DISCUTII DESPRE ORICE ... CA SA NU CADEM OFF-TOPIC LA ALTE TEME
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miri
Scris: Thursday, October 23, 2008 9:07 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
rosenfeld_claudia wrote:

....
Uf, cand o sa ajungem si noi romanii la nivelul de civilizatie al celor din Vest?

Draga mea, poate copiii nostri...daca nu, atunci copiii copiilor nostri....:018:
Rody
Scris: Thursday, October 23, 2008 9:57 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
Fetelor,din pacate nu siu sigur dac voi veni in decembrie;nici maca nu mia iesit noua carte de sejur,si deja e o luna de cand tot o astept.Cu fetele nu e o problema,eu sunt buba.Sa interesat sotul meu si cica trebuie pasaport si pt minesorry1
Rody
Scris: Thursday, October 23, 2008 9:58 PM
Nivel

alexandra_lazar wrote:

Aici se gasesc de cumparat, poate fac niste poze ras

Si aici,dar vroiam sa le fac eusic
Cristy
Scris: Friday, October 24, 2008 8:43 AM
Nivel

Inregistrat: 1/8/2007
Offf Claudia, am citit cele scrise de tine si uite de ce am hoatarat sa fac actele in Romania angry cei de le pa ambasade sunt imposibili closedtopic
Rody
Scris: Friday, October 24, 2008 9:10 AM
Nivel

rosenfeld_claudia wrote:

Si eu am avut bataie de cap la Ambasada Romaniei (din Bruxelles)...banghead banghead banghead banghead
Si acum ma enervez cand imi amintesc!! A trebuit sa merg pentru a obtine cetatenia romana pentru Vlad! Si am spus ca inainte de a merge acolo sa ma interesez ce acte sunt necesare, programul consulatului etc. Doar ca pe site-ul lor nu am gasit nici o informatie legata de actele necesare, deci am trimis un mail. La care am primit raspunsul dorit, deci eu pregatesc actele si merg la Bruxelles (inainte insa am verificat pe net intre ce ore sunt deschisi). Si ajung acolo ca sa constat ca e inchis!tunete Pt sapt respectiva era afisat un alt program, miercuri deci inchis! Bine, asta e, ne uitam la programul pentru a doua zi, cand urma sa fie deschis pana la 12. Noi ajungem acolo pe la 11, stam la rand, ajung la ghiseu ca sa aflu ca pentru fiecare act am nevoie de 2 copii (ceea ce nu mi-au spus cand am vorbit cu ei la telefon) si ca ei nu au timp sa faca acele copii...guns
Ok, sotul meu merge sa caute un birou de copiat acte, eu stau cu Vlad sa-l astept... Intre timp bineinteles ca mi-am pierdut randul si se facuse deja 11.30 pe cand ajunge el inapoi cu copiile. stau din nou la rand, iar in jur de 12 ajung la ghiseu pentru ca "d-na" consul sa spuna ca nu mai primeste acte! Am explodat cand am auzit, nu-mi venea sa cred, sala era plina si ei decid sa inchida! nervi "Pai cum se poate asa ceva, ce eu pot sa vin in fiecare zi la bruxelles?" intreb eu. "Asa ceva nu e acceptabil", continui eu... Insa ea nici macar nu s-a sinchisit, si-a luat poseta si a plecat. Un angajat a ramas sa termine de completat actele ce le preluase ea iar noi stateam socati in sala... Ma rog, ne-am revoltat rau, am inceput sa facem scandal, sa ne spunem pasurile fiecare, cum se poate ca in ziua de azi la Ambasada romaniei din mijlocul UE sa fim tratati astfel, daca nu fac fata la volumul de cereri sa mai angajeze alte persoane, sa creeze si ei un sistem de eliberare de numere pentru a sta rand etc. In cele din urma am ajuns chiar la ambasador care a promis ca se va rezolva problema. Am reusit sa dau actele la ora 1 si angajatul de acolo mi-a spus ca vor fi gata in 4-5 zile. Bineinteles ca inca nu m-au contactat deci maine o sa sun sa vad ce raspuns primesc!!
Uf, cand o sa ajungem si noi romanii la nivelul de civilizatie al celor din Vest?

