Profil: Edith90
Despre
Utilizator: Edith90
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Wednesday, November 2, 2016
Ultima vizita: Sunday, February 12, 2017 6:19 PM
Numarul de postari: 75
[0.01% din toate postarile / 0.03 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 56
Postat: Monday, January 30, 2017 9:29 PM
Declar ziua 1 dupa o saptamana de intarziere Cray
Postat: Thursday, January 26, 2017 9:16 PM
Inawar wrote:

Poate nu mai vin rusii :) trebuie sa fie si ceva bun luna asta DistanceKiss

Ei, ar fi chiar o minune! Ah, am si uitat, de revelion sotul a facut varicela.....parca nu se mai termina luna asta...
Postat: Thursday, January 26, 2017 8:16 PM
monica maria wrote:
Fetelor, eu maine o sa fac laparoscopie!

Bafta! O sa fie bine!Cheek Kiss
Postat: Thursday, January 26, 2017 8:15 PM
Felicitari Diana!!!! Sper sa ai un beta baban :)!

Eu astept rusii, sunt ziua 31, de vreo 2 zile se tot pregatesc sa vina....luna asta parca nu este a noastra.....sotului i-a iesot spermograma proasta....s-a stricat masina (s-a dus si ambreiajul si motorul, deci ioc masina deocamdata)......parca toate vin deodata! Ma bucura doar vestile de la voi, ca vad ca sunt niste fete foarte sarguincioase pe aici alcool
Subiect: Clubul aspirantelor - 55
Postat: Wednesday, January 18, 2017 4:49 PM
Alexandra88 wrote:

Sotul a fost la ginecologie 1 deoarece acolo am fost trimisi de ginecologul meu. Zilnic de la 8-10 , nu iti trebuie programareDistanceKiss

Multumesc! :)
Postat: Wednesday, January 18, 2017 2:25 PM
Crissy wrote:

Nu cred ca exista in Cluj clinici specializate pe infertilitate unde sa se faca si FIV, iar spermogramele facute in laboratoarele de analize nu sunt ok, vezi la Timisoara sau Sibiu

Multumesc! Of....si eu care credeam ca in sfarsit suntem pe drumul cel bun uff
Postat: Wednesday, January 18, 2017 2:04 PM
Intrebare: in Cluj oare unde am putea reface spermograma? Am facut-o la Synevo si i-a iesit oligoastenozoospermie. Adevarul este ca atunci ii trecuse varicela si cu o saptamana inainte de analiza avea febra. Oare asta putea influenta analiza desi trecuse o saptamana?
Postat: Saturday, January 14, 2017 4:43 PM
Alexandra88 wrote:
Edith90...Crissy zicea ca tu ai fost la dr Chiroiu la HSG, cum a fost, si cat costa? Daca nu te deranjeaza ...computerlove

Cum sa ma deranjeze? Doar suntem aici sa ne ajutam reciproc :). A costat 390 RON, dar dr Chiroiu este exceptional! Sa stii ca nu a durut deloc, am simtit doar un mic disconfort, ca la ciclu. Pe intreg parcursul interventiei ma intreba daca doare, atunci facea o pauza, dar nu a fost cazul. Il recomand tuturor, in caz ca ar trebui sa repet HSG-ul, tot la dansul m-as duce.
Postat: Saturday, January 14, 2017 4:23 PM
stefy.any wrote:

Pe langa acestea, mai sunt si altele care trebuie neaparat facute pentru a vedea daca tiroida e ok?
Mersi pentru raspuns Crissy si Mire!computerlove

Ar trebui facut si TSH-ul.
Postat: Saturday, January 14, 2017 4:02 PM
Salut! Am facut testul de sensibilitate la glucoza (inca nu am fost la interpretare), este in parametri normali. Apoi am refacut spermograma si din pacate sotul are oligoastenozoospermie. cry Atasez rezultatul glicemiei....cred ca-i ok, nu (desi este cam aproape de limita superioara)?
Voi cum sunteti? Trebuie sa felicit gravidutele si sa le urez sarcina usoara si multa sanatate!