FIV la Spitalul International Medpark din Chisinau - 4
Subiectul anterior · Subiectul urmator
rodixon
Scris: Tuesday, November 1, 2016 12:30 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/24/2014
Luckyme wrote:

Rodixon, cum se stabileste ziua 1 a ciclului menstrual? Daca menstra vine seara pe la 9 se mai considera ziua respectiva ca fiind prima zi?

da - este considerate prima zi;
eu de exemplu, la ultimul ciclu inainte de procedura mi-a venit CM vineri seara pe la ora 18:00, am sunat-o pe doamna Diana si m-a chemat luni ziua 4 sa incep procedura si.... a aparut Miriam!
Melissa
Scris: Wednesday, November 9, 2016 2:58 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 7/25/2016
Salut fetelor! Ce mai faceti.Lukyme ai inceput procedura!Rodixon ce mai face Miriam! La mine deocamdata e bine.Mai am perodic crampe abdominale,dar suportabile.Sper sa fie bine.
Anelise
Scris: Wednesday, November 9, 2016 6:17 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
natalica wrote:
Salutare dragutelor!!!va urmaresc de o saptamina si azi am indraznit sa scriu, Va multumesc ca ma primiti in grupul Gossip vostru...Sunt in asteptare dupa ET si sunt fericita ca am cu cine sa-mi împartasesc ofurile....astept ziua in care voi avea test pozitiv si va doresc la toate succese si ma rog la Doamne Doamne pentru noi toate, sanatate si mai revin daca imi permite-ti.
Luckyme
Scris: Thursday, November 10, 2016 5:58 PM
Nivel

Inregistrat: 6/23/2016
Melissa wrote:
Salut fetelor! Ce mai faceti.Lukyme ai inceput procedura!Rodixon ce mai face Miriam! La mine deocamdata e bine.Mai am perodic crampe abdominale,dar suportabile.Sper sa fie bine.

Buna, Melissa! Da, da, sunt in plina procedura!!! Saptamana viitoare va fi punctia si apoi transferul, inca nu stiu datele exacte, poate le aflu sambata asta. Ma simt bine pana acum, nu am avut reactii adverse de la injectii, endometru arata bine si foliculii la fel, numai ca trebuie sa mai creasca putin.

Iei ceva pentru crampe?

Melissa
Scris: Saturday, November 12, 2016 4:21 PM
Nivel

Salut Luckyme! Ma bucur c-ai inceput procedura! Sa dea Domnul sa fie totul bine! Pentru crampe nu iau nimic,sunt suportabile.Saptamina urmatoare voi merge la control.Va voi tine la curent!
natalica
Scris: Thursday, November 17, 2016 2:19 PM
Nivel

Inregistrat: 11/4/2016
Salutare....va urmaresc si ma bucur pentru cele ce au rezultate si curaj pentru celelalte,de altfel si mie..astazi am luat rezultatul si e 0000, sunt uff ,dar ce sa fac???asta-i nu a vrut sa se prinda embrionas.....
Melissa
Scris: Thursday, November 17, 2016 3:47 PM
Nivel

natalica wrote:
Salutare....va urmaresc si ma bucur pentru cele ce au rezultate si curaj pentru celelalte,de altfel si mie..astazi am luat rezultatul si e 0000, sunt uff ,dar ce sa fac???asta-i nu a vrut sa se prinda embrionas.....
Imi pare rau natalica de rezultat.Nici nu stiu ce cuvinte sa gasesc ca sa te incurajez.Fii puternica si mergi mai departe...medicul ce zice. Embrionasi congelati ai,aud tot mai multe cazuri ca le-a reusit cu embrioni congelati.
natalica
Scris: Thursday, November 17, 2016 6:58 PM
Nivel

