Diversificarea hranei - Bebelusi alimentati artificial - partea a doua
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dya
Scris: Tuesday, April 15, 2008 12:56 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
pupici pupici pupici
petro
Scris: Tuesday, April 15, 2008 1:14 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/31/2008
mamica23 wrote:
Pofta buna Cezarapupici pupici pupici

Si eu am o cunostinta,care tot Mili ii da la bb,nu are incredere in Danone.

Eu ii dau lui Darius Napolact, simplu. I-am dat si Danone Cremoso si l-a devorat. Vecinele mele toate le dau copilasilor Cremoso asa ca am incercat si eu. Dar nu prea am incredere nici eu in Danone (cu toata publicitatea lor pro) asa ca raman la ale noastre. Ii mai dau Albalact ca gasesc tot mereu proaspat.
mihaela75
Scris: Tuesday, April 15, 2008 3:23 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Articutzu meu a postit ieri , pur si simplu n-am avut timp sa-i dau papa fool ...mama denaturata ,ce sa-i faci alcool si afara nici o sansa la halul in care mananca cu mainile si picioarele .Insa azi avem in meniu bunataturi bounce nu ca m-am harnicit ci ca am refacut stocul de borcanaraie dance Pofta buna piticoti!essen
dya
Scris: Tuesday, April 15, 2008 4:13 PM
Nivel

Miha toate postarile ale ma binedispun.hohot hohot hohot Pofta buna Articutz la bunataturilove pupici . Ce papi bun???
mamica23
Scris: Tuesday, April 15, 2008 6:07 PM
Nivel

Inregistrat: 2/21/2008
Pofta buna ARTICUTZessen

De la ora 2 de cand a mancat Ervin pireul de "legume",doar acum si-a cerut mancarica.Dupa ce a mancat ne-am mai jucat putin,dupa care a adormit,s-a trezit pe la 6,30.De data asta am facut doua portii,maine mancam din nou pireul minunefirstprize
MNiko
Scris: Tuesday, April 15, 2008 8:27 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Pofta buna pitici.
lifeinhim
Scris: Thursday, April 17, 2008 2:47 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/19/2008
Matei de 2 zile mananca supica crema de morcovel si telina si ii place la nebunie. Cand vede morcovelul portocaliu deja e terminat de bucurie.

Problema este ca mancam cateva lingurite si la inceput ne amuza situatia, si apoi treptat treptat ne enervam ca nu reusim sa mancam prea bine si atat de repede pe cat am vrea, si incepem sa urlam, asa ca mami pune supica in biberon si o bem pe toata si ne lingem pe bot. In ritmul asta nu mai ajungem sa mancam niciodata cu lingurita.
Sotul rade de mine zice ca in clasa I il trimitem la scoala cu sandvisul mixat si bagat in biberon. hohot
oanalaurisa
Scris: Thursday, April 17, 2008 3:13 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/10/2007
lifeinhim wrote:
Matei de 2 zile mananca supica crema de morcovel si telina si ii place la nebunie. Cand vede morcovelul portocaliu deja e terminat de bucurie.

Problema este ca mancam cateva lingurite si la inceput ne amuza situatia, si apoi treptat treptat ne enervam ca nu reusim sa mancam prea bine si atat de repede pe cat am vrea, si incepem sa urlam, asa ca mami pune supica in biberon si o bem pe toata si ne lingem pe bot. In ritmul asta nu mai ajungem sa mancam niciodata cu lingurita.
Sotul rade de mine zice ca in clasa I il trimitem la scoala cu sandvisul mixat si bagat in biberon. hohot

Ce haios....sandwich mixat...hohot hohot hohot
dya
Scris: Thursday, April 17, 2008 4:04 PM
Nivel

Noi in ultima perioada am papat asa...pireu de morcovel , morcovel+cartofior, cereale cu gust de banana , cereale cu gust de portocala, iaurtel , pireu de fructe(piersicutza , caisa , para , mar ) mix de fructe (banana , portocala si ananas) mar cu biscuite.
miha76
Scris: Thursday, April 17, 2008 4:10 PM
Nivel

Inregistrat: 10/16/2007
Dya ce fel de iaurtel ii dai la fetita? Dar biscuiti ... de care?

Mai am o intrebare..intre mese eu ii dau fetitei ceai (Baby Calm) ...ar trebui sa-l schimb...ca asta e pentru colici...si noi am scapat demult de colici dar nu stiu ce sa-i dau...Voi ce fel de ceiuc dati la bebei?
lifeinhim
Scris: Thursday, April 17, 2008 4:41 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/19/2008
Nu se constipa Cezi de la pireut de morcovel?
dya
Scris: Thursday, April 17, 2008 4:45 PM
Nivel

miha76 wrote:

Mai am o intrebare..intre mese eu ii dau fetitei ceai (Baby Calm) ...ar trebui sa-l schimb...ca asta e pentru colici...si noi am scapat demult de colici dar nu stiu ce sa-i dau...Voi ce fel de ceiuc dati la bebei?

Iaurtel ii dau de la Mili si nu cu fructe , din ala simplu. Ceai eu tot Baby calm am dar il beau eusic ras alcool ca printesa mea nu vrea asa ca din cind in cind bea apa fiarta si racita.

lifeinhim wrote:
Nu se constipa Cezi de la pireut de morcovel?

Nu am avut probleme pina acum . In general noi nu am avut probleme cu tranzitul si am avut si avem scaune regulate.
petro
Scris: Thursday, April 17, 2008 4:58 PM
Nivel

Inregistrat: 1/31/2008
dya wrote:
Noi in ultima perioada am papat asa...pireu de morcovel , morcovel+cartofior, cereale cu gust de banana , cereale cu gust de portocala, iaurtel , pireu de fructe(piersicutza , caisa , para , mar ) mix de fructe (banana , portocala si ananas) mar cu biscuite.

piureutele si mixul de fructe le prepari tu sau borcanele din comert? sunt curioasa de ananas.
dya
Scris: Thursday, April 17, 2008 5:22 PM
Nivel

petro wrote:

piureutele si mixul de fructe le prepari tu sau borcanele din comert? sunt curioasa de ananas.

Astea , in afara de mar , sunt din comert. Pina cind vine sezonul si la noi de piersici si caise papam de la borcaniade.sic ras pupici Am cumparat mix de fructe (care continea suc concentrat de portocale , ananas si banana).
oanalaurisa
Scris: Thursday, April 17, 2008 5:51 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/10/2007
miha76 wrote:

Eu am in casa mai multe tipuri de ceai,insa cele anticolici gen Baby Calm,Baby Drink nu le folosesc pentru ca au in compozitie menta si Mira a fost cam constipata. In schimb am de la Humana - Ceai cu fenicul si chimen,care contine si lactoza si de la Hipp - Ceai de plante (digestiv) , care contine anason,fenicul,musetel si mai am un ceai tot de la Hipp - Ceai anti-raceala,care contine printre altele si cimbru.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.