Epilarea definitiva.
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TatyKS
Scris: Friday, May 21, 2010 12:14 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
giulia_mamik wrote:
Eu mi-am lasat padurea sa creasca cat de cat si cred ca saptamana viitoare merg sa ma fac cu ceara,daca imi voi face curajhainoroc alcool .E pt prima data cand vreau ma fac jos cu cearamaseluta .Ma gandesc sa imi iau un pempers pe mine...ca poate de durere o sa fac vre-un pipihohot .Cica cu timpul,daca sedintele astea de epilare cu ceara sunt repetate cativa ani continu,parul va deveni foarte rar.Vor creste doar cateva fire ici-colo.Ar fi superyes ...acum depinde de pilozitatea fiecaruia cred.Va voi spune pe urma(asta daca voi rezista opreatiunei)frown frown frown cat de "bine si placut" a fost.Tineti-mi pumniisic sorry1 pupici

Cat despre escrocheriile de la noi din taraangry ...ma abtindisputa .Trebuie mers la OPC,facuta o plangere,ceva!

Intr-adevar, parul creste mult mai rar epilat cu ceara. E mai dureros la inceput, dar apoi e ok, iti spun din experienta, pentru ca ma epilez de vreo 8 ani.pupici .
Aaa si oricum nu e mai grea ca o nastereras , asa ca o sa rezisti sigurthumright .
giulia_mamik
Scris: Friday, May 21, 2010 12:20 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/22/2010
Cris...sic .Cu lama ma fac si eu si creste foarte repedebanghead .Si se extinde vad si spre piciornervi .Voi deveni un pui de urs curand...
Mela,eu sunt rezistenta la durere.Nu are cum sa fie mai dureros decat o nastere normala.Asa ca merg inainte .
Kali,de curiozitate,cat costa minunatia asta?Cred ca are un scor...alcool
Taty,braun silk epil cu beculet si doua viteze (e pe verde)am si eu .Ma fac pe picioare dar am incercat si in zona inghinala.M-au trecut toate apele frown .Cred ca trebuie sa te amortesti bine inainte sa incercialcool hainoroc sic
giulia_mamik
Scris: Friday, May 21, 2010 12:26 PM
Nivel

taty wrote:

Intr-adevar, parul creste mult mai rar epilat cu ceara. E mai dureros la inceput, dar apoi e ok, iti spun din experienta, pentru ca ma epilez de vreo 8 ani.pupici .
Aaa si oricum nu e mai grea ca o nastereras , asa ca o sa rezisti sigurthumright .

Asta spuneam si eu in postarea anterioara.Mai greu ca la nastere nu are cum sa fiehohot frown .
Cica prima oara doare cam tare dar apoi se obisnuieste pielea si durerea va fi acceptabilayes
Mela
Scris: Friday, May 21, 2010 12:26 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
vreo 400-450 de euro costa aparatul,Giulia.
chiar pe linia chilotului nu doare la epilatul cu ceara,problema e mai spre...mijloc ras eventual ia si tu un Nurofen mai tare inainte sa incepi operatiunea.
TatyKS
Scris: Friday, May 21, 2010 12:31 PM
Nivel

[quote=giulia_mamik

Taty,braun silk epil cu beculet si doua viteze (e pe verde)am si eu .Ma fac pe picioare dar am incercat si in zona inghinala.M-au trecut toate apele frown .Cred ca trebuie sa te amortesti bine inainte sa incercialcool hainoroc sic [/quote]

hohot nebuna esti ...
Eu strict inghinal am putut sa ma fac cu aparatul ... mai jos e sinuciderehohot , vorba ta , iti trebuiealcool .
TatyKS
Scris: Friday, May 21, 2010 12:33 PM
Nivel

giulia_mamik wrote:

Asta spuneam si eu in postarea anterioara.Mai greu ca la nastere nu are cum sa fiehohot frown .
Cica prima oara doare cam tare dar apoi se obisnuieste pielea si durerea va fi acceptabilayes

