familii cu peste 10 copii

Options familii cu peste 10 copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mihaela75
Postat: Wednesday, May 16, 2007 7:49 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
da, lingura de aluminiu, si eu am papat cu lingura dinaia la bunici, si cu lingura de lemn, asta de lemn era buna ca nu te frigea la limba sic
delfinasa
Postat: Thursday, May 17, 2007 4:17 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Daaa, din aluminiu, ne deranja si la dinti, dar mancam toti cu o pofta, ca-i vedeam pe ceilalti ca mananca ras.

Sunt de admirat parintii care au multi copii, cei care nu i-au facut sa-i trimita la furat sau alte prostii, ci cei care au stiut si stiu sa educe atatia copiii, sa iasa oameni din ei...si-i admir si ca din putinul lor au putut si pot sa-i creasca si sa-i educe cum trebuie, ca in ziua de azi multe familii raman la un copil, ca ba n-ar avea posibilitati sa creasca doi, ba ca e mai comod doar cu unul, ba sa nu se certe pe avere mai tarziu sau tot felul de motive puse impotriva, de parca a avea copiii mai multi ar fi un pacat...dar lumea e rea, remarcile "ia uite-o pe x-uleasca, iar e bortzoasa si abia a nascut anul trecut al 3-lea copil", "astia o fac ca iepurii, nu se mai opresc?"...imi rasuna-n cap numai si numai rautati din partea semenilor nostrii...mai bine stai departe in munti decat in societate, ca o sa ajungem sa facem doar un copil in vitro, sa nu cumva sa intram in binoclul societatii si sa ne deformam corpul de la sarcina si nastere uff.
bereea
Postat: Thursday, May 17, 2007 6:31 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22777
In Romania , am ca vecini o familie formata din 16 copiii.Cel mai mic nu are nici un anisor , cel mare nu stiu exact.Locuiesc la casa, bineinteles ca nu are fiecare copil camera lui , dar sunt foarte bine educati , sunt curati si este o atmosfera extraordinara in casa.
O alta vecina are 11 copii, 10 fete si un baiat .Acum doar doua fete nu sunt casatorite , au ditta de constructii , copiii casatoriti au toti casele lor , unii locuiesc in starinatate.Foarte bine ingrijiti si bine educati.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed