Profil: eu
Despre
Utilizator: eu
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Wednesday, January 25, 2012
Ultima vizita: Sunday, May 13, 2012 1:10 AM
Numarul de postari: 14
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 18
Postat: Sunday, May 13, 2012 1:06 AM
Buna, ce fac fetele? Felicitari celor ce au parasit sau urmeaza sa paraseasca lista aspirantelor pentru a trece la lista gravidutelordance
Nu am mai scris pentru ca , asa cum banuiam, nu am ramas gravida atunci , am avut beta aproape 4,00, dar nu era valoare de sarcina, si cum am intrerupt tratamentul mi-au si venit musafirii nepoftiti.Am fost necajita pentru ca am pierdut o mare sansa, alegand un moment foarte agitat din viata mea pentru acel FIV.De la ET si pana la Beta, am avut numai neplaceri si emotii maxime, ba mai mult chiar am si cazut in curte pe ciment drept in fund parca mi-a secerat cineva picioarele.Nu a fost sa fie. Din pacate , am niste probleme financiare si nu pot sa mai incerc cateva luni.Pentru mine inseamna mult . Dar nu ma las.Anul asta de revelion , S I G U R ,voi fi gravida.alcool Totul e sa ma ajute DD sa mai am ovule, si sa reusesc sa obtin iar embrioni, macar la fel de calitativi ca cei pe care i-am avut.Au fost toti 4 de 8 celule in ziua 3 si 2 de calitate A . Pana incep eu iar lupta cu propriul meu corp, sa poata concepe si mentine o sarcina , ma bucur pentru reusitele voastre si va tin pumnii stransi la fiecare dintre voi . Va pup si spor la BB.majoreta
Postat: Saturday, March 10, 2012 7:49 PM
Ania, felicitari .

Sa ai parte de un bebe sanatos !
Postat: Wednesday, March 7, 2012 1:23 PM
inca mai sper, dar nici nu ma imbat cu apa rece. Am avut o sarcina acum 18 ani , si am un copil , si de atunci nimic. Nu m-am ferit niciodata , nu am luat anticonceptionale , nu am avu sterilet , am fost tot timpul casatorita si am avut o viata sexuala normala. De fiecare data cand mergeam la doctor si faceam analize ni se spunea ca toul e o.k. si sa incercam natural . Apoi au trecut anii, nu stim cand, nu stim cum , si ne-am trezit aici , acum cand ultima noastra sansa este FIV.Dar D.zeu e mare si stie cat ne dorim si cat l-am iubi pe piticot daca ar veni la noi si poate o sa ne ajute.
Multumesc pentru incurajari !
Postat: Wednesday, March 7, 2012 8:41 AM
V-am zis ca mai glumesc eu cand zic ca sunt chiar asa batrana, dar oricum , la varsta mea doctorii spun ca fiv cu ovulele mele are slabe sanse sa prinda. Am trecut de 42, dar sa nu ma credeti sarita de pe fix. Cu toate ca am vazut pe alte site-uri , si femei de vartsa mea cu AMH mai mic ca al meu , care au ramas gravide, dar cit mai pot , o sa incerc sa fac bebe.Din pacate dupa 45 de ani nu mai au voie sa iti faca hiperstimulare si FIV cu ovulele tale , dar pana atunci mai e ceva si mai incerc.Acum sunt aproape sigura ca nu a prins pentru ca nu am nici o senzatie , nimic.Am ameteli , dar sunt de la medicamente, asa cum scrie pe prospect si stari de somn , tot de la medicamente , tot pe prospect sunt trecute . In rest , nu am nimic , nimic , nimic.Iar la prima mea sarcina , e adevarat, acum 18 ani , stateam cu WC in brate toata ziua chiar dinainte de a-mi intarzia ciclu si de a descoperi ca sunt gravida.Practic m-am dus la control doar asa sa ma ia in evidenta si sa-mi fac analizele sa vad ca totul e O.K. dar stiam 100% ca sunt gravida.
Postat: Tuesday, March 6, 2012 7:22 PM
pardon 4 zile au trecut.... as fi vrut eu sa fie 6
Postat: Tuesday, March 6, 2012 7:19 PM
au trecut 6 zile de la ET si mai am de asteptat 10 zile. Am o gramada de stari aiurea dar sunt sigura ca sunt doar din cauza medicamentelor, a progesteronului nicidecum ca as avea eu sarcina si reactii la doar cateva zile ...nu La mine e mai greu pentru ca nici varsta nu e de partea noastra , nici :spermatoz nu sunt de cea mai buna calitate, ba chiar spre foarte prost ,iar eu dupa 2 luni de stimulari, si ce stimulari , am reusit sa am 4 ovule . In prima luna nu am avugt nici un ou. Doar foliculi goi . ASa ca nu ma imbat cu apa rece.Dar ma bucur sa aud ca alte fete au reusit .
Postat: Tuesday, March 6, 2012 4:10 PM
Felicitari Martmozel , sa fie cu noroc si sa ai o sarcina usoara.

