Fertilizare in vitro si alte metode de conceptie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miha_ela
Scris: Thursday, February 2, 2012 10:14 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/2/2012
Buna tuturor. Sunt noua pe acest forum si nu stiu cu ce sa incep.Din pacate si eu ma confrunt cu aceeasi problema ca si voi...infertilitatea. Dupa 2 operatii la paroscopie de desfundare a trompelor si dupa 3 inseminari nereusite, am ajuns si la FIV. Am 4 zile de la implantare..sunt in asteptare si este ff greu. Au implantat 3 "puradei" , 2 de tip A si unul de tip B.Sa dea Dumnezeu sa reuseasca procedura si sa ramana la noi "puradeii", cati va vrea Dumnezeu. Sa dea Dumnezeu ca si la voi sa reuseasca si sa se implineasca visul de a avea copilasi.

Crinutza1974
Scris: Thursday, February 2, 2012 10:17 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/19/2011
Miha_ela, sa ti se indeplneasca visul de a deveni mamica! Chiar si de tripleti....nu ar fi frumos?
aurishta
Scris: Thursday, February 2, 2012 10:17 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Mihaela, iloveyou iti doresc succes deplin!
bulibuli
Scris: Thursday, February 2, 2012 2:27 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
Grea asteptarea asta, intr-adevar!!! Doamne-ajuta sa fie cu noroc!
Miha_ela
Scris: Thursday, February 2, 2012 3:14 PM
Nivel

tare grea asteptarea...dar au trecut deja aproape 4 zile, mai am 7...destul de mult. Doamne ajuta sa fie cu noroc...pentru toate fetele care trec prin acelasi lucru grup
Miha_ela
Scris: Thursday, February 2, 2012 3:16 PM
Nivel

Viata este o flacara ce se stinge totdeauna, dar recapata scanteie de cate ori se naste un copil.

Miha_ela
Scris: Monday, February 6, 2012 3:00 PM
Nivel

Buna, fetelor. Voi ce mai faceti? Eu, nu stiu cum sa fac sa treaca timpul mai repede; mai avem 3 zile pana la aflarea unui raspuns legat de FIV-ul pe care l-am facut acum 8 zile. Imi umplu timpul cu tot felul de activitati..dar gandul tot acolo se duce. Impartasesc aceleasi sentimente cu toate fetele care trec prin asta...mai ales cand stii ca o alta alternativa, sau o alta procedura nu mai poti face. Este fff greu, dar sper sa fie bine. Ma rog lui Dumnezeu sa fie bine si nu numai pt mine, ci si pt toate care traiesc o astfel de experienta.

Sa ne ajute Dumnezeu sa trecem cu bine si sa putem spune si noi ca ne-a dat Dumnezeu darul cel mai de pret pe care il poate avea vreodata un om... bebic un copil. sau mai multi bebic bebic bebic ras
Doamne ajuta
aurishta
Scris: Monday, February 6, 2012 3:04 PM
Nivel

Hai, Mihaela, trei zile nu-s multesic fatza de cele noua luni care vor urma(asta este ceea ce iti doresc din toata inimacomputerlove )topai topai
Miha_ela
Scris: Monday, February 6, 2012 3:40 PM
Nivel

iti multumesc din suflet...sunt constienta ca 3 zile nu sunt multe, dar....nu am altceva de facut decat sa astept
Miha_ela
Scris: Friday, February 17, 2012 2:38 PM
Nivel

uff Uff, nu am reusit sa mergem mai departe. La prima analiza de betahcg in ziua a 10 a, a fost 7, am repetat analiza dupa 4 zile si a rezultat 1, deci fara reusita.Nu stiu ce vom face...dar este fff greu.
CasandraE
Scris: Friday, February 17, 2012 2:43 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/17/2012
Mihaela iti tin pumnii. Sunt sigura ca o sa reusesti. Am doua prietene care au reusit cu FIV, iar una dintre ele are gemeni firstprize
Miha_ela
Scris: Friday, February 17, 2012 2:48 PM
Nivel

Iti multumesc. Dar ca sa o luam de la capat, asta include costuri fff mari, pe care nu ni le permitem si mai ales intr-un timp scurt.Dar ce pot sa spun...cu Dumnezeu inainte..
aurishta
Scris: Friday, February 17, 2012 3:03 PM
Nivel

Miha_ela wrote:
uff Uff, nu am reusit sa mergem mai departe. La prima analiza de betahcg in ziua a 10 a, a fost 7, am repetat analiza dupa 4 zile si a rezultat 1, deci fara reusita.Nu stiu ce vom face...dar este fff greu.

Of,imi pare tare rau pentru esecplans plans Poate vine timpul alta-data!computerlove
nathalia
Scris: Saturday, August 11, 2012 5:32 PM
Nivel

Inregistrat: 8/11/2012
buna seara
sunt si eu noua pe aici si am nevoie de niste informatii de la femeile cae au optat pt legarea trompelor.
cum se simt dupa operatie?au ciclu menstrual mai abundent?sunt nervoase?VA ROG MULT .........LUNI SUNT PROGRAMATA LA DOCTOR SI nu cunosc personal pe nimeni care a facut aceasta innterventie.
JAMILA
Scris: Wednesday, October 17, 2012 8:02 PM
Nivel

Inregistrat: 10/16/2012
Miha_ela wrote:
Ceau si eu sunt noua pe aici si sunt in aceeasi situatie e foarte greu sa ai unesec asa mare nici sperante numai exista, stiu cum este si eu astept al doilea fiv in noiembrie si am sperante mici daca nu am reusit din prima ma intreb oare reusesc la al doilea??? Multa baftabanghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.