Epidemie de rubeola

Options Epidemie de rubeola
Subiectul anterior · Subiectul urmator
giulia_mamik
Postat: Thursday, April 19, 2012 8:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Alexandra cam asa arata rubeola.Cauta pe google imagini ca sa faci o comparatie uff
Katrina
Postat: Thursday, April 19, 2012 9:07 PM

Intrat: 3/9/2010
Postari: 3455
Locatia: alaturi de primele mele iubiri
Din cate imi pot da seama din foto,poate fi Rubeola insa poate fi vorba si de o eruptie urticariana.
Te sfatui sa mergi la medic si doar cand o va vedea iti va spune cu certitudine ce e.
Multa sanatate micutei si recuperare rapida!computerlove
clalina
Postat: Friday, April 20, 2012 1:22 AM

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
alexandra ar putea fii a 6-a boala eruptiva, cum s-a manifestat? daca petele dispar in 2 zile este roseola ( a sasea boala ) sara a facut-o in vara si nu a durat mai mult de 5 zile, primele 2 cu febra foarte mare in cea de a 3-a au aparut petele, in a 5-a deja era spre final.
alexandrabogdan
Postat: Friday, April 20, 2012 7:42 AM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
clalina wrote:
alexandra ar putea fii a 6-a boala eruptiva, cum s-a manifestat? daca petele dispar in 2 zile este roseola ( a sasea boala ) sara a facut-o in vara si nu a durat mai mult de 5 zile, primele 2 cu febra foarte mare in cea de a 3-a au aparut petele, in a 5-a deja era spre final.

dr inclina intre aceste 2 boli: rubeola si ruseola infantila. a zis ca indif care e trece in 5 zile, fara tratament si fara complicatii
kali
Postat: Friday, April 20, 2012 9:19 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14389
Sa stii ca si eu m-am gandit la roseola, dat fiind faptul ca puiul e vaccinat. Pe de alta parte, exista si posibilitatea ca vaccinul sa fi fost incorect depozitat ori desfacut de prea multa vreme... cine stie? Oricum ar fi, insa, cel mai important e ca-i o boala usoara. Doamne fereste de rujeola ori oreion, cum zicea si Vanina.
alexandrabogdan
Postat: Friday, April 20, 2012 9:52 AM

kali wrote:
Sa stii ca si eu m-am gandit la roseola, dat fiind faptul ca puiul e vaccinat. Pe de alta parte, exista si posibilitatea ca vaccinul sa fi fost incorect depozitat ori desfacut de prea multa vreme... cine stie? Oricum ar fi, insa, cel mai important e ca-i o boala usoara. Doamne fereste de rujeola ori oreion, cum zicea si Vanina.

iti dau seama ce se intampla dc nu avem garantia vaccinurilor? dc e rubeola si a facut-o cu vaccin cu tot cine imi garanteaza mie ca nu face si alte boli?? e crunt
giulia_mamik
Postat: Friday, April 20, 2012 10:04 AM

Cred ca ati colectat o din spital...uff .E bine ca nu e oreion sau varicela care e mult mai violenta decat rubeola.Plus ca ar ramane mititica cu semne ca nu stie ea ca nu trebuie sa se scarpineuff .Sanatate multa!
alexandrabogdan
Postat: Friday, April 20, 2012 10:25 AM

giulia_mamik wrote:
Cred ca ati colectat o din spital...uff .E bine ca nu e oreion sau varicela care e mult mai violenta decat rubeola.Plus ca ar ramane mititica cu semne ca nu stie ea ca nu trebuie sa se scarpineuff .Sanatate multa!

ma ia groaza cand ma gandesc la varicela, pt ca ea a suportat-o destul de greu si pe astapale
giulia_mamik
Postat: Friday, April 20, 2012 10:40 AM

Lasa,nu te mai gandi ca poate o va faca cand o fi mare,la scoalacomputerlove .Oricum rubeola debuteaza scurt:3-4 zile.Deci scapati repede.Incearca sa vezi si partea plina a paharuluipupici
alexandrabogdan
Postat: Friday, April 20, 2012 10:40 AM

giulia_mamik wrote:
Lasa nu te mai gandi ca poate o va faca cand o fi mare,la scoalacomputerlove .Oricum rubeola debuteaza scurt:3-4 zile.Deci scapati repede.Incearca sa vezi si partea plina a paharuluipupici

s-au adunat mai multe acum ....si ma adun mai greu
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed