
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/31/2008 Mesaje: 4262
|
Cu o mare emotie in suflet si o bucurie enorma vreau sa incep acest jurnal. Are sa fie un jurnal de aproximativ noua luni, timp in care am sa va povestesc drumul parcurs de bebe spre bratele parintilor lui care si-l doresc foarte foarte mult. Voi, poate ca stiti mai bine decat multi altii, cat de mult ne-am dorit aceasta minune in viatza noastra, asteptarea noastra nu a durat "decat" un an si cinci luni timp in care am trait alatri de voi bucurii, tristeti, emotii, fericire si va multumesc din suflet pentru aceste sentimente
Acum incet incet sa dezvaluim momentul in care a aparut prima liniutza dubla. In ultimul timp eram tot mai somnoroasa, unde puneam capul acolo atipeam sau chiar adormeam, ma simteam tare obosita si nu intelegeam de ce? Banuieli aveam insa in noaptea de revelion mi-am propus sa ma desprind cat se poate de aceasta dorinta enorma si sa incerc sa ma relaxez. Deci nu vroiam sa imi fac multe iluzii Am fost la doctorul de familie cu niste probleme de sanatate ale sotului si am profitat de ocazie sa ii spun starile mele de oboseala, cu jumatete de inima am intrebat: Pot fi oare semne de bebe??? Ea raspunzadu-mi clar: A nu! Nu se poate sa le simtit asa de devreme! Am plecat putin dezamagiti de raspuns si totusi imi spuneam ca fiecare organism este unic in felul lui si poate la mine apar mai repede Si mare dreptate am avut
Cateva poze vreti cu un somnoros???


Dupa ce am anuntat pe forum cu surle si trambite ca mie trebuie sa imi vina uratii joi pe data de 28 ianuarie am ajuns acasa si mi-am mai socotit odata, stupoare trebuia sa vina abea luni Putin dezamadita si debusolata am spus: Asta este! Nu-i nimic! Poate n-or sa mai vina! M-am luat cu treaba, cu probleme, cu una cu alta si nu am mai putut intra pe la voi sa va anunt gresala. Luni am asteptat si tot asteptat si nimc bucurie mare la mine in suflet marti bucuria crestea dar si teama sa nu imi fac vise. Totusi seara mi-am cumparat un test hotarata sa il fac a doua zi de diminatza daca nu ma las cotropita. Dimineatza tot felul de "investigatii" daca nu au venit, daca nu se pregatesc si nimic, asa ca am facut testul. Nu vroiam sa imi fac iluzii prea mari asa ca l-am lasat pe oglinda de la baie, am dat la pesti si la broscutele testoase de mancare, m-am spalat si dupa un timp zic hai sa vad rezultatul VICTORIE aparuse si a doua liniutza, pala, subtirica dar era acolo.

Cu un trebur in tot corpul ma duc si incet il trezesc pe Alex spunadu-i ca am sa ii arat ceva, prima oara marait apoi speriat se ridica si eu nu am fost capabila sa spun decat: A aparut si a doua liniutza. Ma innecam in bucurie, in plans,in ras, nici eu nu mai stiam. Eram asa de fericiti El incerca sa ma linisteasca si sa imi spuna ca este 06.00 dimineatza si trezim vecinii
Prima poza a unei noi gravidutze

Si prima poza a unui proaspat tatic:

Nu stiam care este urmatorul pas de facut .. si totusi mi-am zis prima data le anunt pe fete, nu puteam sa nu va impartasesc bucuria mea . Apoi m-am gandit sa nu cumva sa fie sarcina extrauterina. Acest gand m-a urmarit toata ziua pana am ajuns la medic. Doctora tot imi spunea ca degeaba vreau sa fac ecografie pentru ca este vorba de o sarcina foarte mica - avand in vedere ca ultima menstra << ce frumos suna >> a fost pe data de 04 ianuarie 2010. Eu tot incercam sa ii spun ca nu vreau sa vad nimic decat sa ma asigur ca este acolo unde trebuie. Pana la urma nu a putu scapa de "noi" si sera ne-am dus la eco. PRIMUL ECO, binenteles ca nu s-a vazut nimic decat ca am ovulat din stanga si ca uterul este plin de un lichid vascos care se formeaza doar in cazul unei sarcini Totul este OK si sarcina este acolo unde trebuie adica in uter Fericire mare
Am plecat de la doctor direct sa dam vestea cea mare. Prima oprire a fost la parintii sotului, fiind in drum, acolo din pacate nu am facut poze, eram prea emotionati si nu ne facusem "un plan de bataie". Dupa un pahar de sampanie - pentru copii - am pornit la drum la parintii mei, dupa ce i-am tinut in suspans vreo 10 minute am dat si aici vestea, ce sa va spun urlete, tipete de bucurie, fericere maxima:



Si pentru ca atunci cand eram apiranta am facut o promisiune - aceea de a face teste in fiecare diminetza cand am sa fiu gravidutza in primele cinci zile - ca sa ma satur de cele doua liniutze in pozele urmatoare vi le prezint pe primele doua:

Va pupa cu mare drag si va multumesc din suflet pentru sustinere doi viitori parinti
|
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 3/12/2006 Mesaje: 3527
| Teea, in primul rand: Felicitaaaaaaari!:006: :024: :024: :024:
Esti atat de dulce! Mi-au dat lacrimile citind aceste randuri cu care ai inceput jurnalul!Auzi la ea, 5 teste! Sa fiti mereu macar la fel de fericiti pe cat sunteti acum!Sa-ti dea Bunul Dumnezeu sarcina usoara si un copilas sanatos! |
|

 Nivel: DIAMANT
Inregistrat: 1/17/2008 Mesaje: 27681
| Sunt foarte fericita pentru voi! Sarcina usoara si bebe sanatos!
|
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 6/26/2007 Mesaje: 6054
| Teea, asa frumos povestesti! Se vede ca ai asteptat cu mult dor si drag acest moment! Sa stii ca noua ne ajung cele 2 teste, nu mai da banii pe altele, pastreaza-i, ca in curand veti mari familia, e nevoie de una de alta. Sa ai o sarcina usoara iti doresc si un bebe sanatos! Mah, eu transmit pupici si tatalui responsabil de eveniment. |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 2/8/2007 Mesaje: 14165
| Teea,atata emotie si fericire transmiti prin cuvintele si pozele tale...Va doresc numai bine,ai grija de tine si de burtica |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 6/20/2007 Mesaje: 7309
| Teea, draga mea, te felicit (va felicit) si aici!!!!!!!
Ma bucur din tot sufletul pentru voi, esti o dulce si iti doresc ca aceasta sarcina sa fie cea mai frumoasa perioada a vietii tale de pana acum!!!!!!
Astept cu mare nerabdare toate noutatile ce vor urma legate de sarcina si bebe!!!!!
Pupicei dulci pentru o burticuta si mai dulce!!!!! |
|

 Nivel: DIAMANT
Inregistrat: 12/17/2007 Mesaje: 25891
| Felicitari inca o data iubita pentru sarcina,iti doresc sa ai parte de o sarcina usoara si sa ne incanti mereu cu pozici frumoase pentru ca sunteti minunati!
|
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 6/10/2006 Mesaje: 6198
| Felicitari iubita.Ia uite ce veste am aflat de cand nu am mai fost pe aici!Sa fie intr-un ceas bun.Ce o fi sanatos sa fie! |
|

 Nivel: Ambasador
Inregistrat: 12/19/2008 Mesaje: 886
| WoW felicitari multe Teea chiar ma bucur tare mult pentru voi(chiar daca nu scriu prea multe mesaje, citesc) in sfarsit minunea mica s-a gandit sa apara, de-abia astept urmatoarele noutati |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 6/11/2008 Mesaje: 2571
| teea sunt asa bucuroasa ptr tine ....abia astept sa iti vad burtica cum creste.... si sa sti ca imi propun sa ne si intalnim ....
 |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/31/2008 Mesaje: 4262
| misha wrote:Teea, in primul rand: Felicitaaaaaaari!:006: :024: :024: :024: Esti atat de dulce! Mi-au dat lacrimile citind aceste randuri cu care ai inceput jurnalul!Auzi la ea, 5 teste!  Sa fiti mereu macar la fel de fericiti pe cat sunteti acum!Sa-ti dea Bunul Dumnezeu sarcina usoara si un copilas sanatos!
Iti multumim din suflet pentru cuvintele minunate |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/31/2008 Mesaje: 4262
|
Ingerasilor imi suntewti tare dragi si v-am simtit mereu alaturi |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/31/2008 Mesaje: 4262
|
Madanuta este o promisiune pe care am facut-o si nu o incalc trei deja au iesit :-p urmeaza inca doua, atat de mult admiram testele fetelor ce ramaneau incat acum trebuie sa ma satur de liniutele mele |
|

 Nivel: MEMBRU FONDATOR
Inregistrat: 5/27/2006 Mesaje: 14390
| Cat de minunat e entuziasmul si fericirea voastra!! Sarcina usoara si bebe perfect, iti doresc!! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/14/2006 Mesaje: 5089
| yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teea, mi-au dat lacrimile de bucurie pentru voi, este minunat! Doamne, ce veste minunata, ce veste!!!!!
sa fie intr-=un ceas bun, sa fii sanatoasa si sa duci sarcina cu bine astfel incat sa nasti un bebel sanatos si frumos si sa simti minunea de a fi mamica! toate urarile si gandurile noastre de bine! |
|
|
|