-as dori tare mult sa ne vedem! Te pup.E un inceput bun pentru mine. Imi pare rau ca nu am nr tau de telefon.Sandy,iti tin pumnii.Multa bafta luni! Sa auzim de bine! Felicitari ,gravidutelor!Rodixon,dar cum o intreb pe dna dr despre tine?Te stie de rodixon?Offff...ce tarziu am vazut mesajul!
shurshunea
Scris: Saturday, December 6, 2014 9:42 PM
Nivel

Sandy e foarte bun nr foliculelol fiind doar un singur ovar...tin pumnii pentru tine luni, totul va fi bine!!!

Anr succes miine la galati!

Fetelor as vrea sa stiu daca v-ati pregatit cu sotsul cumva pentru protocol? Alimentatie pentru ca succesul sa fie mai mare etc..eu acum iau doar acid folic si sotul la fel, ne straduim sa mincam sanatos si fac sport.am citit pe net ca de la punctie si pina la testul de sarcina trebuiede mincat mai multa proteina..
rodixon
Scris: Sunday, December 7, 2014 11:18 AM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
Adr- te voi suna au azi!
Spune-i de dna din Galati insarcinata in 9 luni si isi sa ea seama.
Si noi vom ajunge azi prin mall dar nu stim exact la ce ora.

shurshunea - nu trebuie sa mananci numia proteina dupa ET
mananca ce-ti prieste organismul; se spune ca grasimile bune si proteinile ajuta ovulatia; in situatia noastra aceasta este stimulata asa ca - mananca ce-ti place!

Sandy - mult succes maine, ti-am spus si la telefon si la mine endometru a fost mic dar dupa punctie ti se va administra estrogen sub forma de plasturi; sa fiti la clinica cel putin cu o ora inainte; sotul sa fie bine odihnic si relaxat! te pup - ai grija!

Alexandrina
Scris: Sunday, December 7, 2014 12:07 PM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2014
Fetelor ieri am fost la prima ecografie, s-a vazut sacul yolk, sarcina este in uter, slava Domnului.
Sandy la mine grosimea endometrului era f.buna, asa d. Diana a spus si nici nu am intrebat dimensiunile endometriului. Mult succes, iti tinem pumnii. Cu ginduri pozitive neaparat vei reusi.
shurshunea
Scris: Sunday, December 7, 2014 12:53 PM
Nivel

Roixon merci mult !!!

Alexandrina ce ma bucur pentru tine , nu ne-ai spus e 1 sua 2 bebelusi ??? ai grija de tine si de bebe..

Sandy tin pumnii pentru tine !!!

ps: ce atmosfera de anul nou la noi pe forum , culorile asrea , fulgusorii ... sigur ca toate care suntem in asteptarea minunii o vom avea curind !
shurshunea
Scris: Sunday, December 7, 2014 12:53 PM
Nivel

Roixon merci mult !!!

Alexandrina ce ma bucur pentru tine , nu ne-ai spus e 1 sua 2 bebelusi ??? ai grija de tine si de bebe..

Sandy tin pumnii pentru tine !!!

ps: ce atmosfera de anul nou la noi pe forum , culorile asrea , fulgusorii ... sigur ca toate care suntem in asteptarea minunii o vom avea curind !
sandy33
Scris: Sunday, December 7, 2014 4:18 PM
Nivel

Multumesc mult de sustinere si gandurile bune,fetelor! !!sa ne ajute Dumnezeu pe toate!!
Alexandrina, avem o gargarita sau doua???
Adr,succes astazi!!
Shurshenea, referitor la alimentatie,nicieu nu am urmat un regim anume,nici n Diana nu a spus nimic referitor la acest lucru
Rodixon,multumesc!!!
.va pup
adr
Scris: Sunday, December 7, 2014 8:27 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2014
Sunt fericita!M-am intalnit cu Rodixon si cu sotul ei care mi-au dat mari sperante.Am si voucher! La sf lunii feb vom merge la primul consult.Bafta Sandy! Iti tin pumnii si poate reusim sa ne vedem. Bafta tuturor!
Alexandrina
Scris: Monday, December 8, 2014 8:20 PM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2014
Fetelor la eco s-a vazut 1 embrion f bine si mai este unul mai mic ca dimensiuni.d. Diana a spus ca de al 2-lea embrion nu este sigura ca nu se vede clar este inca prea mic si se poate ascunde dupa primul, dar 1 este clar vizibil si se dezvolta normal.
Mult succes fetelor, bobite frumoase va duresc tuturor!!!! va pup!
shurshunea
Scris: Tuesday, December 9, 2014 8:59 AM
Nivel

Alexandrina ce ma bucur pentru tine , sper si al doilea sa fie puternic si sa ai doua bobitse ...

Vicky tu ce mai faci ??

Sandy cum a trecut ieri totul ? cum ai ajuns la Chisinau pe asa timp ?
sandy33
Scris: Tuesday, December 9, 2014 10:18 AM
Nivel

Buna,fetelor
Ieri a fost o zi f grea pt mine,m-am simtit f rau dupa anestezie,am vomat incontinuu.in rest a fost ok,s-au extras 11 ovocite.azi trebuie sa sun sa vedem cand facem E.T.Endometru nu mai crescuse,dar de acum ar trebui ca am aplicat plasturi.in ciuda tuturor obstacolelor simt ca rezultatul va fi pozitiv,ca Dumnezeu ne v ajuta!!
Shurshenea,am ajuns cu bine la chisinau,am plecat pe la 3 dimineata,de aici si am ajuns pe la 9.suntem destul de obositi,aseara ne-am intors in jur de 23,acasa,dar nu conteaza nimic de cat sa ne indeplinim visul!!!va pup
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.