|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 3/2/2011 Mesaje: 5536
| Ati ascultat piesa cu care va participa Romania la Eurovision? nu stiu cum vi se pare voua, dar mie mi se pare senzationala...cred ca imi place cel mai mult din tot ce au prezentat conationalii nostri pana acum! https://www.youtube.com/watch?v=F8E9DP-GGL8 |

 Nivel: SAFIR
Inregistrat: 2/4/2008 Mesaje: 17381
| Sa stii ca nu o ascultasem. Anul acesta nu prea m-a mai preocupat Eurovision, dar si mie imi place! E altceva!!! Tinem pumnii!!! |

 Nivel: Senior
Inregistrat: 3/2/2011 Mesaje: 5536
| Da, chiar mi se pare o piesa cu reale sanse de premiu! Si, desi sunt multe voci care dezaproba momentul coregrafic, mie mi-a placut foarte mult...este in ton cu atmosfera, cu mesajul...este chiar aparte! |

 Nivel: Grupa mica
Inregistrat: 2/12/2015 Mesaje: 144
| Ce mesaj? Daca ar trage un somn bun,le-ar trece cosmarul si ar descoperi mai repede "the truth" si cum sta treaba cu "the eyes of the beast".Dau in cinstea lor un acatist la biserica.
Iata versurile,pentru lamurire:
Versurile melodiei „Moment of silence“, interpretata de Ovidiu Anton
We stand on the edge, they want us to break They want us to fall, ’cause power’s at stake They parade, laughing at us as we fade
With blood on their hands, enjoying the feast The cross on the wall, the eyes of the beast They parade, laughing at us as we fade
And I just can’t take anymore This hate is burning my soul
In the darkest nights, feel the power in you Take a moment of silence and fight for the truth Fight for the truth
I’ve seen them all come and go They’re to blame Empty words, wicked game Cause for all of their lies, we pay with our lives
In the darkest nights, feel the power in you Take a moment of silence and fight for the truth Watching the days go by nothing changed, nothing new Take a moment of silence and fight for the truth
Fight, gonna win the fight Believe, gonna win the fight Got to win the fight
In the darkest nights, feel the power in you Take a moment of silence and fight for the truth Watching the days go by nothing changed, nothing new Take a moment of silence and fight for the truth Fight for the truth |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 8/11/2010 Mesaje: 2334
| Mie mi se pare SCARYYY, comunista rau piesa, nu stiu cum sa zic dar parca incita la rascoale si razboi Si tipii aia doi in spatele solistului ii asociez cumva cu o varianta de-a lui Frankenstein Cei mai buni in istoria Romaniei Democrate au fost Ovi si Paula Selling cu "Playing with fire", anul asta nu cred ca Romania va castiga, sunt prea multe piese bune, Franta, Rusia, Polonia sunt positive si deosebite, te inspira, nu te incita. Brrr
|
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 7/22/2007 Mesaje: 11815
| Nu stiu cine este cantaretzul asta dar iertati-ma el nu canta el recita.Nu-mi place deloc vocea lui...si piesa ca melodie este lungs si plictisitoare.Nu stiu cat de comunista o fi poate Mikaela are dreptate dar nu prea sunt sanse cu asa o piesa...depresiva rau...as spune. |
|

 Nivel: MEMBRU FONDATOR
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 9883
| De curiozitate, am ascultat-o si eu si ..... nu ma inspira cu nimic ! Nici voce, nici linia melodica, nici prezenta scenica, nici show ul ( care lipseste cu desavarsire !) .... nu are nici sare, nici piper ! Poate versurile ar prinde la un public cu "inclinatii ", da' in nici un caz la un show televizat international, adresat familiei, cu scop de divertisment !
|
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/10/2009 Mesaje: 7238
| Mie imi place piesa - seamana mult cu stilul in care canta Manowar sau cel putin asa mi se pare mie. Nah - roackerita din mine! |
|
 Nivel: Senior
Inregistrat: 6/20/2008 Mesaje: 5142
| Elena Carstea a spus acum vreo 10 ani ca i se face greata de Eurovision si nu va mai participa never ever...Acum ii dau dreptate |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 3/12/2006 Mesaje: 3527
| Maria & Mario wrote:... adresat familiei
Din pacate, adresat familiei nu mai este de mult! Urmarisem cu fiica mea aproape tot concursul in anul in care a iesit castigator barbatul-femeie. O mizerie! Dezamagita e putin spus! De-atunci nici n-am mai vrut sa aud de Eurovision! Ma mai oripilasem cu cativa ani in urma, atunci cand a iesit castigatoare formatia Lordi, reprezentanta Finlandei,ce aratau si cantau exact ca niste diavoli. E clar ca nu castiga cine merita, ci sunt doar jocuri de culise in functie de interesele unora! Si mie mi-ar fi placut sa pot urmari cu copiii un spectacol frumos! |
|

 Nivel: MEMBRU FONDATOR
Inregistrat: 5/27/2006 Mesaje: 14390
| Niciodata nu am fost pasionata de concursul asta... |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 2/8/2007 Mesaje: 14165
| kali wrote:Niciodata nu am fost pasionata de concursul asta... nici eu |
|

 Nivel: SAFIR
Inregistrat: 2/4/2008 Mesaje: 17381
| S-a rezolvat! Din ce am citit, Romania nu va mai participa... |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/10/2009 Mesaje: 7238
| Anelise wrote:S-a rezolvat! Din ce am citit, Romania nu va mai participa...
Ce tare ai fost! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 3/2/2011 Mesaje: 5536
| |
|
|
|