Drumul Ingerasului spre bratele parintilor ....
Subiectul anterior · Subiectul urmator
teea09
Scris: Thursday, February 4, 2010 9:10 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/31/2008
Mesaje: 4262


Cu o mare emotie in suflet si o bucurie enorma vreau sa incep acest jurnal. Are sa fie un jurnal de aproximativ noua luni, timp in care am sa va povestesc drumul parcurs de bebe spre bratele parintilor lui care si-l doresc foarte foarte mult. angel
Voi, poate ca stiti mai bine decat multi altii, cat de mult ne-am dorit aceasta minune in viatza noastra, asteptarea noastra nu a durat "decat" un an si cinci luni cry timp in care am trait alatri de voi bucurii, tristeti, emotii, fericire coeur iloveyou si va multumesc din suflet pentru aceste sentimente iloveyou coeur

Acum incet incet sa dezvaluim momentul in care a aparut prima liniutza dubla. In ultimul timp eram tot mai somnoroasa, unde puneam capul acolo atipeam sau chiar adormeam, ma simteam tare obosita si nu intelegeam de ce? Banuieli aveam insa in noaptea de revelion mi-am propus sa ma desprind cat se poate de aceasta dorinta enorma si sa incerc sa ma relaxez. Deci nu vroiam sa imi fac multe iluzii uff Am fost la doctorul de familie cu niste probleme de sanatate ale sotului si am profitat de ocazie sa ii spun starile mele de oboseala, cu jumatete de inima am intrebat: Pot fi oare semne de bebe??? Ea raspunzadu-mi clar: A nu! Nu se poate sa le simtit asa de devreme! Am plecat putin dezamagiti de raspuns si totusi imi spuneam ca fiecare organism este unic in felul lui si poate la mine apar mai repede bounce Si mare dreptate am avut yes yes

Cateva poze vreti cu un somnoros??? sic





Dupa ce am anuntat pe forum cu surle si trambite ca mie trebuie sa imi vina uratii joi pe data de 28 ianuarie am ajuns acasa si mi-am mai socotit odata, stupoare trebuia sa vina abea luni uff uff uff Putin dezamadita si debusolata am spus: Asta este! Nu-i nimic! Poate n-or sa mai vina! M-am luat cu treaba, cu probleme, cu una cu alta si nu am mai putut intra pe la voi sa va anunt gresala. Luni am asteptat si tot asteptat si nimc majoreta bucurie mare la mine in suflet marti bucuria crestea dar si teama sa nu imi fac vise. Totusi seara mi-am cumparat un test hotarata sa il fac a doua zi de diminatza daca nu ma las cotropita. Dimineatza tot felul de "investigatii" daca nu au venit, daca nu se pregatesc si nimic, asa ca am facut testul. Nu vroiam sa imi fac iluzii prea mari asa ca l-am lasat pe oglinda de la baie, am dat la pesti si la broscutele testoase de mancare, m-am spalat si dupa un timp zic hai sa vad rezultatul yes yes yes VICTORIE aparuse si a doua liniutza, pala, subtirica dar era acolo.



Cu un trebur in tot corpul ma duc si incet il trezesc pe Alex spunadu-i ca am sa ii arat ceva, prima oara marait apoi speriat se ridica si eu nu am fost capabila sa spun decat: A aparut si a doua liniutza. Ma innecam in bucurie, in plans,in ras, nici eu nu mai stiam. Eram asa de fericiti confeti confeti confeti El incerca sa ma linisteasca si sa imi spuna ca este 06.00 dimineatza si trezim vecinii hohot hohot hohot

Prima poza a unei noi gravidutze



Si prima poza a unui proaspat tatic:



Nu stiam care este urmatorul pas de facut .. si totusi mi-am zis prima data le anunt pe fete, nu puteam sa nu va impartasesc bucuria mea topai topai topai . Apoi m-am gandit sa nu cumva sa fie sarcina extrauterina. Acest gand m-a urmarit toata ziua pana am ajuns la medic. Doctora tot imi spunea ca degeaba vreau sa fac ecografie pentru ca este vorba de o sarcina foarte mica - avand in vedere ca ultima menstra << ce frumos suna angel >> a fost pe data de 04 ianuarie 2010. Eu tot incercam sa ii spun ca nu vreau sa vad nimic decat sa ma asigur ca este acolo unde trebuie. Pana la urma nu a putu scapa de "noi" si sera ne-am dus la eco. PRIMUL ECO, binenteles ca nu s-a vazut nimic decat ca am ovulat din stanga si ca uterul este plin de un lichid vascos care se formeaza doar in cazul unei sarcini dance dance dance Totul este OK si sarcina este acolo unde trebuie adica in uter dance majoreta majoreta majoreta Fericire mare hearts

Am plecat de la doctor direct sa dam vestea cea mare. Prima oprire a fost la parintii sotului, fiind in drum, acolo din pacate nu am facut poze, eram prea emotionati si nu ne facusem "un plan de bataie". Dupa un pahar de sampanie - pentru copii - am pornit la drum la parintii mei, dupa ce i-am tinut in suspans vreo 10 minute am dat si aici vestea, ce sa va spun urlete, tipete de bucurie, fericere maxima:






Si pentru ca atunci cand eram apiranta am facut o promisiune - aceea de a face teste in fiecare diminetza cand am sa fiu gravidutza in primele cinci zile - ca sa ma satur de cele doua liniutze sarbatoare sarbatoare in pozele urmatoare vi le prezint pe primele doua:



Va pupa cu mare drag si va multumesc din suflet pentru sustinere doi viitori parinti





misha
Scris: Thursday, February 4, 2010 9:17 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/12/2006
Mesaje: 3527
Teea, in primul rand: Felicitaaaaaaari!:006: :024: :024: :024:

Esti atat de dulce! Mi-au dat lacrimile citind aceste randuri cu care ai inceput jurnalul!Auzi la ea, 5 teste!hohot Sa fiti mereu macar la fel de fericiti pe cat sunteti acum!Sa-ti dea Bunul Dumnezeu sarcina usoara si un copilas sanatos!computerlove computerlove computerlove
ingerash
Scris: Thursday, February 4, 2010 9:29 PM
Avatar
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Mesaje: 27681
coeur coeur coeur coeur Sunt foarte fericita pentru voi!coeur coeur coeur Sarcina usoara si bebe sanatos!hearts hearts hearts pupici iloveyou

madanuta
Scris: Thursday, February 4, 2010 9:34 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/26/2007
Mesaje: 6054
Teea, asa frumos povestesti!pupici Se vede ca ai asteptat cu mult dor si drag acest moment!pupici
Sa stii ca noua ne ajung cele 2 teste, nu mai da banii pe altele, pastreaza-i, ca in curand veti mari familia, e nevoie de una de alta.bounce bounce bounce
Sa ai o sarcina usoara iti doresc si un bebe sanatos!computerlove computerlove computerlove
Mah,sic sic sic eu transmit pupici si tatalui responsabil de eveniment.pupici pupici pupici
carla
Scris: Thursday, February 4, 2010 9:43 PM
Avatar
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Mesaje: 14165
Teea,atata emotie si fericire transmiti prin cuvintele si pozele tale...Va doresc numai bine,ai grija de tine si de burticapupici computerlove
S.ELENA
Scris: Thursday, February 4, 2010 10:50 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
Mesaje: 7309
Teea, draga mea, te felicit (va felicit) si aici!!!!!!!yes yes

Ma bucur din tot sufletul pentru voi, esti o dulce si iti doresc ca aceasta sarcina sa fie cea mai frumoasa perioada a vietii tale de pana acum!!!!!!hearts

Astept cu mare nerabdare toate noutatile ce vor urma legate de sarcina si bebe!!!!!majoreta topai majoreta topai

Pupicei dulci pentru o burticuta si mai dulce!!!!!pupici pupici pupici hearts
raly
Scris: Thursday, February 4, 2010 11:00 PM
Avatar
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Mesaje: 25891
Felicitari inca o data iubita pentru sarcina,iti doresc sa ai parte de o sarcina usoara si sa ne incanti mereu cu pozici frumoase pentru ca sunteti minunati!pupici pupici pupici

Rody
Scris: Thursday, February 4, 2010 11:24 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
Mesaje: 6198
yes yes yes Felicitari iubita.Ia uite ce veste am aflat de cand nu am mai fost pe aici!Sa fie intr-un ceas bun.Ce o fi sanatos sa fie!computerlove computerlove computerlove angel angel hearts hearts hearts
vanina
Scris: Friday, February 5, 2010 12:28 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/19/2008
Mesaje: 886
WoW felicitari multe Teea chiar ma bucur tare mult pentru voi(chiar daca nu scriu prea multe mesaje, citesc)yes yes yes in sfarsit minunea mica s-a gandit sa apara, de-abia astept urmatoarele noutatiras pupici pupici pupici
roxy_oxxy
Scris: Friday, February 5, 2010 7:41 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/11/2008
Mesaje: 2571
teea sunt asa bucuroasa ptr tineyes yes yes ....abia astept sa iti vad burtica cum creste.... si sa sti ca imi propun sa ne si intalnimras ras ....pupici pupici pupici pupici pupici



img
teea09
Scris: Friday, February 5, 2010 7:47 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/31/2008
Mesaje: 4262
misha wrote:
Teea, in primul rand: Felicitaaaaaaari!:006: :024: :024: :024:

Esti atat de dulce! Mi-au dat lacrimile citind aceste randuri cu care ai inceput jurnalul!Auzi la ea, 5 teste!hohot Sa fiti mereu macar la fel de fericiti pe cat sunteti acum!Sa-ti dea Bunul Dumnezeu sarcina usoara si un copilas sanatos!computerlove computerlove computerlove


Iti multumim din suflet pentru cuvintele minunate coeur coeur
teea09
Scris: Friday, February 5, 2010 7:48 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/31/2008
Mesaje: 4262
inger7 wrote:
coeur coeur coeur coeur Sunt foarte fericita pentru voi!coeur coeur coeur Sarcina usoara si bebe sanatos!hearts hearts hearts pupici iloveyou



Ingerasilor imi suntewti tare dragi si v-am simtit mereu alaturi computerlove computerlove
teea09
Scris: Friday, February 5, 2010 7:50 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/31/2008
Mesaje: 4262
madanuta wrote:
Teea, asa frumos povestesti!pupici Se vede ca ai asteptat cu mult dor si drag acest moment!pupici
Sa stii ca noua ne ajung cele 2 teste, nu mai da banii pe altele, pastreaza-i, ca in curand veti mari familia, e nevoie de una de alta.bounce bounce bounce
Sa ai o sarcina usoara iti doresc si un bebe sanatos!computerlove computerlove computerlove
Mah,sic sic sic eu transmit pupici si tatalui responsabil de eveniment.pupici pupici pupici


Madanuta iloveyou este o promisiune pe care am facut-o si nu o incalc trei deja au iesit :-p urmeaza inca doua, atat de mult admiram testele fetelor ce ramaneau incat acum trebuie sa ma satur de liniutele mele yes yes yes yes
kali
Scris: Friday, February 5, 2010 7:50 AM
Avatar
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Mesaje: 14390
Cat de minunat e entuziasmul si fericirea voastra!!
Sarcina usoara si bebe perfect, iti doresc!!computerlove
Andi&Mariuca
Scris: Friday, February 5, 2010 7:51 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
Mesaje: 5089
yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!yes yes yes yes yes yes yes yes

Teea, mi-au dat lacrimile de bucurie pentru voi, este minunat! Doamne, ce veste minunata, ce veste!!!!!yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta

sa fie intr-=un ceas bun, sa fii sanatoasa si sa duci sarcina cu bine astfel incat sa nasti un bebel sanatos si frumos si sa simti minunea de a fi mamica!computerlove toate urarile si gandurile noastre de bine!computerlove computerlove computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.