Ma gandesc cu groaza si eu ce voi face la ambasada Romaniei la Paris.Ma ia durerea de cap cand ma gandescnervi banghead
dya
Scris: Thursday, October 30, 2008 1:26 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
Nu stiam pe unde sa scriu asa ca am gasit aici....angel
Roxanel imi place tare mult locatia ta de la profil.cool cool cool
bereea
Scris: Thursday, October 30, 2008 1:36 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Rody wrote:
Fetelor,din pacate nu siu sigur dac voi veni in decembrie;nici maca nu mia iesit noua carte de sejur,si deja e o luna de cand tot o astept.Cu fetele nu e o problema,eu sunt buba.Sa interesat sotul meu si cica trebuie pasaport si pt minesorry1

Rody, de ce sa ai nevoie de pasaport? Iti ajunge buletinul , cel romanesc sau cel frantuzesc pentru a merge in tara.

Problema e intotdeauna la copii, dar presupun ca fetele tale sunt cetatene franceze.
Rody
Scris: Thursday, October 30, 2008 1:42 PM
Nivel

bereea wrote:

Rody, de ce sa ai nevoie de pasaport? Iti ajunge buletinul , cel romanesc sau cel frantuzesc pentru a merge in tara.

Problema e intotdeauna la copii, dar presupun ca fetele tale sunt cetatene franceze.

Dim pacate nu mai am buletin romanesc si nu am nici din asta francezuff de asta e mai complicat.In 2009 voi ava cetatenia si atunci e mult mai simplu.
bereea
Scris: Thursday, October 30, 2008 1:43 PM
Nivel

ei, pana in decembrie mai este un pic, poate iti rezolvi treburile.Acum in italia cartea de soggiorno ti-o da pe loc daca ai mai avut-o si inainte.Ca m-au mancat si pe mine ambasadele si centrele de prelungire a actelor.
Rody
Scris: Thursday, October 30, 2008 1:48 PM
Nivel

bereea wrote:
ei, pana in decembrie mai este un pic, poate iti rezolvi treburile.Acum in italia cartea de soggiorno ti-o da pe loc daca ai mai avut-o si inainte.Ca m-au mancat si pe mine ambasadele si centrele de prelungire a actelor.

E uite ca eu astept de o luna si nu mai apare.Maine ma duc la prefectura sa vad ce se intampla!
bereea
Scris: Thursday, October 30, 2008 1:58 PM
Nivel

succes!
Rody
Scris: Thursday, October 30, 2008 2:11 PM
Nivel

bereea wrote:
succes!

mersipupici
bulibuli
Scris: Saturday, November 1, 2008 12:55 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
pentru fetele care cunosc Londra, as avea nevoie de cateva sfaturi:
in Ianuarie trec pe acolo, dar am numai 4 ore la dispozitie intre zboruri (aeroportul Heathrow) imi puteti spune daca pot vizita ceva in acest timp, astfel incat sa ajung in timp util sa nu pierd urmatorul zbor, si ce mijloc de transport imi recomandati, poate si niste preturi...
Multumesc pupici
AlexandraL
Scris: Saturday, November 1, 2008 1:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2007
bulibuli wrote:
pentru fetele care cunosc Londra, as avea nevoie de cateva sfaturi:
in Ianuarie trec pe acolo, dar am numai 4 ore la dispozitie intre zboruri (aeroportul Heathrow) imi puteti spune daca pot vizita ceva in acest timp, astfel incat sa ajung in timp util sa nu pierd urmatorul zbor, si ce mijloc de transport imi recomandati, poate si niste preturi...
Multumesc pupici

Din pacate, nu cred ca ai mari sanse sa vizitezi ceva si sa te intorci in timp util la aeroport...sorry
TeosOf
Scris: Saturday, November 1, 2008 1:54 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Oh, bulibuli,... Alexandra are mare dreptate.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.