Profil: Ellena20
Despre
Utilizator: Ellena20
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Monday, October 22, 2018
Ultima vizita: Friday, May 27, 2022 3:57 PM
Numarul de postari: 1,802
[0.17% din toate postarile / 1.37 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 17
Postat: Monday, May 23, 2022 4:05 PM
ANDREEA2929A wrote:

Așa îmi zice mie lumea la mâncare 🤦🏻‍♀️Sau ca noi v am dat și n ați avut nimic sunteți mari ai sănătoși .

Exact, Andreea. Pe mine ma enerveaza doar cand replici de genul vin de la tata.
Ai mei fiind departe de noi, vorbim pe video cam de 3 ori pe saptamana, iar tata ii spune lui Cezar "ce prostii ti-a mai dat maicata sa mananci astazi?". Asa ma enerveaza ca am zis ca nici nu ii mai sun. El are impresia ca avocado, mango, broccoli sau budincile si sufleuri sunt prostii alcool La capitolul mancare, mereu vor fi controverse si nenumarate discutii.

img
Postat: Monday, May 23, 2022 3:36 PM
Maria, poate o veni surioara sau fratiorul inainte sa ceara Irina ras

freya, asa fac bunicile in parc la mutre cand le zic ca nu e nevoie sa ii ofere chipsuri/ciocolata/bomboane lui Cezar ca el nu mananca asa ceva. Si ele imi dau replica "pai nu mananca pt ca nu ii dai, dar asa i-ar placea si lui" alcool

img
Postat: Monday, May 23, 2022 11:54 AM
Roser, esti super!! Iti prieste sarcina din plin. coeur

Si ce imi place sa vad jucarii aruncate pe jos, mi se pare tare fain o casa plina de jucarii aruncate asa la intamplare ras

Inseamna ca Cezar chiar e pufos, are 11.5 kg Lol

img
Postat: Monday, May 23, 2022 8:40 AM
freya, detensionez cu pompa o data pe zi, vad ca e mai bine.
Lapte da, zilnic are preparate cu lapte. Ii place mult grisul cu lapte. Dimineata ii mai dau multicereale in lapte, fulgi de hrisca cu lapte, fulgi de ovaz cu lapte. Iaurt, branza etc. Chiar mananca bine lactate.
O sa intreb si pediatrul daca e suficient. Eu oricum incerc zilnic cu sticluta cu lapte.

img
Postat: Monday, May 23, 2022 8:36 AM
Roser, ce baiat voinic!! coeur
Cand au crescut piticii nostri asa mult??
E bine ca papa laptic din sticluta, ii dau si eu mereu si cum simte ca e lapte, arunca sticla.
Tu cum mai esti cu sarcina? Cheek Kiss
Am mai pompat sa detensionez putin si e mai bine acum, am mai baut ceai de menta (am inteles ca menta scade productia de lapte).

Aleahim, vai ce fata mare!! love si nazdravana ras

img
Postat: Sunday, May 22, 2022 12:43 PM
Wow, Maria, ce fata mare!
Al meu tine lingura intr-o mana si mananca cu cealalta mana Lol

freya, il adorm mangaiat si cantand un elefant se legana uneori pana la 40 de elefanti Lol alteori la 10 ma opresc si incearca sa adoarma singur. Prima noapte a fost mai grea, azi-noapte a fost foarte bine. 2 treziri, una nici nu a zis nimic de titi, doar s-a urcat peste mine si a adormit asa, a doua oara tot zicea titi si am luat iar povestea de la capat. Nu ma asteptam sa reactioneze asa bine si sa ne iasa, ma temeam de acest capitol.
Greu este si nu stiu ce voi face ca nu accepta alt tip de lapte, nici lapte praf nici altceva.
Eu nu stiu ce sa fac cu durerile de sani.

img
Postat: Saturday, May 21, 2022 11:08 PM
Maria Cheek Kiss
Ii place fetei sa aiba spatiul ei, lasa ca e bine si asa. Al meu doarme numai pe mine Lol

Noi cred ca.. am reusit intarcarea. De 30h, titi a plecat pa-pa pentru ca noi nu mai avem atata nevoie de ea. Eu am vrut sa ii elimin doar masa de la somnul de pranz, insa am povestit aceleasi lucruri si seara si copilul pare ca a inteles. Au fost ceva proteste maxim 20 minute, insa fara plansete. Pare a fi o intarcare brusca, adica de atunci gata de tot cu titi, insa copilul a acceptat-o foarte bine. Ma asteptam sa trag mai mult cu intarcarea. Daca vedeam ca copilul sufera, renuntam treptat la mese, insa s-a adaptat repede acestei situatii. Iar astazi a si mancat mai bine.
Sa vedem cum va fi si noaptea asta.

img
Postat: Friday, May 20, 2022 12:00 AM
freya Cheek Kiss
Si eu ziceam sa ii tin parul lung, sa ii fac codite, dar sotul a zis ca mai degraba facem o fata Lol (doar o gluma, Cezar ne-a pus capac)

Andreea,nu era deloc egal parul lui, am zis sa il egalizam. Oricum, asa cuminte a stat la tuns love
Asa i-am zis si eu sotului, ca acum pare mai serios Lol

img
Postat: Thursday, May 19, 2022 8:48 PM
freya, si noi suntem la fel. De o luna de cand au inceput incisivii laterali de jos de abia mai mananca. Acum au erupt si 2 premolari.

Uitati si poze fara plete Lol

https://ibb.co/jM03h5J
https://ibb.co/cCh2h4v

img
Postat: Thursday, May 19, 2022 12:08 PM
Andreea, sunteti superbi! coeur
Doamne, ce par frumos are Ares! love
Eu l-am tuns pe Cezar si asa mi-e drag cand ma uit la pozele cu el cu parul mare ras

img