durere de rinichi
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marivic
Scris: Sunday, July 15, 2012 9:16 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
Multumesc,Buli.Dar zi-mi si mie daca am luat nospa mai pot lua si ketonal?
bulibuli
Scris: Sunday, July 15, 2012 10:25 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
da
marivic
Scris: Sunday, July 15, 2012 11:44 AM
Nivel

ms,Ana,...pupicipupici pupici pupici
monica irimia
Scris: Sunday, July 15, 2012 12:00 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/3/2010
Sanatate multa, multa, Mari! pupici
marivic
Scris: Sunday, July 15, 2012 12:21 PM
Nivel

multumesc din suflet,monicacomputerlove
marivic
Scris: Thursday, July 19, 2012 8:01 PM
Nivel

Astazi,am fost la ginecoloaga mea si mi-a spus sa fac un sumar de urina si o urocultura,apoi o ecografie caci faza cu relatia a cazut si trebuie sa ma descurc singura.MUSAI sa beau 2l de lichid pe zi(apa ,ceai)plus alte lichide,ciorbe,supe,compoturi,.....si sa nu mai las fara sa uit sa beau apa,...
marivic
Scris: Monday, July 30, 2012 9:52 PM
Nivel

Am facut sumarul de urina si urocultura si mi-a iesit,.....**plaja Marii Negre**.Am la nisip de ce nu se poate,.....A zis sa mananc mult pepene,si sa beau musai cel putin 2l apa pe zi,cumparata.Plus ca nu mai trebuie sa fac nici mancare cu apa de pe raza comunei caci are foarte mult nisipplans plans plans Vaaaai,mi-e rau!Am sa ajung la sapa de lemn de va trebui sa cumpar si apa de mancareplans plans plans
giulia_mamik
Scris: Saturday, October 27, 2012 9:37 PM
Nivel

Inregistrat: 3/22/2010
Fetelor,miercuri am facut un ecograf si mi s a descoperit la rinichiul drept care e si picat putin,niste pietricele de nisip.Ideea e ca mi s a dat ca medicamentatie-Uriclar comprimate,3 pe zi,timp de o luna de zile iar urmatoarea luna 2 pe zi(plus 2 cani de ceai Urinal pe zi).Mi se pare un tratament pe o perioada de timp prea lunga tinand cont ca mi da niste reactii adeverse ciudate.Imediat ce le iau,am o stare asa de levitatie,de ametelea.Ma tine cam jumate de ora efectul asta si numa' bine trebuie sa o iau pe urmatoareahohot sic .A mai luat cineva asa ceva pt eliminarea pietrelor de la rinichi?Ati avut vreo reactie adversa?Pe prospect nu indica vreo reactie adversa plus ca e supliment alimentar natural!Ma gandesc ca poate interactioneaza cu alte substante(mai iau pt fiere:Maganghinare si Spasmomen)scratch

Inca o intrebare:pot sa beau apa minerala carbogazoasa daca am pietrele astea?Sau musai plata?sorry1
shirel
Scris: Saturday, October 27, 2012 11:08 PM
Nivel

Inregistrat: 7/22/2007
Giulik ,iti recomand ceva natural ptr a bea si stiu ca foarte multi aici la noi o fac si elimina nisipul si chiar pietrele mai mici "apa de patrunjel"sau ceaiul de rozmarin.Nu cred ca este gretos deloc si cu cat bei mai mult timp vei elimina totul ai sa vezi asta poate la rezultate mai tarziu.plus ca acest tratament natural te va obliga si sa elimini foarte multa urina ,asta fara a avea nevoie de ceaiul pe care-l bei acuma si care cred ca-ti provoaca toate reactiile astea negative pe care le ai.
Deci o legatura de patrunjel sau rozmarin o pui la fiert cu apa intr-o oala cu capac ,cand vezi ca a inceput sa clocoteasca faci focul mai mic si mai lasi sa fiarba circa 5 minute .Strecori apa ,o lasi sa se raceasca si bea in fiecare dimineatza o ceasca de ceai neindulcit binenteles pe stomacul gol .Vei vedea ca la urmatorul control piatra si nisipul vor disparea .Sanatate multa.
kali
Scris: Saturday, October 27, 2012 11:26 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Chestia aia din patrunjel e super gretoasa iar medicii spun ca e apa de ploaie.

