facultatea ...

Options facultatea ...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marivic
Postat: Friday, October 26, 2007 4:12 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13439
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
FETELOR,(POT SA VA SPUN ASA?)ma faceti sa radhohot hohot hohot ,si in aceelasi timp imi dati curaj,serios!Cand am fost tanara(la20 de ani)am dat la fac.de biologie,nu am luat ...eram pe vremea lui ceausescu,eram era decreteilor,si sincer niciodata nu mi-a fost bine ca""decretel"".M-am casatorit,am facut din asta o meserie(nasol ca meseria de mama nu e platita,la cate eforturi face o mama,singura plata cred ca este dragostea copilului fata de ea)si o obsesie;sunt terminata fara copiii mei fara glasurile lor,fara tampeniile lor.SINCER,mi-e f.f.f.tema,ca n-am sa fac fata,ca poate nu o sa retin materia,....fetelor cred ca innebunesc!Dar si azi directoarea gradinitei m-a intrbat:"ce zici o faci la anul?te duci?"".I-am spus ca da ,m-am hotarat,dar numai Dumnezeu stie ce frica am!MULTUMESC TUTUROR DE INCURAJARI!!!!sipupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici
vreau sa multumesc tuturor celor care au fost langa mine si m-au incurajat!firstprize pupici
Cristy
Postat: Friday, October 26, 2007 7:08 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Marivic...abia astept sa ne povestesti emotiile din prima ta zi ca studentafirstprize firstprize firstprize
Sa stii ca am o mare admiratie pentru tine bravo bravo sunt sigura ca vei reusipupici angel
marivic
Postat: Friday, October 26, 2007 7:29 PM

CRISTY,MULTUMESC!Imi pare rau ca nu am descoperit mai devreme colegiul si faptul ca m-i s-a trzit creierul ptr.""studii inalte"",dar asta e,...de abia am timp sa ma pregatesc sufleteste ptr.anul viitor.Vreau sa-ti spun ca mai stau si cu copii la gradinita cand dna.directoare(o veche prietena de familie)are de rezolvat pr.administrative,si sincer imi pare bine ca copiii ma asculta si le sunt pe plac.pupici pupici bis
Mami2x
Postat: Friday, October 26, 2007 7:45 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/16/2007
Postari: 408
Locatia: departe si totusi aproape
Marivic, esti curajoasa, ce mai bravo thumright pupici
Cristy
Postat: Friday, October 26, 2007 7:54 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Marivic...sa nu iti para rau de nimic in viata...ai facut ceva extraordinar pana acum !! ai fost mamica la cei 4 copilasi ai tai si asta este un lucru deosebit firstprize firstprize firstprize firstprize
Alyna
Postat: Friday, October 26, 2007 8:37 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Offf....fetelor.Din pacate eu mi-am inghetat acest an universitar.Mi-am dat seama ca nu am cum sa invat pt rezidentiat,licenta,examenele de anu 6 si sa merg si zi de zi la scoala...si in plus sa am grija si de Matei,care e prea mic pentru cresa.Stiu ca am facut cea mai buna alegere,date fiind circumstantele,dar parca tot am ceva regrete...legate de colegii mei care termina anul acesta..de banchetul la care voi lipsi...Sotul meu termina anul acesta.Programele noastre se suprapuneau 90%,deci nu avea cine sta cu Matei.De la scoala nu puteam lipsi pt ca nu avem dreptul la nici un absent.Era tare complicata situatia.Macar am timp sa ma pregatesc bine pt rezidentiat si sa-l iau din primafirstprize Acum ma ocup de licenta,asa ca tot am multa treaba pe la facultate,dar nu cu orar fix.Sper sa treaca si anul acesta cu bine,sa-l dau pe Matei la gradinita si eu sa-mi reiau si sa-mi termin odata facultatea ca-s satula de atatia ani de invatat.
Mami2x
Postat: Friday, October 26, 2007 8:50 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/16/2007
Postari: 408
Locatia: departe si totusi aproape
Alyna wrote:
Offf....fetelor.Din pacate eu mi-am inghetat acest an universitar.Mi-am dat seama ca nu am cum sa invat pt rezidentiat,licenta,examenele de anu 6 si sa merg si zi de zi la scoala...si in plus sa am grija si de Matei,care e prea mic pentru cresa.Stiu ca am facut cea mai buna alegere,date fiind circumstantele,dar parca tot am ceva regrete...legate de colegii mei care termina anul acesta..de banchetul la care voi lipsi...Sotul meu termina anul acesta.Programele noastre se suprapuneau 90%,deci nu avea cine sta cu Matei.De la scoala nu puteam lipsi pt ca nu avem dreptul la nici un absent.Era tare complicata situatia.Macar am timp sa ma pregatesc bine pt rezidentiat si sa-l iau din primafirstprize Acum ma ocup de licenta,asa ca tot am multa treaba pe la facultate,dar nu cu orar fix.Sper sa treaca si anul acesta cu bine,sa-l dau pe Matei la gradinita si eu sa-mi reiau si sa-mi termin odata facultatea ca-s satula de atatia ani de invatat.

Tu esti activa nu glumabravo .Doamne ajuta sa iasa cum iti doresti!angel pupici
marivic
Postat: Saturday, October 27, 2007 8:09 AM

ALYNA,tu esti tare!....dar esti si tanara!Lasa-le incolo de regrete caci nu te mai intalnesti niciodata cu perioada aceea frumoasa cand e puiul tau mic si fiecare zi este o noua aventura.
CRISTY,sa stii ca nu regret ca am stat acasa,dar uite ca acum m-am desteptat la batranete!
M
MAMY2X,multumesc f.mult de galerie!!!!!!!! yes thumright
cris
Postat: Sunday, October 28, 2007 10:54 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
mai este cineva de aici studenta la Spiru haret. eu sunt in anul 2 la Administratie Publica
oanalaurisa
Postat: Monday, October 29, 2007 10:13 AM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
cris wrote:
mai este cineva de aici studenta la Spiru haret. eu sunt in anul 2 la Administratie Publica

Eu sunt studenta la SPIRU HARET,la specializarea PSIHOLOGIE,anul 3, vara ce urmeaza dau licenta cica.
La mine e a doua facultate ,prima am facut-o la zi, dar chiar merita, pentru ca iti permite sa mergi si la serviciu si sa te prezinti si la examene.
Cand am terminat prima facultate, m-a luat o nostalgie,de parca ma temeam ca n-o sa mai am ce citi si invata, naiba stie ras , de mic copil mi-a placut foarte mult sa invat, cred ca am facut un hobby din asta hohot
oanalaurisa
Postat: Monday, October 29, 2007 10:21 AM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
marivic wrote:
FETELOR,(POT SA VA SPUN ASA?)ma faceti sa radhohot hohot hohot ,si in aceelasi timp imi dati curaj,serios!Cand am fost tanara(la20 de ani)am dat la fac.de biologie,nu am luat ...eram pe vremea lui ceausescu,eram era decreteilor,si sincer niciodata nu mi-a fost bine ca""decretel"".M-am casatorit,am facut din asta o meserie(nasol ca meseria de mama nu e platita,la cate eforturi face o mama,singura plata cred ca este dragostea copilului fata de ea)si o obsesie;sunt terminata fara copiii mei fara glasurile lor,fara tampeniile lor.SINCER,mi-e f.f.f.tema,ca n-am sa fac fata,ca poate nu o sa retin materia,....fetelor cred ca innebunesc!Dar si azi directoarea gradinitei m-a intrbat:"ce zici o faci la anul?te duci?"".I-am spus ca da ,m-am hotarat,dar numai Dumnezeu stie ce frica am!MULTUMESC TUTUROR DE INCURAJARI!!!!sipupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici
vreau sa multumesc tuturor celor care au fost langa mine si m-au incurajat!firstprize pupici

Draga mea,
fii sigura pe tine, pentru ca cel mai greu job de pe lume e sa fii mamica, asa ca la o facultate vei face fata cu brio, doar sa nu-ti fie frica, pentru ca uite, la SPIRU HARET de ex, sunt o gramada de doamne care au si 60 de ani, deci nu vad unde sa-ti fie teama.
In plus, noi suntem aici pentru tine si te vom ajuta daca ai nevoie de orice lamurire.

Bafta si nu te lasa!
marivic
Postat: Monday, October 29, 2007 1:14 PM

MULTUMESC OANA,LA FEL CUM MULTUMESC TUTUROR MAMICILOR CARE M-AU INCURAJAT!pupici pupici pupici
Lilly of the valley
Postat: Thursday, November 8, 2007 11:26 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Alyna te intzeleg destul de nine. Eu am renuntzat la measter, dar a fost bine ca m-am ocupat de copilasi. Iti doresc succes, spor la invatat si rabdare si putere cu Mateias cel voinicutz.pupici
tris
Postat: Friday, November 9, 2007 7:13 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/17/2007
Postari: 77
Locatia: pe ici pe colo prin FS
Si eu sunt stundenta la Spiru Haret Psihologie anul I, tot a doua facultate, dar tot am indoieli cu zvonurile legate de acreditare. Imi este ca muncesc degeaba sa o fac.
taki
Postat: Saturday, November 10, 2007 12:39 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
cris wrote:

Da, eu sunt boboaca la Marketing, ID!study
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed