Ecografie in sarcina
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Scris: Sunday, January 27, 2008 1:52 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
dya wrote:
Acolo nu te vezi decit tu.what

o sa o vedem si noi peste vreo 2 zile.alcool mai dureaza pana se schimba.

P.s. florina poti atasa poze cu ajutorul butonului attach sau cu ajutorul site-urilor ce gazduiesc poze.
cristinaflorina
Scris: Sunday, January 27, 2008 2:14 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/12/2008
stai ca incerc acum sa pun poze
oanalaurisa
Scris: Sunday, January 27, 2008 2:24 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/10/2007
cristinaflorina wrote:
Buna fetele nu mai spuneti nimik niciuna. Eu vreau sa zic ca ma gindesc la sarcina zilnic si imi fac o groaza de planuri. Pe la cite luni ar trebui sa inceapa sa miste? Si mai am o problema daca ma puteti ajuta cu sfaturi:
Parintilor mei inca nu le-am spus despere sarcina deoarece ei nu sunt deacord cu sotul meu nu au fost deacord cu realatia noastra inca de la inceput pentru simplul motiv ca eu am facultate si el nu. Mama nu vorbeste cu mine din luna August 2007 pe motiv ca nu am vrut sa merg cu ea si cu tata fara sotul meu la munte. Nu mi se parea normal sa merg fara el.Tata este cit de cit deacord cu el dar mama nici nu vrea sa auda. Dar oare asta sa impiedice o mama sa vada ce face copilul ei care se afla cit de cit la distanta (eu sunt in Bucuresti si ei in Constanta).Eu am avout o poveste de viata foarte ciudata pina acum si am trecut prin multe singura va spun asa pe scurt: la 18 aniam fugit de acasa din cauza mai multor motive printre care si sora mea care este cu 7 ani mai mare ca mine iar ai mei fac niste diferente foarte mari intre mine si ea, mi-am luat inima in dinti si am plecat , m-am inscris la facultate aici in Buc, facultate pe care am si terminat-o, m-am angajat prima data vinzatoare la paine fosrte rusinos pentru ai mei (considerau ei) dupa care m-am angajat la o fabrica de bere unde sunt si acum. Am stat cu chirie pina m-am mutat la sotul meu deci m-am descurcat singura.Acum sunt insarcinata si mi se pare un moment destul de prielnic pentru un bebe.Avem o casa unde sa stam avem servicii amindoi dar nu stiu cum sa le spun alor mei ca nu stiu ce reactie vor avea.Voi ce parere aveti despre comportamnetul lor fata de mine.Eu ca mama nu as fi rezistat sa nu imi sun copilul6 luni de zile.Va pup si astept sfaturile si parerile voastre.nervi oare flowers

Draga Cristina,parca citesc povestea relatiei mele cu mama mea,cand citesc ce ai scris tu...avem aceeasi problema,eu cu facultate,Adi fara,neacceptat de la inceput,mama nu a intrat nici in biserica atunci cand ne-am casatorit,dar lasa ...vedeti-va voi de treaba...daca le dai impresia parintilor ca ti-e teama de parerile sau atitudinea lor va vor teroriza mereu...incearca sa le arati ca nu-ti pasa,ca nu ti-e teama de ce vor zice , ca esti multumita de alegerea facuta...crede-ma ca te inteleg perfect...pupici
cristinaflorina
Scris: Sunday, January 27, 2008 2:41 PM
Nivel

Multumesc mult Oanalaurisa si sunt convinsa ca multe fete de aici de pe forum ma inteleg mie nu imi este teama de ei ci de reactia lor pentru ca sincera sa fiu ma doare ca se comporta asa si as vrea sa fim o familie unita toti ai lui cu ai mei dar daca nu se poate asta e. Asa cum m-am descurcat singura pina acum ma voi descurca si de acum incolo alaturi de sotul si de copilul care e pe drum.Oricum nu-mi este rusine de nimik din ceea ce am facut in 4 ani ca nu are de ce sa-mi fie si nici nu regret ca am plecat de acasa ca daca nu plecam acum poate eram ca sora mea mai mare cu 7 ani ca mine si de care s-a lipit educatia asta cu printul pe calul alb.yes pupici
dya
Scris: Sunday, January 27, 2008 3:04 PM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
Ca sa atasezi poze aici pe forum cel mai simplu este sa intri pe photobucket , iti faci cont acolo si incarci pozele care doresti sa le atasezi apoi copiezi codul IMG si il postezi pe forum.

