Fetelor....va rog ajutati-ma
Subiectul anterior · Subiectul urmator
raly
Scris: Wednesday, February 6, 2008 12:57 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
In 2006 am cumparat o microcentrala de la Romstal.A functionat f bine pana in 27.01.08 cand am constatat ca centrala are o defectiune,mai exact se stinge si se aprinde concomitent la ficare 30 de sec astfel incat afecteaza atat consumul de caldura cat si cel de apa calda.In 28.01 am depus o sesizare la sediul firmei si ni s-a spus ca vom fi contactati.Stupoare insa a trecut o saptamana si nu ne-a contactat absolut nimeni!!!!!Luni 4.02 am sunat inca o data la sediul firmei,ni s-a dat un nr de tel al directorului tehnic,am vb cu el si i-am relatat problema,mi s-a spus ca o sa vina sa vada.Intr-adevar a venit a dat drumul la centrala,a mesterit el ce a mesterit acolo,mi-a dat drumul la apa pt 5 min si a mers.Centrala a ramas oprita noi plecand de acasa,iar seara cand i-am dat drumu am constatat ca nu mai mergea nici cat a mers inainte,adik acum se oprea mai des.Marti am sunat din nou si mi s-a spus ca daca are timp o sa vina sa vada,insa nimic si nimeni.Azi am sunat din nou si dupa ce mi-a spus pe un ton ciudat ca nu sunt singura care are probleme si o sa vina cand vor avea timp mi s-a inchis si tel in nas.Mentionez ca toate convorbirile efectuate cu dansii au fost inregistrate!M-am deplasat apoi la sediul firmei,am mai facut o sesizare si am depus o scrisoare de reclamatie cu data de azi.Oare cat cred astia ca am sa mai rezist????Copiii sunt raciti amandoi,am fost cu ei la dr,si cu ocazia asta am scos si o adeverinta medicala!Oare chiar pot sa-si bata joc asa de noi???Ce spuneti fetelor ce sa fac??????Va rog,va implor da-ti mi un sfat!Urgent!!!!Ce spuneti as putea sa sun la opc???
mommy
Scris: Wednesday, February 6, 2008 1:12 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2006
raly
Scris: Wednesday, February 6, 2008 1:21 PM
Nivel

Mersi mult Miru,eu am si nr de la opc sibiu,dar ce zici sa mai astept astazi sa vad daca vin sau sa sun acum?????
mommy
Scris: Wednesday, February 6, 2008 1:34 PM
Nivel

raly wrote:
Mersi mult Miru,eu am si nr de la opc sibiu,dar ce zici sa mai astept astazi sa vad daca vin sau sa sun acum?????

Ce sa zic? Depinde de tine... sau de frigul din casa... Imi pare rau pentru situatie! uff Mai suna odata si ameninta ca le duci toate controalele posibile pe cap daca nu vin sa iti repare centrala! bataus
raly
Scris: Wednesday, February 6, 2008 1:40 PM
Nivel

Pai acum la ora asta fiind cald si afara este bine in casa,dar mai spre seara cand se lasa frigul???Nu doresc nimanui sa fie in pielea mea!Eu zic ca am amenintat destul cad am fost la ei azi dimineata,ca de 10 zile tot incerc sa rezolv probl,dar nimeni nu m-a bagat in seama!Mai astept cateva ore,iar dupamiaza o sa sun negresit la opc!!Miru ms mult pt sfaturi si pt sustinere!pupici pupici pupici pupici
mommy
Scris: Wednesday, February 6, 2008 1:42 PM
Nivel

raly
Scris: Wednesday, February 6, 2008 1:49 PM
Nivel

Nu,nu am incercat!O sa incerc acum!Ms inca o data!pupici
raly
Scris: Wednesday, February 6, 2008 1:59 PM
Nivel