Multumesc Melissa, nu am congelati..De fapt este a doua procedura de FIV, am facut una in 2015 am avut 6 foliculi dintre care doar doi au rezistat si sau dezvoltat si au fost transferati..si nu s-au "lipit" era o problema cu trompele uterine, vara aceasta am facut deja inlaturarea lor...si era bine deja ...dar de data aceasta am schimbat protocol scurt si erai 12 foliculi dintre care doar unul sa dezvoltat foarte bine ceilalti imi spunea medicul ca sunt goi....deja un pic sa imi revin...si facem a treia procedura...
Oly28
Scris: Friday, November 18, 2016 12:09 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/18/2015
natalica wrote:
Multumesc Melissa, nu am congelati..De fapt este a doua procedura de FIV, am facut una in 2015 am avut 6 foliculi dintre care doar doi au rezistat si sau dezvoltat si au fost transferati..si nu s-au "lipit" era o problema cu trompele uterine, vara aceasta am facut deja inlaturarea lor...si era bine deja ...dar de data aceasta am schimbat protocol scurt si erai 12 foliculi dintre care doar unul sa dezvoltat foarte bine ceilalti imi spunea medicul ca sunt goi....deja un pic sa imi revin...si facem a treia procedura...

Natalia îmi pare foarte rau,cuvintele sunt de prisos am trecut si eu prin esecuri si nu ma ajuta vorbele nimanui preferam sa fiu singura plîngeam pîna nu mai aveam lacrimi si peste 3 luni sotul a insistat sa mai incercam eu eram contra deja ma impacasem cu gîndul ca asta îmi este soarta.si sotul ma convins si acum sunt pe ultima suta de metri asteptam gemeni în baie?el si o fetita si ii multumesc lui Dumnezeu pentru minunea din via?a noastra.
Cînd te astepti mai putin atunci si se întîmpla minuni.
Iti doresc sa iti vin deci sufletul cit mai repede si sa începi din nou procedura.Succese.
andriana
Scris: Friday, November 18, 2016 3:48 PM
Nivel

Inregistrat: 4/1/2016
angel computerlove Dragele mele, in sfarsit am venit acasa cu scumpa mea Angelica si am uitat tot chinul si toate greutatile, am avut complicatii dupa nastere si ea a fost bolnava, principalul ca acuma sintem binisor si va doresc numai fericire tuturor!
andriana
Scris: Friday, November 18, 2016 3:56 PM
Nivel

natalica wrote:

Natalica, stiu si eu ca e greu da stiu ca daca indraznim ne da domnul si noroc.Vezi ce-ti mai spune dna Diana, ce te mai sfatue.Cam ma mira ca ea tia spus sa tai trompele , stiu ca e impotriva la aceasta, dar poate ai hidrosalpincs ceva, nu stiu.Mie imi spunea ca la multe femei taiatul trompelor face rau, se pot strica ovarele.Sa mergi sa vorbesti cu Dna Diana si macar sa vezi ce parere are,eu stiu ca te poate ajuta sau macar iti va spune cinstit parerea ei.Te cuprind din suflet..
Melissa
Scris: Friday, November 18, 2016 4:35 PM
Nivel

andriana wrote:
angel computerlove Dragele mele, in sfarsit am venit acasa cu scumpa mea Angelica si am uitat tot chinul si toate greutatile, am avut complicatii dupa nastere si ea a fost bolnava, principalul ca acuma sintem binisor si va doresc numai fericire tuturor!
Felicitari Adriana,sa fiti ambele sanatosele!Crestere usoara!
andriana
Scris: Friday, November 18, 2016 6:28 PM
Nivel

floare3 Melisa, multumesc , si tie o graviditate cat mai usurica. Oly,nastere usoara si tie, sa nu te temi,totul trece si ramane atita bucurie,nu-mi vine sa cred ochii cind ma uit la Angelica!!!floare3
Melissa
Scris: Friday, November 18, 2016 7:07 PM
Nivel

andriana wrote:
floare3 Melisa, multumesc , si tie o graviditate cat mai usurica. Oly,nastere usoara si tie, sa nu te temi,totul trece si ramane atita bucurie,nu-mi vine sa cred ochii cind ma uit la Angelica!!!floare3
Multumesc Andriana ! Tu ai nascut tot unde ai facut FIV.
natalica
Scris: Friday, November 18, 2016 9:10 PM
Nivel

Oly28 Multumesc mult pentru sustinere si încurajare...si pe mine sotul ma sustine..si zice ca daca ar fi posibil azi mergem iar...dar mai asteptam cel putin doua luni si mergem iar....
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.