Profil: Droxana
Despre
Utilizator: Droxana
Nivel: Ambasador
Statistici
A intrat: Tuesday, October 22, 2019
Ultima vizita: Saturday, November 27, 2021 10:07 PM
Numarul de postari: 688
[0.07% din toate postarile / 0.89 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 16
Postat: Monday, November 22, 2021 9:50 PM
Roser wrote:
Fetelor, in caz că sunteți în pană de idei, i-am găsit la Hugo o ocupație :). Am cumpărat ieri niște stickere decorative pt geamuri de Crăciun si am zis sa ii lipesc unul pe oglinda jos unde ajunge el. Mi-a stat acolo 20 de minute si se tot chinuia sa îl dezlipească si sa il lipească la loc (pt el ii un record ca mai mult de 3 minute nu stă la o jucarie). Pana la urma s-a enervat si l-a rupt, dar mâine ii pun altul Lol

Zee, si noi tot in 4 decembrie facem bradul. In fiecare an il facem in prima sâmbătă din decembrie. Abia aștept, sper sa dureze până la Crăciun ras

Buna idee Roser! O sa încerc ca și a mea da cu degetul sa dezlipească orice :)) a tras de o protecție dinaia de colț pana a dat o de tot jos ..Lol

Postat: Monday, November 22, 2021 8:20 AM
Tot ce îmi place din iarna este Crăciunul :)) abia aștept sa ajung și eu in Jumbo..nu am vrut sa ma vaccinez dar se pare ca sunt cam obligată și voi merge astăzi sa fac johnson ca sa apuc sa intru și eu in magazine pana de craciun..

Postat: Sunday, November 21, 2021 7:33 AM
ANDREEA2929A wrote:
chitara sa va zic una bună.
De 1 sapt ne luptăm cu colicii, reflux, nedormit, refuzul sanului, urlat și restul și săracul sot căutând pe net diverse a dat peste forum si imi zice stai ca am gasit una care povestește exact ce ni se intampla noua sa citim aici...cand colo ce sa vezi 😂a gasit discuțiile noastre și ce va scriam eu, am râs amandoi jumate de ora.

hohot hohot hohot Tare , sigur ati ras cu pofta :))

Postat: Saturday, November 20, 2021 9:20 AM
MariaS wrote:
Adina a fost fals pozitiv, nu e grabă sa se facă pozitiv 😁

Freya nu știu ce să zic ,la noi pătuțul e pe post de protecție ca la Roxi. Ai putea incerca protecțiile alea de pat.
Pe a mea am "învățăt-o" e mult spus, că doare daca cade din pat,asta după ce a căzut odată acum nu de mult, când a căzut nu știam ce să fac sa rad sau să plâng 😅, spre bucuria noastră nu a pățit nimic. Am mai învățat-o sa urce și să se coboare din pat sau canapea, tot pt a o feri de eventuale căzături.
Roxi noi sforăim amândoi și uneori chiar și Irina 😅, dar nu am avut probleme cu ea să se trezească din cauza asta, am mizat că e zgomot alb și nu o deranjează 😂

Vai fetelor, am dat banii pe antemergator și a fost curioasă de el o zi, in rest se plimbă prin casă cu scaunele,i-am scos unul pliabil și îi ft încântată de el,când stă pe el se joaca in suportul de pahar sau exersează coborâtul, când e pe lângă el îl plimbă prin toată casa sau până ajunge unde vrea ea. Mai nou așa are chef să se deplaseze își ea cate un scaun sau taburet și îl împinge până ajunge unde și-a propus, când am văzut o cu soțul am zis "ok,dacă tu așa vrei", o dată în zi face un pas fără sprijin dar numai când îi cu mine😁

Da eu am surprins o ca a tresarit intr o noapte și a început sa plângă de la sforăit cred ca se speriase..:))
2 antemergătoare avem și sunt degeaba ,bani dați degeaba :)) mai sper ca poate mai incolo le bagă in seama..ma gândeam ca are cam multe jucării,ar trebui sa i mai iau din ele sa le ascund și sa le scot mai târziu nu știu..voi cum faceti? Ii lăsați cu toate jucariile lângă ei ? Noi avem 2 locuri de joaca plus patutul unde mai dorm câteva jucării și acolo :)):D

Postat: Friday, November 19, 2021 6:59 PM
Păpușa aia chiar e faina :)) acum nust dacă doar pt noi sau și pt copiii,azi ne a venit,are 3 trepte de nivel pt 6,12 și 18 luni..
Și noi suntem ca într-un carusel..și in continuare nicio zi și nicio noapte nu e la fel.. de mancat mănâncă,cred ca începe sa o doară gingia(m am saturat de câte ori am dat vina pe gingie) de vreo 3 zile da din cap intruna dar azi a fost cumplit..intruna a plâns sau maraia,nici 10 min nu stătea singura(in conditiile in care de-obicei cam sta și 15,20 d min singura la jucării..nu știu..asteptam sa vedem,pote o sa avem și noi vreun dinte de sărbători :))
Într-adevăr mi e dor puțin de o zi măcar in care făceam ce vroiam singura..fără sa mai fiu grabita și pe ceas ,ca așa suntem acum..hai repede sa mănânce hai repede sa fugim pana undeva apoi repede inapoi acasă sa o culc ca altfel in alt loc doarme 30 d min și acasă poate am noroc și ajungem la o ora și un pic de somn și tot așa..soțul meu lucrează destul de mult..vine inainte sa o culc,sta 10 min cu ea și cam aia e..in rest sunt cam singura toată ziua cu ea..
Freya…nu știu ce sa zic cu patutul..noi îl ținem pe post de bariera intr o parte a patului mare..acum am comandat protecție sa pun și la picioare,ca noaptea pe acolo vrea sa evadeze,de 2 ori am prins o de picioare inainte sa cada..am crezut ca visez :)) și soțul ma bate la cap sa o mut in pătuț dar noi (doua)dormim bine impreuna…parca mi e mila sa o mut noaptea jn somn și apoi sa ma risc sa se trezească intruna și sa plângă…nu știu..deocamdată o mai țin cu mine..am zis ca dacă ma lasa sa am și eu o pauza de câteva ore după ce adoarme ea,sa fac ce vreau apoi sa ma întorc lângă ea in pat,prefer sa dorm cu ea ..toată lumea linistita și aia e. Problema e ca mereu am zis ca noi doi nu vom dormi separați…iar can de 4 luni asta se întâmpla…pt ca el sforaie f tare iar eu dormind stresata sa aud orice sunet,nu ma puteam odihni din cauza lui…acum,as vrea sa doarmă cu noi teoretic dar practic nu prea :))) am convenit ca doarme vinerea și sâmbătă dar e obositor sincer pt mine :)) pt ca stau stresata ca sforaie și poate o trezeste ,iar ea dacă se trezeste și îl vede nu se mai culca,rade și îl ciupește și vrea sa se joace cu el..nu știu cum sa facem dar trebe sa găsim o modalitate sa dormim toți..

Postat: Wednesday, November 17, 2021 1:05 PM
Hopa ,s. A Dat startul la bebe 2?:)) felicitari Maria dacă într-adevăr va fi pozitiv,și doamne ajuta ras

Postat: Monday, November 15, 2021 9:07 PM
MariaS wrote:
Ne-a venit și prima achiziție de bf l-am și testat deja https://ibb.co/bWGLZLx

De câteva zile pot zice că a revenit totul la normal, doarme ca înainte , mănâncă și cel mai important avem scaun/e in fiecare zi fără ajutor din exterior 🥰
Vă las o poză cu sora Irinei😁😍
https://ibb.co/svMKKNQ

Hehe ce faine sunt amandoua computerlove
Și Carinei așa ii plac pisicile,câinii,mereu rade când ii vede

Postat: Sunday, November 14, 2021 9:44 PM
freya1 wrote:
Fetelor, am vazut pe elefant catelusul Fiher price la reducere de bf, Rox si cine il voia, sper ca l-ati gasit la un pret bun

Avea preț bun pe elefant dar eu vroiam catelusa :)) am găsit o pe eMAG cu 160..ms Freya computerlove

Postat: Saturday, November 13, 2021 9:29 PM
Super tort Maria! Cred ca a fost și bun cu atata ciococomputerlove
La mulți ani! Sa fie sănătos și fericit alături de voi!

Postat: Saturday, November 13, 2021 12:51 PM
Buna fetelor computerlove
Noi la capitolul mâncare stam bine încă..mănâncă bine de la început,se vede pe falcutele ei Lol doar ca suntem tot la piureuri ca dacă simte mai gros face gag ..dinti tot n avem :)) a zis Dr ca sunt acolo dar mai durează..poate ii aduce Moș craciun și ei un dințișor..uff
De dormit..la fel de 5 luni,ora de culcare18,19 ,ora de trezire,5,6…cam o trezire de lapte pe noapte.. 2 somnuri pe zi ,primul 30d min fix al doilea cu noroc poate ajungem la o ora și un pic..adoarme lângă mine in pat după ce ma pipăie la urechi ,ochi,sprâncene,nas,ma trage de par ,apoi pune manuta pe gâtul meu și adoarmecomputerlove computerlove uneori mai și plânge și se agita inainte..soțul și mama ma tot bat la cap sa o mut in pătuț pt ca a început sa se târască și se duce tot la marginea Patului sa cada..am lut acum o protecție de pat sa vedem cum e …adevarul e ca mie îmi și place sa dorm cu ea..(doar sa ma lase și sa îmi fac treburile sa doarmă singura apoi vin lângă ea).. as muta o și in pătuț dacă as știi ca doarme ok dar mi e frica sa nu înceapă sa plângă sau sa se tot trezească noaptea și sa nu dormim bine nici eu nici ea..nu știu,nici n am încercat pt ca m am gândit ca dacă ea adoarme in timp ce îmi pipăie fata,cum fac in pătuț?ma bag și eu cu ea eventual:))))