Referitor la Uriclar, parerile sunt impartite. Unul dintre medici a spus ca nu e adeptul medicamentelor astora din plante... dar ca asa cum nu ajuta nici nu strica ( consumul corespunzator de apa avand acelasi efect si a lasat la latitudinea mea daca sa iau sau nu ), celalalt mi-a dat 6 /zi pe care le-am luat doar 1 sapt. - in plin proces de eliminare a pietrei - cam cu aceleasi efecte ca la tine. Incet, am scos cam toate medicamentele din cauza de stomac suparat, ramanand doar cu nospa si antibiotic iar 2 sapt. mai tarziu am eliminat si piatra. Inafara de consumul sporit de lichide nu am vazut vreo legatura intre eliminare si medicamentatie...

Referitor la ultima ta intrebare, cica Dorna e buna. E bine de evitat apa de la robinet daca nu ai filtru.
giulia_mamik
Scris: Sunday, October 28, 2012 1:08 AM
Nivel

Inregistrat: 3/22/2010
Fetelor,multumesc mult pt raspunsuri.
Noi apa de la robinet nu bem de ani buni de zile doar o folosim la mancare.Dar m am invatat rau cu apa asta Poiana Negri usor acidulata.Cat despre medicamente cam asa e...te alegi cu un stomac iritat rau si cu efecte care intarzie sa aparabanghead .Azi am baut un pahar de bere cu lamaie si tare m au durut dragutii mei rinichi.
Fetelor,eu n am crezut ca am pietricele astea la rinichi.Doar m am plans de o sensibilitate la rinichiul drept cand si cand,la schimbari bruste de vreme,la mare cand ieseam din apa ma intepeneam si am considerat ca e de facut un control in acest sens.Mi s a zis ca din cauza sarcinii,rinichiul drept nu mai e la locul lui si la fiecare miscare de a mea se misca si el si tocmai de asta nu mai functioneaza excelent.De aici si acumularea asta de nisipuff
Am sa incerc si chestia cu partunjelul dar nu stiu... ar fi minunat sa se intample ceva!
Acum nu stiu ce sa fac sa continui cu medicamentele?Mai am vreo 30 de pastile numai dar am o stare asa nasoala in organism .Cum v am spus mai am si un colecist foarte lenes,inflamat cu nisip in el.Da,da sunt plina de nisip.Nu m am scuturat bine de la mare anul astahohot .Nu inteleg de unde atatea acumulari in organele melebanghead :nu beau apa de la robinet precum am spus,nu fumez,nu beau,nu mananc prostioare...
shirel
Scris: Sunday, October 28, 2012 1:09 AM
Nivel

Inregistrat: 7/22/2007
Aici este recomandata chiar de medici conventionali in loc de alte ceaiuri, apa de rozmarin sau patrunjel si au fost rezultate pozitive,binenteles nu cand este vorba de piatra sau pietre de dimensiuni mari Giulik,parerea mea este sa incerci nu este oricum otrava si vei vedea daca vei avea rezultate .
zaza_
Scris: Sunday, October 28, 2012 9:46 AM
Nivel

Inregistrat: 3/25/2008
Apa se afla in proportie foarte mare in organismul nostru, practic suntem facuti din APA si inca niste chestii. Atunci cand bei apa invarte-o in sens invers acelor de ceasornic, spune o rugaciune sau imprima-i un gand pentru vindecare. Daca o bei dimineata pe stomacul gol, pune si cateva picaturi de aghiasma. Stiu ca suna a leacuri babesti sau pentru oameni "dusi", dar daca ai credinta, merge.
madanuta
Scris: Sunday, October 28, 2012 11:58 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/26/2007
zaza_ wrote:
Apa se afla in proportie foarte mare in organismul nostru, practic suntem facuti din APA si inca niste chestii. Atunci cand bei apa invarte-o in sens invers acelor de ceasornic, spune o rugaciune sau imprima-i un gand pentru vindecare. Daca o bei dimineata pe stomacul gol, pune si cateva picaturi de aiasma. Stiu ca suna a leacuri babesti sau pentru oameni "dusi", dar daca ai credinta, merge.

Nu te supara Zaza , dar tu chiar crezi de ne spui noua chestia asta? Macar posteaza la alt topic...
Sa avem credinta in ce sau in cine?
zaza_
Scris: Sunday, October 28, 2012 3:00 PM
Nivel

Inregistrat: 3/25/2008
Da, eu cred. Si daca ai credinta In Dumnezeu si in faptul ca te poti vindeca treci mai usor peste orice boala. Si vorbeam despre apa sau orice ceai, nu cred ca am fost off topic. Eu stiu ca daca bei multe lichide, exclusiv sucuri de cumparat sau diverse cu alcool, iti cureti rinichii. Daca moderatorul crede ca am aberat, poate sa imi stearga mesajele, nu ma deranjeaza.

Buli, Anelise, va rog sa stergeti postarile mele din acest topic, le-am mutat. Multumesc.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.