Nu stiu cum ai ramas tu insarcinata :018: , adica , ai apelat la FIV sau fara nici un ajutor medical . Daca ai facut FIV mi-ar place mult sa stam de vorba sa imi spui si mie ce stari ai avut dupa ET, sau daca ai avut vreun semn ca esti insarcinata ? Oricum ma bucur pentru tine si pentru orice femeie ce isi doreste un bebelus si reuseste sa-l aiba.Felicitari!!!!!!!
Postat: Saturday, March 3, 2012 8:00 AM
multumesc pentru incurajari . am transferat doar 2 embrioni si acum astept .Sper ca va fi bine dar ma pregatesc sufleteste pentru tot ce e rau. Ar fi prea mare norocul sa raman.
Subiect: Fertilizarea in vitro - FIV
Postat: Thursday, March 1, 2012 2:23 PM
Multumesc mult pentru incurajari . Am incercat iar stimularea si am avut 5 foliculi . Acum astept embrionii.
Postat: Thursday, March 1, 2012 2:06 PM
La multi ani tuturor Doamnelor si Domnisoarelor!

Sincera sa fiu nu stiu ce ma indeamna sa scriu ,( mai ales ca nu am primit raspunsul vostru ) poate doar faptul ca nu am cu cine sa ma sfatuiesc cu exceptia sotului meu care oricum e afon la tot.De fapt, va citesc toate forumurile din decembrie de cand m-am hotarat sa incerc FIV .De pe toate site-urile. Stiu povestile fiecareia dintre voi .maine urmeaza ET pentru mine si astept cu sufletul la gura . Nu stiu cum este , nu stiu cum o sa ma simt , nu stiu nimic.... Am si uitat cum e sa fi gravida, au trecut ceva ani , multi, de la prima mea sarcina, si vreau sa fiu iar mamica, cat mai am timp si nu devin bunica hohot E foarte rau sa fi " bolnav de infertilitate " si oricui ii spui ca mai doresti un copil si te zbati pentru asta ,sa-ti raspunda hai femeie ai innebunit . ce-ti mai trebuie acum ,mai ai nitel si esti soacra si tu vrei iar scutece, iar lapte, etc... Da chiar asta vreau . daca ar fi sa ma ajute D.zeu si sa-mi dea gemeni as fi cea mai bucuroasa mamica de pe pamant.Sunt destul de tanara si in putere sa o iau de la capat , iar loc in suflet pentru inca 2 copii mai am cu siguranta si dragostea imi da si puterea sa ii cresc.Oricum am glumit cu bunica , mai am ceva ani , destui pana acolo , dar asa imi zic prietenele mele . NU sunt chiar de varsta cu istoria, si nici din spate liceu si din fata muzeu ( Antipa). Cam asta e. Poate daca reusesc ceva o sa va scriu povestea mea. Bafta multa!