FIV la Spitalul International Medpark din Chisinau - 2
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shurshunea
Scris: Tuesday, March 24, 2015 4:40 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/6/2014
sandy33 poate totusi e miracolu si ciclu a plecat inconcediu pe 9-12 luni ?Haha
economics
Scris: Tuesday, March 24, 2015 4:51 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/27/2015
mersi olga85, de acolo am citit despre aceasta procedura.
sandy33
Scris: Tuesday, March 24, 2015 4:51 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/16/2014
Shurshunea,ce bine ar fi fost,dar momentan sigur nu e plecat in vacanta!ras
OLESEA
Scris: Tuesday, March 24, 2015 5:15 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/1/2015
Fetelor, va multumesc ca ma sustinet,eu mine am transferul de blastociste,tare sper sa ma ajute Dumnezeu.Hands Ca nu raspunde la meil-eri tot a spus so sun daca ceva,sa nu scriu, ca sint probleme cu posta la ea, poate asta e cauzailoveyou
Inulia
Scris: Tuesday, March 24, 2015 5:31 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2015
OLESEA wrote:
Fetelor, va multumesc ca ma sustinet,eu mine am transferul de blastociste,tare sper sa ma ajute Dumnezeu.Hands Ca nu raspunde la meil-eri tot a spus so sun daca ceva,sa nu scriu, ca sint probleme cu posta la ea, poate asta e cauzailoveyou
Doamne aiuta Olesea!!!
sandy33
Scris: Tuesday, March 24, 2015 6:30 PM
Nivel

Am vorbit cu dna Diana ,a avut probleme cu casuta postala.mi-a zis cadaca nu-mi vne pana vineri putem fac procedura,dar daca imi vine joi,nu crede ca se mai poate si amanamuff
Hope26
Scris: Tuesday, March 24, 2015 6:57 PM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2015
sandy33 wrote:
Am vorbit cu dna Diana ,a avut probleme cu casuta postala.mi-a zis cadaca nu-mi vne pana vineri putem fac procedura,dar daca imi vine joi,nu crede ca se mai poate si amanamuff

Deci de asta nu ii puteam eu trimite mail, imi dadea o eroare.Azi i-am trimis de pe mailul personal, sper sa-mi raspunda.Mi-a fost jena s-o sun, nu e foarte urgent c am intrebat-o eu si stiu cata treaba are, n-am vrut sa deranjez
Vineri ar tb sa-mi iasa si analiza la cariotip si atunci am mai multe motive de a o suna.
Olesea mult succes maine, cred ca ai emotii..pozitive
sandy33
Scris: Tuesday, March 24, 2015 8:12 PM
Nivel

Hope26, asta era problema,dar ac s-a rezolvat,i-am trimis e-mail si mi-a raspuns!
Olesea,asteptam beta mare!
Vali si tie mult succes!!!
Hope26
Scris: Tuesday, March 24, 2015 8:15 PM
Nivel

sandy33 wrote:
Hope26, asta era problema,dar ac s-a rezolvat,i-am trimis e-mail si mi-a raspuns!
Olesea,asteptam beta mare!
Vali si tie mult succes!!!

Mie inca nu mi-a raspuns.Inainte ii scriam de pe adresa de la servici, oare nu mi-a raspuns ca nu-mi cunoaste adresa de mail de acasa?
Cand i-ai scris si cand ti-a raspuns...sa mai sper poate ca-mi va raspunde si mie?
ana-ana
Scris: Tuesday, March 24, 2015 8:25 PM
Nivel

Inregistrat: 2/26/2015
Fetitele , am fost azi la clinica si am repetat testul la vit D, apoi am mers la D Diana si mi-a spus ca D Irene va lipsi de pe 1 mai pina pe 15 mai, va fi plecat la Lissabona. Si deci, eu nu voi reusi in mai cel mai probabil, desi D Diana a spus sa o anunt urmatorul ciclu so vedem, ca s-ar putea schimba cumva planurile, am repetat ecografie si mi-a zis iar ca si data trecuta ca e totul perfect, 3 foliculi pe ovarul cel "lenos" si vreo 7-8 pe cel harnic... astept acum cu suspans vit D, sper sa fie buna. Voua ce doza de acid folic va recomandat?
eu iau 4 pastile in zi de 0,01...
ana-ana
Scris: Tuesday, March 24, 2015 8:31 PM
Nivel

Inulia wrote:
Eeeee Feti?ele vad ca sunte?i foarte active...Nadiusa ce coincideta cu sotii cu cariotipu...eu am luat rezultatul la vitamina D este 21 insuficienta ii scris...o sai scriu un mail dr.Diana sa vad ce trebuie si doza...apropo voi cit ati avut???Olguta is fericita pentru deciderea care ai luat-o...eu am un câine care imi umple zilele de fericire...numai el si rugaciunea nu ma fac sa cad in depresie...cred ca va da?i seama toate ce durere am in suflet 3 sarcini pierdute...dar sunt convinsa ca pina la urma reusim si cu asta...nimic nu mu sa dat u?or in via?a si era imposibil asta sa se intimplat u?or...va pup si aveti grija de voi!!!