Si ca sa nu fiu off topic ...cred ca te doare reactia parintilor dar daca pe ei nu-i doare ,ca doar sunt parinti atunci ce sa mai vorbim....cry pale Din pacate nu esti nici prima si nu o sa fii nici ultima care pateste asa ceva.Indiferent de cum o sa decurga viata ta de acum incolo eu zic sa nu regreti niciodata nono calea pe care ai ales sa mergi.Parinti ar trebui sa nu uite ca si ei au avut parinti si au fost odata tineri.oare
Uite pentru tine sa-ti mai inveseleasca ziua.
cristinaflorina
Scris: Sunday, January 27, 2008 3:15 PM
Nivel

Multumesc mult de tot DYA si va multumesc la toateca m-ati incurajat.Sa dea Domnul sa va creasca copii sanatosi si frumosiyes mami de fetita
dya
Scris: Sunday, January 27, 2008 3:28 PM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
cristinaflorina wrote:
Multumesc mult de tot DYA si va multumesc la toateca m-ati incurajat.Sa dea Domnul sa va creasca copii sanatosi si frumosiyes mami de fetita

pupici pupici pupici
oanalaurisa
Scris: Sunday, January 27, 2008 4:10 PM
Nivel

cristinaflorina wrote:
Multumesc mult Oanalaurisa si sunt convinsa ca multe fete de aici de pe forum ma inteleg mie nu imi este teama de ei ci de reactia lor pentru ca sincera sa fiu ma doare ca se comporta asa si as vrea sa fim o familie unita toti ai lui cu ai mei dar daca nu se poate asta e. Asa cum m-am descurcat singura pina acum ma voi descurca si de acum incolo alaturi de sotul si de copilul care e pe drum.Oricum nu-mi este rusine de nimik din ceea ce am facut in 4 ani ca nu are de ce sa-mi fie si nici nu regret ca am plecat de acasa ca daca nu plecam acum poate eram ca sora mea mai mare cu 7 ani ca mine si de care s-a lipit educatia asta cu printul pe calul alb.yes pupici

Si mie mi-a fost mereu teama de reactia mamei mele si m-a durut atitudinea ei,chiae si acum,desi e incantata de micuta noastra,tot cu aceleasi sentimente a ramas fata de sotul meu,deci sunt unii pe care nu-i mai schimba din pacate decat "lutul galben" , cum zicea cineva.
Poate parintii tai nu sunt asa,iar vestea ii va schimba in bine,iar daca nu,asta este,resemneaza-te si fii fericita cu deciziile luate,cu familia ta frumoasa pe care ti-ai intemeiat-o alaturi de barbatul pe care-l iubesti si de bebe care e pe drum.
Nu uita,acuma familia ta sunt sotul si puiu` mic,parintii au ramas pe locul doi.
Fii tu fericita,ca ei daca gandesc asa oricum nu stiu sa se bucure de viata si nu lasa amareala lor sa va umbreasca fericirea...voi trei sunteti cei mai importanti.Nu lasati sa planeze deasupra cuibului vostru de iubire,norii negri ai maniei unor parinti care cred ca au facut copii ca sa implineasca visele lor personale sau carora sa le controleze viata,in loc sa le dea aripi sa zboare cautandu-si fericirea unde vor.

