Profil: dlia
Despre
Utilizator: dlia
Nivel: Grupa mijlocie
Statistici
A intrat: Friday, January 16, 2009
Ultima vizita: Wednesday, November 16, 2011 7:26 PM
Numarul de postari: 370
[0.04% din toate postarile / 0.08 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 14
Postat: Saturday, February 13, 2010 7:38 AM
Fetelor mai trec si eu pe aici si ma bucura extraordinar vestile voastre.
Teea - sunt atat de mandra de tine si esti un exemplu pt.mine. Felicitari !!!!
Sa inteleg ca pana la urma, chinul cu perfuziile chiar da rezultate ! As incerca si eu, dar nu mai am ce investigatii sa mai fac - pana cand el nu isi face spermograma. Mi se pare stupid sa ma apuc eu de chin cand problema poate fi la el. Banuiesc ca nu isi face spermograma pentru ca nu vrea bebe. La alta concluzie nu pot sa ajung.

Lia - Felicitari !!!

Roxxy ? Eu te-as felicita de pe acum. Sunt convinsa ca peste o saptamana cand mai apuc sa intru o sa am de ce.

Eu nu am mai facut progrese in acest sens. Chiar nu am mai avut timp si cum lucrurile nu evolueaza spre bine pe plan personal (cumva, am lasat greutatile sa ne afecteze prea mult) - mai am inca rabdare.Nu am renuntat la dorinta mea - doar ca, intr-un fel, am amanat-o un pic si simt ca e mai bine asa - nu sunt convinsa ca el e cel cu care trebuie/merita sa fac un bebe.

In plus ca astept cu nerabdare sa nasca prietenea mea buna (trebuie sa se intample cat de curand).

Va pup fetelor !
Postat: Saturday, February 6, 2010 8:31 AM
TEEEEAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FELICITARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Postat: Sunday, January 24, 2010 9:25 AM
Roxxy, ce-i al tau e pus deoparte. Eu asa gandesc. O sa vina si bebelusul mult asteptat. Stiu ca "auzi" chestia asta mereu, dar nu te mai stresa. Nu ai cum sa influentezi lucrurile. Lasa timpul sa-si faca meseria.

P.S. : am implinit si eu un an de cand vreau un bebe ... si ciclutul tot vine, afurisitul.
Pupici !
Postat: Sunday, January 17, 2010 9:39 AM
Offf...Roxxy...ce pot sa mai zic nervi
Eu nu prea ma mai stresez : am ajuns la concluzia ca timpul e suficient, nu mai sunt atat de presata si chiar daca nu raman, parca nu mai sunt atata de stresata, asta e clar.
Hai, capul sus si vorba lui Teea : poate e cazul sa mai vezi un doctor.

Pupici
Postat: Saturday, January 9, 2010 8:56 PM
Roxxy, eu stiu ca duphaston e bun pt sustinerea sarcinii...in cazul tau ras
Poate din acest motiv ti l-a dat doctorita.

Eu iau duphaston pentru reglarea ciclului asta afurisit. Iau de o luna si vad ca nu am avut reactii adverse pana acum, desi ultima oara cand am lua (acum vreo 6 ani) mi-a venit si m-a tinut o luna si nu se mai oprea.
Vad ca pana acum e bine. Sper si eu sa patesc ca Diana si sa ma ajute sa concep bebelusul.

Postat: Friday, January 8, 2010 7:47 AM
Fetelor, cu intarziere va spun si eu LA MULTI ANI si sa aveti parte de un an BEBELOS pupici pupici pupici

Va pup !
Subiect: Clubul aspirantelor - 13
Postat: Monday, December 28, 2009 7:35 AM
Fetelor, ce v-a adus Mosul ?
Pupici multi multi multi !
La mine Craciunul asta a fost ROSU, din pacate, dar asta e ..... devine obisnuinta.
Va pup !
Postat: Saturday, December 12, 2009 9:11 AM
Fetelor, ce ma bucur ca aud vesti de la voi si ca va gasesc mai luptatoare ca oricand !
Despre mine ce sa mai spun : pai, in primul rand habar nu am in ce zi sunt ras ceea ce inseamna ca stresul a disparut cu totul; in al doilea rand iau duphaston de vreo 6 zile si astept cu nerabdare sa vad daca imi regleaza ciclul sau nu; ovulatie am avut si am prestat cu o zi inainte doar - pt.ca aparuse mucusul si desi testul nu arata nimic, am zis eu ca e pacat sa ratez momentul - deci daca o sa fie bebe, o sa fie fata ras Si nu in ultimul rand - zilele astea am pacalit motanul si i-am taiat gherutele si acum rad de el pt.ca nu mai poate sa sara pe mine si sa ramana agatat de pielea mea (pur si simplu, imi dadea sangele si simteam ca mor de durere). Acum e cam intrigat saracul motan ca de ce nu mai poate sa faca ce facea "inainte" hohot , iar eu regret ca ideea nu mi-a venit decat dupa ce m-am umplut de zgarieturi.

Eiiii..si il astept pe mos craciun cu mult interes pentru ca sper si eu, pe ultima 100 metri, sa-mi aduca ce mi-am dorit tot anul.

Va pup cu drag si sper sa intru mai repede - am fost pe la un curs zilele astea si nu am avut cum sa intru si seara nu mai am loc de al meu care, recent, a descoperit poker-ul pe net hohot
Postat: Wednesday, December 2, 2009 8:50 PM
Hai, Roxxy ca sambata e mos nicolae. Cine stie ce ai tu pregatit in ghetute ?!
Eu incep de maine testele de ovulatie si m-am distrat ft tare...am luat de la farmacie teste barza de ovulatie si au promotie la pachet : 3 teste de ovulatie + 1 test de sarcina hohot Poate ma nimeresc luna asta ras
Asa ca...m-am facut si de un test de sarcina ... dance
Postat: Wednesday, November 25, 2009 7:49 AM
Da, Teeut ! Sunt convinsa ca mi se va indeplini dorinta anul acesta.
Teea, ai o vointa de admirat ! Eu nu as suporta perfuziile alea. Nici macar histero.
Ca sa fiu sincera, daca as stii ca spermuta e buna - m-as duce direct la inseminare ca sa scap de un tot.

Te pup !