Am sunat la numarul acela afisat pe situl dat de tine Miru,mi-a raspuns o doamna draguta careia i-am povestit toate cele intamplate,si mi-a zis ca suna ea la sediul din Medias,si ca o sa revina cu un telefon!Acum astept!!!banghead banghead banghead Si am niste emotii....uf !
mommy
Scris: Wednesday, February 6, 2008 2:21 PM
Nivel

Doamne ajuta, sa se rezolve! flowers
danamaria
Scris: Wednesday, February 6, 2008 2:55 PM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2007
parerea mea e sa treci la actiuni serioase. in sensul asta te-as sfatui sa convoci firma la o conciliere directa conform art 720/1 cod procedura civila. da rezultate imediate, crede-ma. daca vrei ajutor in acest sens, solicita-ma si te ajut cu mare placere.
raly
Scris: Wednesday, February 6, 2008 5:12 PM
Nivel

danamaria wrote:
parerea mea e sa treci la actiuni serioase. in sensul asta te-as sfatui sa convoci firma la o conciliere directa conform art 720/1 cod procedura civila. da rezultate imediate, crede-ma. daca vrei ajutor in acest sens, solicita-ma si te ajut cu mare placere.

Da Dana,vreau sa ma ajuti,doar deaia am si postat problema,nu??

Ce credeti fetelor ca nu au trecut 15 min de cand am sunat la Bucuresti la firma,ca au si aparut la usa.Si nu vorbind ca in zilele trecute ci cu un ton mai agreabil.Au stat aprox 40 de min,au verificat-o dar de capat nu i-au dat,numai ca nu au zis pe fata ca habar n-au ce are centrala.Au inlocuit fel de fel de piese cu altele noi,bineinteles ca in tot acest timp am stat langa ei ca sa n-o descomplecteze de tot,dar tot nu mergea.Au zis ca singura varianta care mai ramane este o pompa care momentan nu o au in magazie,dar maine vine un camion de la bucuresti cu piese de schimb si atunci cand vine camionul iau piesa si vin rapid la noi.As vrea sa vad ce inseamna pentru ei cuvantul rapid!Deci inca o noapte alba!Asa sau au zis ca s-ar putea ca tevile sa fie acoperite cu calcar,ceea ce eu nu cred fiindca avem la intrarea apei in casa un filtru mare special pentru asa ceva,si ca o spalatura dinasta de tevi costa 250 de lei!!!pe care trebuie sa o platesc eu ca nu intra in garantia oferita de firma!

Dana,te rog ajuta-ma!
ingerash
Scris: Wednesday, February 6, 2008 6:42 PM
Nivel

Inregistrat: 1/17/2008
Fi curajoasa , cu astfel de oameni sa nu ai mila . bataus bataus bataus
Sant insensibili , inca este iarna , nu se gandesc la chestia asta ? angry
Pana la urma daca nu merge si are garantie , poate sa o inlocuiasca ; daca nu ma insel oare
Succes ! pupici
raly
Scris: Wednesday, February 6, 2008 11:20 PM
Nivel

Inger7 mersi de sustinere!pupici pupici
O sa vedem ce ne aduce ziua de maine!
Dana,ms mult de sfaturi!
pupici pupici pupici pupici
raly
Scris: Thursday, February 7, 2008 4:53 PM
Nivel

Uraaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!Fetelor am rezolvat problema!
Merge centrala!!!!
Am tot asteptat pana la ora 15 sa vina cei de la Romstal,dar nimic,asa ca la 15 am sunat la opc,iar la 16 au venit deja baietii de la firma cu tot soiuri de masinarii,scule,unelte,au schimbat furtune,pompite,chiar au facut si spalatura cea de 250 de lei fara nici un ban,au lucrat 1 ora si 45 min,au stat sa vada si daca merge,si au vorbit al naibii de frumos!!!!!Pai vedeti fratilor ca se poate????????Sunt super fericita!!!!!!!!!
Pupici tuturor care m-au sustinut!!!
mommy
Scris: Thursday, February 7, 2008 5:35 PM
Nivel

Cand cu frumosul nu se poate... Bine ca ai rezolvat! flowers
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.