Te pup,nu mai fi suparata! Traiti pentru voi ,nu in umbra celor zise de ei!pupici
cristinaflorina
Scris: Sunday, January 27, 2008 4:58 PM
Nivel

Oanalarisa ce cuvinte frumoase imi spui, pe cuvintul meu ca m-a bufnit plinsul cind am citit ce mi-ai scris si iti multumesc din inima si sa dea Domnul ca fetita voastra sa fie frumoasa, si sa va bucurati de ea asa cum voi face si eu am sa tin cont de sfaturile tale mai ales ca si tu ai trecut prin ce trec eu acum. Poate se vor schimba cu timpul. Parintii mei nu sunt oameni rai dar sunt foarte orgoliosi si mai grav este ca le pasa de ce spune lumea nu de cit de fericita e fata lor.Te pup si eu dulce si ai grija de tine. Am sa va tin la curent cu reactiile lordupa ce vor aflamami de fetita pupici ras A si oricum nu cred ca ar avea cum sa ma ajute prea mult dupa ce voi naste deoarece ei sunt in Constanta eu in Bucuresti. Tin sa precizez ca mama e asistent pediatru deci ar trebui sa fie mult mai altfel cu copii.
oanalaurisa
Scris: Sunday, January 27, 2008 7:55 PM
Nivel

cristinaflorina wrote:
Oanalarisa ce cuvinte frumoase imi spui, pe cuvintul meu ca m-a bufnit plinsul cind am citit ce mi-ai scris si iti multumesc din inima si sa dea Domnul ca fetita voastra sa fie frumoasa, si sa va bucurati de ea asa cum voi face si eu am sa tin cont de sfaturile tale mai ales ca si tu ai trecut prin ce trec eu acum. Poate se vor schimba cu timpul. Parintii mei nu sunt oameni rai dar sunt foarte orgoliosi si mai grav este ca le pasa de ce spune lumea nu de cit de fericita e fata lor.Te pup si eu dulce si ai grija de tine. Am sa va tin la curent cu reactiile lordupa ce vor aflamami de fetita pupici ras A si oricum nu cred ca ar avea cum sa ma ajute prea mult dupa ce voi naste deoarece ei sunt in Constanta eu in Bucuresti. Tin sa precizez ca mama e asistent pediatru deci ar trebui sa fie mult mai altfel cu copii.

Nu te necaji,mama mea sta in Satu-Mare,a venit la Oradea in ziua cand am nascut,a stat la noi pana am iesit din spital,in ziua cand am iesit din spital a plecat acasa si am ramas doar eu cu Adi si cu micuta si ne descurcam,am fost foarte obosita la inceput,insa am inceput sa-mi revin dupa aceste doua saptamani care au trecut,deci am rezistat si fara ajutor din exterior,sunt convinsa ca si voi va veti descurca,doar sa tineti unul de celalalt si de relatia voastra si daca va iubiti,puteti face absolut orice,fara sa aveti nevoie de nimeni.
Pupici!pupici
cristinaflorina
Scris: Monday, January 28, 2008 7:06 PM
Nivel

Buna fetele
Aveti idee cumva citi bani iti mai revin daca te intorcu la servici mai devreme de cei 2 ani? Ca astazi am aflat ca ma va pune sef de depozit unde lucrez si salariu e destul de bunicel si deaia ma gindeam sa am intorc mai devreme de cei 2 ani dar parca nu pierd toti cei 8 mil aveti idee cit imi mai dau>? uff mami de fetita
oanalaurisa
Scris: Monday, January 28, 2008 7:57 PM
Nivel

cristinaflorina wrote:
Buna fetele
Aveti idee cumva citi bani iti mai revin daca te intorcu la servici mai devreme de cei 2 ani? Ca astazi am aflat ca ma va pune sef de depozit unde lucrez si salariu e destul de bunicel si deaia ma gindeam sa am intorc mai devreme de cei 2 ani dar parca nu pierd toti cei 8 mil aveti idee cit imi mai dau>? uff mami de fetita

Nu stiu daca nu 2 milioane parca,sa vedem ca poate stiu celelalte fete...
Kiki
Scris: Monday, January 28, 2008 8:37 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
oanalaurisa wrote:

Nu stiu daca nu 2 milioane parca,sa vedem ca poate stiu celelalte fete...

100 ron
Cris-DL
Scris: Monday, January 28, 2008 8:41 PM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
Kiki wrote:

100 ron

thumright atat este
oanalaurisa
Scris: Monday, January 28, 2008 9:07 PM
Nivel

Vai si-amar! Dar nu le e rusine sa ne unga ochii cu 100 ron? De fapt si cu aia 8 milioane sa le fie rusine...banghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.