Ecografie in sarcina
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dalelutza
Scris: Friday, June 27, 2008 8:19 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 6/24/2008
Buna dimineata!

Va multumesc pentru incurajari!

Ce vreau eu sa va intreb...a nascut vreuna din voi la Spitalul Cfr 2.
Doctorita mea este Vanda-Savin si acolo o sa nasc.
Eram curioasa daca stiti vreuna din voi cum este acolo, nu neaparat cu doctorita asta!

Mi-a zis ca peste doua sau trei saptamani o sa merg sa imi arate maternitatea si atunci pot sa va spun cum e!

Pupici la toate!
dalelutza
Scris: Monday, June 30, 2008 6:49 PM
Nivel

Dragele mele,

Stiti ca va spuneam ca azi am programata eco morfofetala la Medlife, la doctorita Vieriu Mihaela.
Vreau sa va spun ca sunt total dezamagita!

Pe langa faptul ca desi m-am programat din 10.05 deci aproape 2 luni innainte, azi a trebuit sa astept vreo 40 min ca tot intrau altii care vb direct cu eaangry
Apoi, 85% din ecografie a fost 2D, desi eu plateam 4d, ca m-am si enervat la un moment dat.
Pe langa asta eu nu am vazut mai nimik, mai mult sotul, doar o data a orientat monitorul spre mine cand i-am vazut fetisoara dragalasa, care mi-a zambitpupici
Nu ar fi fost o problema daca mi-ar fi pus eco pe cd...ceea ce nu s-a intamplat pentru ca...minune nu mai merge eco. O intamplare zic ei, dar e rea vointa va zic eu ca si prima data, la 16 saptamani, tot asa au facutguns
Si doctorita a fost ff expeditiva, ne-a zis doar cateva lucruri despre bb, ca e bine, e fetitanewclap , are 923 g, iar la organe nu mi-a explicat cine stie ce, doar ca sunt normale.
Ma bucur ca bb e bine, dar vroiam sa am si eu o amintire pe care sa i-o pot arata, ca de-aia platesc 350 lei.

In fine, asta e, sunt bucuroasa ca e comoara noastra bine, a zambit tot timpul si mai departe vedem noi ce facem
Cert e ca urmatoare eco nu o s-o mai fac la ei, o sa incerc la Sanador sa vedem cum sunt
Am auzit de la o tipa ca e super bine!

Va pupam pe toate!
Andreea&Ariana
Scris: Monday, June 30, 2008 7:44 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/23/2007
Dalelutza,felicitari pt fetita!Sarcina usoara in continuare si o bebelusa sanatoasa!
pupici pupici pupici
kykysor
Scris: Monday, June 30, 2008 7:50 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/17/2008
numai bine dalelutza.multa sanatate.angel
mommy
Scris: Tuesday, July 1, 2008 8:58 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2006
dalelutza wrote:
Stiti ca va spuneam ca azi am programata eco morfofetala la Medlife, la doctorita Vieriu Mihaela.
Vreau sa va spun ca sunt total dezamagita!

Pe langa faptul ca desi m-am programat din 10.05 deci aproape 2 luni innainte, azi a trebuit sa astept vreo 40 min ca tot intrau altii care vb direct cu eaangry
Apoi, 85% din ecografie a fost 2D, desi eu plateam 4d, ca m-am si enervat la un moment dat.
Pe langa asta eu nu am vazut mai nimik, mai mult sotul, doar o data a orientat monitorul spre mine cand i-am vazut fetisoara dragalasa, care mi-a zambitpupici
Nu ar fi fost o problema daca mi-ar fi pus eco pe cd...ceea ce nu s-a intamplat pentru ca...minune nu mai merge eco. O intamplare zic ei, dar e rea vointa va zic eu ca si prima data, la 16 saptamani, tot asa au facutguns
Si doctorita a fost ff expeditiva, ne-a zis doar cateva lucruri despre bb, ca e bine, e fetitanewclap , are 923 g, iar la organe nu mi-a explicat cine stie ce, doar ca sunt normale.
Ma bucur ca bb e bine, dar vroiam sa am si eu o amintire pe care sa i-o pot arata, ca de-aia platesc 350 lei.

Exact la fel am patit si eu la Medlife, acum 3 ani! Vad ca nu s-a schimbat nimic! Thumb down Thumb down Thumb down
danab
Scris: Tuesday, July 1, 2008 9:36 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
Daca asta e stilul lor, trebuie sa renunti sa mai faci ecografiile la ei. Eu am dar 250 ron la eco 3D/4D si am filmulete si poze cu bebelusa pe cd.
Sarcina usoara in continuare!:023:
Lilly of the valley
Scris: Tuesday, July 1, 2008 9:39 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
dadeluta, bine ca sunteti voi sanatoase! Felicitari pt. bebica! Thumb down doctoritei! cat despre pretul ecowhat
Sarcina usoara!
dalelutza
Scris: Wednesday, July 2, 2008 11:24 AM
Nivel

Multumesc fetele!

Vreau sa va precizez ca ierimi-am facut programare pentru trimestrul 3, sapt 33 de sarcina la eco 3D la cabinetul particular al doctorului Daniel Iosup.
Am auzit ca este fff bun, imediat dupa Herghelegiu si de fiecare data iti pune imaginile pe cdras
Si ma costa doar 250 lei

Acum legat de morfo fetala facuta la Medlife, am citit pe ea la concluzii urmatoarea chestie: "elocimetria vaselor ...nu stiu cum, ca nu am acum eco la mine, indica disgravidie de ultim trimestru"

Ce inseamna asta?
Cris-DL
Scris: Wednesday, July 2, 2008 11:36 AM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
dalelutza, felicitari pentru bebelina ! floare3

Dr. Iosup, din cate stiu eu, este foarte bun si foarte greu de facut o programare la el .... chiar esti o norocoasa ca ai reusit sa-ti faci programare la el. Poti te rog sa-mi spui si mie unde are cabinet particular ?! hail
dalelutza
Scris: Wednesday, July 2, 2008 11:57 AM
Nivel

da sigur, se numeste cabinetul Fortis

Pe strada Sandu Aldea 86.
Asta e pe langa Manstirea Casin, a treia strada pe stanga imediat ce intri pe Bl Marasti
Am facut programare destul de usor, m-a intrebat cand vreau cu aproximatie si eu i-am zis o saptamana si ea mi-a zis ce are liber.

Cris-DL
Scris: Wednesday, July 2, 2008 12:06 PM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
computerlove Multumesc frumos, dalelutza !

Eu am facut morfo fetala trim. 2 la Diagnosis si o sa mai repet pe 9 iulie la Sp. Euroclinic pentru..... linistea mea. Probabil la Iosup voi merge pe la 33-35 saptamani, la ultima eco.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.