Inulia, nu e o valoare neaparat rea, dar perfect ar fi sa fie 30 si mai mult, cum mi-a zis azi D Diana ca este un factor care il putem controla si de aceea e bine sa tinem cont de el, desi nu e demonstrat inca o legatura ft strinsa intre valorile vit D si instalarea sarcinii. D Diana azi chiar mi-a zis asa "sa iau toate femeiele gravide sa le verific vit D, la sigur la multe e mica, dar nu se merita de risct in cazul dat.." Nu fi trista, sa stii ca si la noi viata e o mica drama, dar speram ca venira unui copilas sa ne umple vietile de caldura, lumina si sa uitam de toate necazurile , nu te gindi te rog la ceea prin ce ai trecut, te faci sa te descurajezi...incearca sa uiti si sa vezi ca urmatoarea data va fi cu noroc, pupici.
La mine vit D a fost 10,8, cu mult mai mica....
Hope26
Scris: Tuesday, March 24, 2015 8:32 PM
Nivel

ana-ana wrote:
Fetitele , am fost azi la clinica si am repetat testul la vit D, apoi am mers la D Diana si mi-a spus ca D Irene va lipsi de pe 1 mai pina pe 15 mai, va fi plecat la Lissabona. Si deci, eu nu voi reusi in mai cel mai probabil, desi D Diana a spus sa o anunt urmatorul ciclu so vedem, ca s-ar putea schimba cumva planurile, am repetat ecografie si mi-a zis iar ca si data trecuta ca e totul perfect, 3 foliculi pe ovarul cel "lenos" si vreo 7-8 pe cel harnic... astept acum cu suspans vit D, sper sa fie buna. Voua ce doza de acid folic va recomandat?
eu iau 4 pastile in zi de 0,01...

Uff...inseamna ca nici eu nu prind ? Voi de obicei in a cata zi ati facut extractia de ovocite?
Legat de acid folic, mie mi-a zis farmacista intre 1-3 mg pe zi.
ana-ana
Scris: Tuesday, March 24, 2015 8:34 PM
Nivel

Hope26 wrote:

Uff...inseamna ca nici eu nu prind ? Voi de obicei in a cata zi ati facut extractia de ovocite?
Legat de acid folic, mie mi-a zis farmacista intre 1-3 mg pe zi.

D Diana mi-a zis o pastila, asa in fuga cind ma imbracam si am uitat la iesire sa o intreb...nustiu ce sa zic la mine ciclu va fi la sfirsit de aprilie si oricum nu reusesc...Azi am intrebat-o si eu a cita a zi si a zis ca nevoie in general de 10 zile de stimulare, uneori de 7 doar, probabil depinde de fiecare, cum la mine va fi primul fiv , nici eu nu prea cunosc amanunte multe...
Inulia
Scris: Tuesday, March 24, 2015 8:37 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2015
ana-ana wrote:

Inulia, nu e o valoare neaparat rea, dar perfect ar fi sa fie 30 si mai mult, cum mi-a zis azi D Diana ca este un factor care il putem controla si de aceea e bine sa tinem cont de el, desi nu e demonstrat inca o legatura ft strinsa intre valorile vit D si instalarea sarcinii. D Diana azi chiar mi-a zis asa "sa iau toate femeiele gravide sa le verific vit D, la sigur la multe e mica, dar nu se merita de risct in cazul dat.." Nu fi trista, sa stii ca si la noi viata e o mica drama, dar speram ca venira unui copilas sa ne umple vietile de caldura, lumina si sa uitam de toate necazurile , nu te gindi te rog la ceea prin ce ai trecut, te faci sa te descurajezi...incearca sa uiti si sa vezi ca urmatoarea data va fi cu noroc, pupici.
La mine vit D a fost 10,8, cu mult mai mica....
multumesc Ana-Ana de raspuns...nu is suparata pe trecut...zic asa a vrut Dumnezeu!Va fi si bine cu siguran?a la toate
ana-ana
Scris: Tuesday, March 24, 2015 8:37 PM
Nivel

Fetelor, haideti sa atasam pe un mesaj toate nr de contact, sa ne putem suna pe 28, ca paltoane rosii, albastre, galbene , multe vor fi Cheek Kiss ., ce ziceti?
Ana 068777839
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.