Femibion 1

Options Femibion 1
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Bianca_Bia
Postat: Wednesday, September 23, 2020 3:11 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/23/2020
Postari: 3
Buna fetele de curand am reusit si eu minunea pe care o asteptam de ceva vreme....o sa avem un bebelusLove Love Love Love
Avem 6 saptamani si 5 zile si duminica am fost la o eco intravaginala si am auzit inimioara minunii noastre....un moment extraordinar.
Simptome nu am cine stie ce inafara de mici dureri de sani si balonare. insa doctorul mi-a prescris Femibion 1 pana la 10 saptamani de sarcina
aici cred ca incep problemele le iau de 4 zile si nu va spun k am in permanenta durere de stomac si as manca non stop.
ideea este k eu pana sa iau vitaminele mancam maxim de 2 ori pe zi si nu simteam nevoia sa mananc acum mananc dimi la 9 la 2 si la 6 dar durerea de stomac tot este....sa fie de la aceste vitamine? tare frik imi este k o sa ma ingras mult:(((
freya1
Postat: Wednesday, September 23, 2020 3:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1479
felicitari pentru inimioara !
eu zic ca mai degraba de la sarcina decat de la vitamine, la fel am patit in trimestrul 1, doar ca imi era si foame si greata in acelasi timp
incearca sa mananci mai multe gustari mai mici, mai degraba decat o masa intreaga, o sa te ajute si daca incepi sa ai greturi (sa speram ca nu), gen : un ou fiert, un iaurt mic, un fruct, un bol de supa... in felul asta nu te vei ingrasa si va fi si stomacul multumit
Bianca_Bia
Postat: Wednesday, September 23, 2020 3:37 PM

ufff momentan greturi nu am si sper sa nu apara sau cel putin nu dinalea naspa.
Ma sperie durerea asta de stomac nu am crezut k vreodata voi ajunge sa mananc atat:))) de ex azi dimi am papat 1 ou fiert o cana de lapte si o felie de paine cu miere.....apoi o mana de fistic niste boabe de strugure...la 2 am papat un bol de supa....si sincera sa fiu tot simt o durere.....sunt dusa cu capul;))) sper sa fie bine si sa treaca durerea de stomac.
Momentan dr mi-a spus sa nu dau vestea nimanui sa mai astept asa ca mi-am facut curaj sa va intreb pe voi aici.
multumesc de raspunsuri!
freya1
Postat: Wednesday, September 23, 2020 3:48 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1479
vezi sa nu iei vitaminele pe stomacul gol, ca te poate durea stomacul de la ele sau sa-ti faca greata, ia-le dupa ce mananci ceva
nu te infometa, ca nu e momentul acum, o sa vezi ca iti spune corpul ce si cat sa mananci daca il asculti, in functie de ce are nevoie bebe
bereea
Postat: Wednesday, September 23, 2020 8:21 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Mananca cum mananci de obicei, bineinteles cat mai sanatos posibil,mancatul pentru doi este doar un mit. Felicitari pentru sarcina!
Bianca_Bia
Postat: Thursday, September 24, 2020 9:29 AM

Multumesc pentru sustinere fetelor. Incerc sa nu mananc pentru doi intr-adevar mi s-a schimbat programul deobicei mancam 2 mese maxim acum nu pot sa stau fara 3NuImiPasa
sunt niste senzatii tare naspa ba ma doare ba zici k am un ghem in stomac ieri la ce foame imi era am mancat o rondea de somon(care e preferatul meu) si ce sa vezi nu am putut sa o termin nu imi venea sa vomit dar nici nu prea imi placea...si am mai avut si vreo 2 crampe asa pe la ovareBoredom m-am speriatBoredom uff sper doar bebele sa fie bine
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed