Exercitii pentru un abdomen plat -poze
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Scris: Wednesday, July 6, 2011 10:22 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Vreau sa deschid acest topic ca sa va fie de folos tuturor care asa ca mine nu au timp sau chef de sala sic dar totusi vor sa arate perfect si sa aiba un abdomen plat.Pozele apartin site-ul Diva-hair si ma-m bucurat sa le vad acolo,eu le-am exersat in urma cu cativa ani cand lucram cu antrenorii de sport ,eu le faceam masaj si ei ma puneau la facut abdomene ,un schimb de experientza minunat.ras

-toate exercitiile necesita o incalzire usoara cum faceam noi odata inainte de inceperea orei de sport.

Exercitiul 1:

eu am inceput cu repetarea lor de 15 ori si acuma cred ca fac 4 reprize a cate 15.
In pozitia initiala spatele este lipit de sol, genunchii sunt putin departati, iar talpa este asezata pe sol.

Exercitiul 2

-trebuie sa va spun ca toate exercitiile trebuie sa fie facute foarte lent cu timpul ve-ti simti cum fiecare muschi al burtii lucreaza.Repetati de 15 ori pentru inceput pe urma puteti mari nr.de reprize.

-Exercitiul 3

img

Repetati la fel de 15 ori continuind sa cresteri nr.de reprize in timp.

Va doresc succes binenteles si un abdomen cat mai plat!!Daca aveti intrebari eu sunt aici!pupici

alinus
Scris: Wednesday, July 6, 2011 11:06 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/23/2008
Multumim shirel! Eu am o intrebare: repetand exercitiile astea de 3- 4 ori pe saptamana combinat si cu dieta cam in cat timp dispare grasimea de pe burta, mai ales aia inferioara si incep sa se vada muschii lucrati? Mai mult de 1 luna sau depinde si de cate kg sunt in plus?
shirel
Scris: Thursday, July 7, 2011 8:28 AM
Nivel

alinus wrote:
Multumim shirel! Eu am o intrebare: repetand exercitiile astea de 3- 4 ori pe saptamana combinat si cu dieta cam in cat timp dispare grasimea de pe burta, mai ales aia inferioara si incep sa se vada muschii lucrati? Mai mult de 1 luna sau depinde si de cate kg sunt in plus?

Binenteles ca depinde si de kg in plus normal ca cineva care are 100kg are un strat gros de grasime pe burta asa ca-i ia mai mult timp.La mine au inceput sa se vada destul de repede sau mai bine zis sa se simpta.Muschi burtii isi aduc foarte repede aminte sic smai ales daca s-au lucrat la ei candva.ei faceam exercitiile astea mereu inainte de nasteri si as zice ca si-au adus aminte.ras
kali
Scris: Thursday, July 7, 2011 8:52 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
newclap
Eu fac serii de 20 - vad ca asa se practica aici.
shirel
Scris: Thursday, July 7, 2011 9:03 AM
Nivel

kali wrote:
newclap
Eu fac serii de 20 - vad ca asa se practica aici.

Da,binenteles ca fiecare poate sa faca reprize de cate exercitii vrea dar principalul este la inceput sa inceapa cu mai putine ,10 sau 15 si in timp sa urce si la 20.Dar sunt super ,nu-i asa?
kali
Scris: Thursday, July 7, 2011 9:06 AM
Nivel

shirel wrote:

Da,binenteles ca fiecare poate sa faca reprize de cate exercitii pot sa faca .Dar sunt super ,nu-i asa?

Sunt suuper ca si efect.firstprize
In schimb mie nu-mi place sa "muncesc"... da' fac eforturi. Nu face exercitii de placere, din pacate... astept si eu ziua in care ma voi duce de buna-voie la sala si nu pentru ca-mi impun si ma "cert" o zi intreaga.alcool
Aici se incepe cu 20 - asta spuneam -... eventual se mareste in timp numarul de serii. Da' mai imprtant e sa le faci corect, indiferent cate poti scoate.
Anelise
Scris: Thursday, July 7, 2011 9:27 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Shirel, multumim! pupici Chiar daca eu sunt prea slabanoaga, exercitiile pentru organism nu strica niciodata! thumright
Vin si eu cu o intrebare la voi! Poate mai e topic, nu stiu, nu am cautat. Aparatele le recomandati? Are cineva? De exemplu, eu imi doresc de foarte mult timp o banda pentru alergat. Merita investitia? oare
shirel
Scris: Thursday, July 7, 2011 9:30 AM
Nivel

Anelise wrote:
Shirel, multumim! pupici Chiar daca eu sunt prea slabanoaga, exercitiile pentru organism nu strica niciodata! thumright
Vin si eu cu o intrebare la voi! Poate mai e topic, nu stiu, nu am cautat. Aparatele le recomandati? Are cineva? De exemplu, eu imi doresc de foarte mult timp o banda pentru alergat. Merita investitia? oare

Da,dar numai daca nu ai timp de sala se merita .Si amplasata in living langa televizor ,in momentul cat ai o emisiune preferata la care te urci direct te-ai suit si pe banda si uite asa economisesti timp si faci si sport.
kali
Scris: Thursday, July 7, 2011 9:44 AM
Nivel

Depinde de tine.
Eu, de ex., am si banda de alergat si bicicleta si stepper si benzi din alea pentru masaj si gantere si nu folosesc niciunele.
Daca stii ca te tii, poate ca merita, desi... cica e mult mai eficient " alergatul" pe loc. Si eu vad pe mine ca e mai solicitant asa ca o fi adevarat.
Anelise
Scris: Thursday, July 7, 2011 9:53 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Shirel, da, chiar la living ma gandeam si eu! thumright Si intr-adevar, nu as avea cand si cum sa ma mai duc si la sala! pupici
Kali, ce fain, astea mi le doream si eu! sic Sunt croita sa imi schimb stilul de viata asa ca imi voi achizitiona cat de curand un aparat. angel
shirel
Scris: Thursday, July 7, 2011 10:00 AM
Nivel

Trebuie totusi sa fim foarte atente cu alergatul pe loc provoaca la unele persoane ,probleme cu genunchi fiind totusi o alergare fortzata.
misha
Scris: Thursday, July 7, 2011 10:08 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/12/2006
Shirel, am inteles bine sau nu: cele 3 exercitii se fac pe rand, in aceeasi zi, de cate 15 ori fiecare? Corect? Si inca o intrebare: la cat timp dupa cezariana se pot face astfel de exercitii, ai idee? Saru'mana!pupici

Eu am scapat repede de kg din sarcina (nu ca asta mi-as fi dorit!), dar nu-mi place ca n-am deloc masa musculara si nici n-as vrea sa fiu o slabatura cu burta. Bine, sunt realista ca e si prea devreme tinand cont ca de-abia fac 2 luni de la nastere si nu am cum sa arat iar la ca 18 ani.
kali
Scris: Thursday, July 7, 2011 12:06 PM
Nivel

Misha, in mai multe serii de 15. Adica vezi si tu cat poti duce. La sala se incepe cu cate 3 serii de 20, insa cred ca tu trebuie sa te mai menajezi.
Exercitii fizice stiu ca ai voie dupa 6 luni de la cezariana, dar am impresia ca pentru abdomen e recomandat sa astepti chiar si 1 an. Dar nu mai stiu exact... am uitat.sorry

Alergarea pe loc care o practic se face 1 data/sapt. pentru ca o combina cu aerobic, tae-bo, step, saltea, dans. Inafara de lene, nu am simtit nimic aiurea iar eu sunt destul de sedentara... poate daca faci excese- da.

shirel
Scris: Thursday, July 7, 2011 1:24 PM
Nivel

In primul rand trebuie sa discuti si cu doctorul tau ,sa vezi cum arata locul operatiei.dupa 6 luni este desigur permis sa incepi sa faci sport dar mai mult inot ,alergare usoara ,dupa 8 luni cred ca este permis si exercitiile abdominale usoare si dar nu multe si fara sa depui efort mare,deoarece zona unde ai operatia este inca sensibila si nu poti sa stii care-ti vor fi urmarile dar discutans si verificand doctotul vei primi informatiile necesare.pupici pupici
misha
Scris: Thursday, July 7, 2011 5:48 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/12/2006
Kali, Shirel multumesc pentru raspunsuri! Din cate vad mai am destul timp la dispozitie sa-mi admir burta!plans
Spor la exercitii fetelor!

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.