facultatea ...

Options facultatea ...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ninetem
Postat: Thursday, January 15, 2009 4:58 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
marmita wrote:
Felicitari Marivic!
si eu m-am inscris la facultate, si ieri am avut primul examen, spre rusinea mea am luat 5 uff , dar avand in vedere ca am fost la spital cu Andra, la servici, plus acte contabile acasa... sunt foarte multumita ca l-am trecut007: :007:.
La urmatorul sper sa ma laud si eu cu un 10 ca si Marivic. Sa-mi tineti pumnii pupici

Eu la primul examen al luat 7, dar era cea mai mica nota de trecere. Daca nu luai 7, te pica, adica am fost fericita ca l-am trecut!
marivic
Postat: Thursday, January 15, 2009 7:19 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13439
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
BRAVO!!!newclap newclap newclap Sa dea Dumnezeu sa trecem cu bine de sesiunea asta de examene, ca mie, mi-e tare frica!pupici pupici coeur
marmita
Postat: Friday, January 16, 2009 9:00 AM

Intrat: 9/11/2007
Postari: 1349
Bulinutza, la Contabilitate de Gestiune la Spiru Haret m-am inscris, pt ca am urmat cursurile fac. Romano-Americane timp de 5 ani si la sf m-am trezit ca nu-i acredtitata la noi, asa ca stau cu diploma fara sa o pot folosi. Eu pt diploma m-am inscris acum, ca meseria o practic de foarte multa vreme, pacat ca nu vor sa-mi echivaleze examenele, ca aveam note frumoase dincolo, deh... tineretea.....
ninetem
Postat: Friday, January 16, 2009 10:15 AM

ninetem wrote:

Eu la primul examen al luat 7, dar era cea mai mica nota de trecere. Daca nu luai 7, te pica, adica am fost fericita ca l-am trecut!

Am uitat sa mentionez ca asta era acum 17 ani! Ce a mai trecut timpul!

Bafta tuturor care intra in sesiune!
alina_nicoleta
Postat: Friday, January 16, 2009 11:48 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/9/2008
Postari: 229
Locatia: romania
[quote=oanalaurisa]

Eu sunt studenta la SPIRU HARET,la specializarea PSIHOLOGIE,anul 3, vara ce urmeaza dau licenta cica.

Si pe mine ma tenteaza facultatea de PSIHOLOGIE si tot la SPIRU HARET vroiam sa ma inscriu pt ca se poate face la distanta,dar am si eu o dilema..multi mi-au zis ca nu este acreditata.sorry1Eu sunt din jud. Vrancea si ar tb sa fac facultatea la Focsani.
Kiki
Postat: Friday, January 16, 2009 2:32 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
alina_nicoleta wrote:
[quote=oanalaurisa]

Eu sunt studenta la SPIRU HARET,la specializarea PSIHOLOGIE,anul 3, vara ce urmeaza dau licenta cica.

Si pe mine ma tenteaza facultatea de PSIHOLOGIE si tot la SPIRU HARET vroiam sa ma inscriu pt ca se poate face la distanta,dar am si eu o dilema..multi mi-au zis ca nu este acreditata.sorry1Eu sunt din jud. Vrancea si ar tb sa fac facultatea la Focsani.

Poti sa le dai e-mail ( admitere@spiruharet.ro ) si ii intrebi, ca sa stii sigur.

Mult succes mamicilor studente! Felicitari pentru notele luate deja! majoreta
alina_nicoleta
Postat: Friday, January 16, 2009 3:02 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/9/2008
Postari: 229
K ms kiki ,dar nu ma pot minti ?
marivic
Postat: Friday, January 16, 2009 3:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13439
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
multumesc,KIKI!pupici pupici pupici computerlove computerlove computerlove
koko2008
Postat: Friday, January 16, 2009 4:48 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
marivic wrote:
multumesc,KIKI!pupici pupici pupici computerlove computerlove computerlove

Buna Eu sunt anu II la Spiru Haret -Contabilitate si Inf de gestiune.Stiam de cand m am inscris ca nu e acreditata..si cred ca nici o fac la distanta nu e acreditata in Romania.Eu o fac asa ca sa fie facuta si examenele se trec usor. ma duc doar in sesiune si e f lejer. De am copil mic , job, un sot pretentios....Daca aveam timp faceam la stat.DAr oricum in Romania poti sa ai orice facultate orice diploma...degeaba daca n ai si niste PILE!!! Eu asa cred. Va pup si bafta in sesiune.Azi a inceput si eu.VA PUPpupici
ninetem
Postat: Friday, January 16, 2009 5:54 PM

Koko, si la stat poti face la distanta!Si acolo ai siguranta diplomei, doar ca acolo chiar trebuie sa inveti, nu treci chiar usor.uneori
Kiki
Postat: Friday, January 16, 2009 8:51 PM

alina_nicoleta wrote:
K ms kiki ,dar nu ma pot minti ?

Nu cred. Eu am facut la ei o facultate cu dubla specializare si desi erau zvonuri ca nu e acreditata, ea era.
Nu cred ca se joaca cu asa ceva mai ales ca in zilele noastre poti usor sa dai in judecata pe cineva...Nu se joaca cu astea.
Kiki
Postat: Friday, January 16, 2009 8:54 PM

ninetem wrote:
Koko, si la stat poti face la distanta!Si acolo ai siguranta diplomei, doar ca acolo chiar trebuie sa inveti, nu treci chiar usor.uneori

Draga mea, se invata oriunde.
La mine la facultate sa stii ca s-a invatat pe rupte. Din 250 de studenti cati eram in anul intai, am terminat vreo 70-80, pentru ca erau examene pe care nu le puteai trece daca nu invatai, nu se putea copia. Plus ca erau profesori care te amenintau serios ca nici la a doua sau a treia restanta nu te trece daca nu stii macar de 5. Si invatai, ce era sa faci.

Desigur sunt universitati private unde nu se invata, nu dai pe la scoala, iti cumperi prezenta la seminarii si la examene, dar chiar nu este o regula generala.

Parerea mea...sorry
Cristy
Postat: Sunday, January 18, 2009 7:19 AM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Felicitari studentelor pentru notele luate si multa bafta in continuare.
Din motive materiala sic anul acesta am luat o pauza de la facultate sper sa revin candva si eu la emotiile examenelor angel
ninetem
Postat: Sunday, January 18, 2009 11:07 AM

Kiki wrote:

Draga mea, se invata oriunde.
La mine la facultate sa stii ca s-a invatat pe rupte. Din 250 de studenti cati eram in anul intai, am terminat vreo 70-80, pentru ca erau examene pe care nu le puteai trece daca nu invatai, nu se putea copia. Plus ca erau profesori care te amenintau serios ca nici la a doua sau a treia restanta nu te trece daca nu stii macar de 5. Si invatai, ce era sa faci.

Desigur sunt universitati private unde nu se invata, nu dai pe la scoala, iti cumperi prezenta la seminarii si la examene, dar chiar nu este o regula generala.

Parerea mea...sorry

Kiki, de acord cu tine. DE asemenea si la stat poti cumpara unele examene. Doar la particular sunt in mare aceeasi profesori care sunt si la universitatile de stat, iar care e profesor adevarat si vrea sa inveti ceva, se comporta la fel si la stat si la privat. Asta e parerea mea!
t-mihaela
Postat: Sunday, January 18, 2009 4:11 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Fetelor, dar facultatile neacreditate nu dau licenta la stat?Adica la sfarsit nu dai ochi in ochi cu o institutie de stat ca sa primesti diploma? Si eu tot particulara am terminat in 2000 si diploma nici n-am luat-o de la ei ca era inutila.Toti am dat licenta la institutii de stat si diploma aia emisa de stat a fost recunoscuta peste tot .oare
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed