donatie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marivic
Scris: Monday, December 15, 2008 1:08 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
Bun gasit dragi mamici!Indraznesc sa va rog si eu ceva;am o nepotica de 2ani 10 luni,IOANA cre are nevoie de hainute.Tin sa va spun ca parintii sunt foarte tineri si mamica nu are sevici iar tatal lucreaza cu ziua.Daca aveti cumva hainute de la fetite(sau chiar si baietei)si vreti sa le donati,va rog trimite-ti-i-le ei.Eu i-am trimis de la victor dar mai are nevoie.orice,este bun:dresuri,bluzite,rochite,helanci,pantaloni,cizme,orice.sta intr-un satuc ,in vulcana de sus ,jud.db,daca vreti va dau adresa ei,si ii trimiteti voi pachete.a-ti face o familie fericita.eu am ajutat-o cum am putut,caci si pe mine m-au ajutat altii,restul face DUMNEZEU.Va multumesc ca m-ati ascultat.va pun si o poza cu ea facuta de mine in luna august,ca sa o vedeti
mariutza_mea
Scris: Monday, December 15, 2008 1:12 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/5/2008
marivic wrote:
Bun gasit dragi mamici!Indraznesc sa va rog si eu ceva;am o nepotica de 2ani 10 luni,IOANA cre are nevoie de hainute.Tin sa va spun ca parintii sunt foarte tineri si mamica nu are sevici iar tatal lucreaza cu ziua.Daca aveti cumva hainute de la fetite(sau chiar si baietei)si vreti sa le donati,va rog trimite-ti-i-le ei.Eu i-am trimis de la victor dar mai are nevoie.orice,este bun:dresuri,bluzite,rochite,helanci,pantaloni,cizme,orice.sta intr-un satuc ,in vulcana de sus ,jud.db,daca vreti va dau adresa ei,si ii trimiteti voi pachete.a-ti face o familie fericita.eu am ajutat-o cum am putut,caci si pe mine m-au ajutat altii,restul face DUMNEZEU.Va multumesc ca m-ati ascultat.va pun si o poza cu ea facuta de mine in luna august,ca sa o vedeti

eu hainute nu am, dar as vrea sa stiu ce numar poarta la piciorus. adica mai exact ce lungime are talpa ca a mea e lunga in talpa
marivic
Scris: Monday, December 15, 2008 1:33 PM
Nivel

o sa o intreb mariutza,si postez imediat ce aflu.multumesc mult.pupici
19cm pe interior,LA INCALTAMINTE SI ARE 95 CM INALTIME.E TARE FIRAVA...
mariutza_mea
Scris: Monday, December 15, 2008 1:53 PM
Nivel

din pacate e mai mare decat ma asteptam cry si inaltime cat are?macar sa stie si celelalte mamici poate se gasesc hainute si incaltaminte pt ea

daca ar fi hainute si incaltamine de baiat ar fi vreo probolema? la o adica pana una alta ma gandesc ca sunt bune si acelea
marivic
Scris: Monday, December 15, 2008 3:45 PM
Nivel

nu ,nu are nimic,orice ii este de folos
mariutza_mea
Scris: Wednesday, December 17, 2008 10:42 AM
Nivel

trimiteti-mi un pm cu adresa
marivic
Scris: Wednesday, December 17, 2008 10:57 AM
Nivel

ti-am trimis adresa.sa-mi spui daca ai primit-o.multumesccomputerlove computerlove computerlove
mariutza_mea
Scris: Wednesday, December 17, 2008 11:03 AM
Nivel

receptionat! pupici nu va fi cine stie ce..am incercat dupa puterile mele sa gasesc ceva pt ea.din pacate incaltamine nu am putut gasi.dar am reusit sa gasesc pijamalute cateva ploverase si niste pantaloni mai grosi, maieuri si cateva sosetele, o ciula mai groasa. repet..nu sunt cine stie ce..dar macar cat de cat pana veti reusi sa mai primti hainute. stiu cum e sa nu ai cu ce sa iti imbraci copilul..am trecut si eu prin asta si din fericire datorita mamicilor cu suflet am reusit sa o imbrac.ii va trimite si mosul ceva frumos.
marivic
Scris: Wednesday, December 17, 2008 11:48 AM
Nivel

Multumesc in numele ei mariutza_mea,...o sa se bucure.dupa cum am spus ,si eu am ajutat-o si chiar imi doresc sa mai fie cineva care poate ii prisosesc hainute si nu se gandeste la castig ci vrea sa i le daruiasca,caci ea cand am sunat-o primul lucru a fost sa ma intrebe:,,si cat ma va costa?ca stii ca nu am bani?,,asa ca iti dai seama cum e situatia asta.pt.ca si eu am trecut prin asa ceva,...o inteleg,dar nu am putut sa o ajut cu hainute de fetita caci nu am avut.fiica mea e mare si tot ce am avut de la ea am dat an de an la alti copii,si nu mai am de fata nimic.deci iti multumesc inca odata in numele ei.tin sa va spun ca nu are decat telefon mobil,asa ca daca vreti sa o contactati si nu ma credeti va dau nr.de telefon cu cea mai mare placere.computerlove computerlove computerlove
mariutza_mea
Scris: Wednesday, December 17, 2008 2:54 PM
Nivel

am reusit sa fac un colet sunt hainute de baiat in mare dar alese sa fie unisex, plovere groase, blugi, o salopeta groasa, pantalonasi si bluzite mai subtiri de dat pe sub haine.am [us din hainele mariei niste pijamalute care sper sa ii vina ca mariei mle ii sunt mari, caciulite, strampi, un iepuras de plus.nu e e nou dar e de la fetele mele cu mare drag. si pt ca am vrut sa fac o fapta buna si sa se poata bucura de craciun, desi nu am avut bani sa ii cumpar, am luat pe datorie prin altcineva ras e poveste lunga.. o geaca, deci e noua.ii va veni sigur.acum as vrea sa pot sa pun coletul azi, pt ca trebuie sa merg pana la posta sa pun o recomandata, insa nu stiu daca imi ajung banii care ii mai am coletul are cam 5-6kg. insa promit ca imediat ce reusesc sa iau alocatia il voi pune. sper sa ii vina. oricum va anunt cand pun coletul
carla
Scris: Thursday, December 18, 2008 4:49 PM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2007
marivic wrote:
o sa o intreb mariutza,si postez imediat ce aflu.multumesc mult.pupici
19cm pe interior,LA INCALTAMINTE SI ARE 95 CM INALTIME.E TARE FIRAVA...

Nu poate sa aiba 19 cm lungime la talpa,poate nr.19 la pantofi.
mariutza_mea
Scris: Thursday, December 18, 2008 5:37 PM
Nivel

carla wrote:

Nu poate sa aiba 19 cm lungime la talpa,poate nr.19 la pantofi.

eu cred ca e posibil..a mea la un an si 8luni masura 14cm talpa, 24-25 la papucei sau 22-23 dpinde de producator..
Sfefania_Johansson
Scris: Thursday, December 18, 2008 7:46 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/24/2007
eu sunt sigura ca e imposibil!! talpa mea are 22 cm!!! si eu am 35-36 marimea la pantofiras dar si marimea 19 e la fel de imposibil, atat are Jacqueline la 11 luni, si fata de alti bebelusi are chiar piciorul micsic mai bine sa mai masoare o datasic
marivic
Scris: Thursday, December 18, 2008 8:50 PM
Nivel

ok.o sa o contactez sa masoare din nou.asa mi-a spus asa am scris,scuze.pupici pupici pupici pupici pupici
marivic
Scris: Monday, December 22, 2008 12:08 PM
Nivel

19 era masura.s-a zapacit si ea,scuzati-o.as vrea sa va rog care aveti fetite putin mai mari si v-au ramas hainute poate vreti sa-i faceti un cadou donandu-i hainute de fetita.eu i-am trimis de baiat dar o fetita ar trebui sa poarte hainute de fetita.ce-i drept acum e iarna dar in primavara sigur va fi mult mai frumoasa imbracata in hainute de fetita.va rog frumos s-o ajutati daca puteti.va dau adresa ei si ii trimiteti voi pachetele,eu decat lansez un S.O.S umanitar.In prag de sarbatori veti face o familie fericita,sincer.
Va multumesc anticipat in numele ei.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.