Da asa e, prima oara e mai greuras , apoi te obisnuiesti sa strangi din dintisicfrown .
giulia_mamik
Scris: Friday, May 21, 2010 12:40 PM
Nivel

Mela wrote:
vreo 400-450 de euro costa aparatul,Giulia.
chiar pe linia chilotului nu doare la epilatul cu ceara,problema e mai spre...mijloc ras eventual ia si tu un Nurofen mai tare inainte sa incepi operatiunea.

hohot hohot eu ma gandeam la altceva in loc de nurofen.La vreo tarie-doua.Dar cred ca imi trebuieste in cantitati mari ca sa nu mai simt nimichohot hohot .Glumescsic
E scump aparatul asta...dar si-o fi meritand banii!sorry1
Mela
Scris: Friday, May 21, 2010 12:56 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
mi-am dat seama cu ce te gandeai sa te "amortesti" tu sic hohot
eu ziceam de Nurofen asa...in caz ca te hotaresti sa nimeresti la cabinetul de cosmetica si nu altundeva hainoroc
giulia_mamik
Scris: Friday, May 21, 2010 1:11 PM
Nivel

Mela wrote:
mi-am dat seama cu ce te gandeai sa te "amortesti" tu sic hohot
eu ziceam de Nurofen asa...in caz ca te hotaresti sa nimeresti la cabinetul de cosmetica si nu altundeva hainoroc

hohot hohot hohot o sa ma orientez bine,poate in zona acolo exista si vreo carciumahainoroc alcool hohot .Sa ma anesteziez pe cale orala inainte de "interventie"hohot
sweet angel
Scris: Friday, May 21, 2010 3:37 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
eu am incercat acum cativa ani cu ceara sa ma epilez inghinalras , nu ma mai facusem cu ceara niciodata, am intins ceara si intr-o parte si in alta, am inceput sa trag si am vazut ca doare , rau de tot, am scos ceara apoi buc cu buc, cateva ore mi-a trebuit si tot a durut. am mai incercat odata si tot nu am reusit , nu rezis la durerea aia. acum ma fac inghinal cu aparat de ras,cu bicul nu pot ca ma irit. pe picioare pana la genunchi il epilez cu epilatorul , mustata cu ceara.
epilarea definitiva ar fi super, dar cine isi permite?
bereea
Scris: Saturday, May 22, 2010 5:37 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Interesant aparatul pe care vrea sa-l ia Kali.
Eu ma epilez cu aparatul de atata timp incat am devenit nesimtita la durereras Si intr-adevar parul s-a rarit foarte mult si s-a subtiat.
Cu ceara n-am mai facut-o de cand am venit in italia pentru ca vara nu o poti face.E atat de cald si umiditatea e atat de ridicata incat ceara nu se raceste niciodata suficient ca sa o pot smulge.am patit-o odata si m-am lecuit.O saptamana am tot ciupit la cearabanghead
sweet angel
Scris: Saturday, May 22, 2010 6:19 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
stiu cum e bereea cu ceara pe aici , de asta o folosesc doar la mustata.
katy_lumika
Scris: Saturday, May 22, 2010 7:26 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/14/2008
Luana mea ma bazaie sa-i iau mustata cu ceara si nu stiu ce sa fac. Cred ca am sa consult un medic inainte de a face pasul asta. Deja mi-a furat penseta si si-a smuls cateva fire de la sprancene de mi-au trebuit doua ore sa i le indrept.nervi
bereea
Scris: Saturday, May 22, 2010 7:40 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
nu e cam micuta ca sa aiba mustata?
zaza_
Scris: Saturday, May 22, 2010 8:55 PM
Nivel

Inregistrat: 3/25/2008
Eu ma epilez cu epilatorul. Dar inainte ma dau cu Lidocaina inainte pe piele in zonele minunate(axila si inghinal, chiar si mult spre interior) si amorteste locul. Nu mai doare delocras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.