DISCUTII DESPRE ORICE ... CA SA NU CADEM OFF-TOPIC LA ALTE TEME
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mamica23
Scris: Friday, September 26, 2008 12:58 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/21/2008
Cat mai simplu,dar elegant.Un costumas ,cu niste accesorii(margele,un lantisor mai lung) si neaparat tocuri(pun in evidenta feminitatea).
Sper sa-ti fiu de ajutorcomputerlove
ingerash
Scris: Friday, September 26, 2008 1:02 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
mamica23 wrote:
Cat mai simplu,dar elegant.Un costumas ,cu niste accesorii(margele,un lantisor mai lung) si neaparat tocuri(pun in evidenta feminitatea).
Sper sa-ti fiu de ajutorcomputerlove

Multumesc pentru sfatcomputerlove computerlove computerlove
Rody
Scris: Friday, October 17, 2008 8:49 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
Fetelor,am nevoie de voi cele care sunteti in Europa.As vrea sa stiu ce acte trebuie pt a veni in Rom.Pt fete cica trebuie sa le fac pasaport,pt mine nu stiu sigur daca trebuie pasaport,sau daca e suficient doar cartea de sejur,inca nu sunt cetatean francez,abea la anul.Daca trebuie si pt mine pasaport trebuie sa merg la ambasada Romanie la Parisalcool Va rog ajutati-ma fetelor care stiti, ca nu vreau sa ma trezesc cu vre-o surpriza.Pana acum nici astia de la prefectura nu ma-u lamurit ce si cumalcool
Multumesccomputerlove
oana_nicole
Scris: Friday, October 17, 2008 9:36 AM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Rody, cred ca ar fi cel mai bine sa te interesezi la Ambasada Romaniei. Pasaportul romanesc e inca valabil? Succes si te asteptam! yes pupici
Mela
Scris: Friday, October 17, 2008 9:39 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
Rody,fetelor poti sa le faci pasapoarte individuale sau poti sa le treci in pasaportul tau,daca ai.
iar tie iti trebuie doar buletin pentru a intra sau iesi din Romania.iar daca mergi cumva fara tati,atunci ai nevoie si de acordul lui pentru a calatori cu fetele.
Rody
Scris: Friday, October 17, 2008 10:20 AM
Nivel

oana_nicole wrote:
Rody, cred ca ar fi cel mai bine sa te interesezi la Ambasada Romaniei. Pasaportul romanesc e inca valabil? Succes si te asteptam! yes pupici

Pai aia e buba ca pasaportul meu e expirat,de asta am intrebat..Masa, trebuie sa merg tocmai la Parisalcool
Sami,buletin romanesc nu amras deasta vroiam sa stiu daca e doar suficienta cartea de sejur!
oana_nicole
Scris: Friday, October 17, 2008 10:22 AM
Nivel

In cazul asta, sigur trebuie sa mergi la ambasada. Eventual cere ceva info la telefon, sa nu bati drumul degeaba. pupici
Rody
Scris: Friday, October 17, 2008 10:31 AM
Nivel

oana_nicole wrote:
In cazul asta, sigur trebuie sa mergi la ambasada. Eventual cere ceva info la telefon, sa nu bati drumul degeaba. pupici

Aha,deci trebuie pasaport 100% si pt mine.Eu auzise-m ca nu mai e nevoie de pasaport odata ce am intrat in U.Ealcool
Mela
Scris: Friday, October 17, 2008 10:42 AM
Nivel

Rody,daca ai carte de identitate valabila nu e necesar pasaportul.eu il folosesc doar pentru ca sunt trecuti copiii in el,nu le-am facut separat inca,dar daca ei ar avea pasapoarte mie mi-ar fi suficient buletinul.

inainte sa mergi la Paris,suna,cum zice si Oana,stii daca are rost sa mergi pana acolo,ce acte trebuie sa duci,etc...
Rody
Scris: Friday, October 17, 2008 11:28 AM
Nivel

sami wrote:
Rody,daca ai carte de identitate valabila nu e necesar pasaportul.eu il folosesc doar pentru ca sunt trecuti copiii in el,nu le-am facut separat inca,dar daca ei ar avea pasapoarte mie mi-ar fi suficient buletinul.

inainte sa mergi la Paris,suna,cum zice si Oana,stii daca are rost sa mergi pana acolo,ce acte trebuie sa duci,etc...

Aha,deci e suficient cartea de sejur.Pt fete pasaport.Din cate am auzit in 2 saptamani ar fi gata.oricum merg azi la primarie sa va ce si cum.Mersi pt tot si tie si Oaneipupici pupici
oana_nicole
Scris: Friday, October 17, 2008 12:09 PM
Nivel

Mult succes, eu zic ca vei rezolva repejor, ca doar e Franta, nu Romania. ras Cu placere, oricand! pupici computerlove
Mela
Scris: Friday, October 17, 2008 12:24 PM
Nivel

oana_nicole wrote:
Mult succes, eu zic ca vei rezolva repejor, ca doar e Franta, nu Romania. ras Cu placere, oricand! pupici computerlove

da,e Franta,dar ambasada e a romaniei,deci,traiasca birocratia hainoroc
oana_nicole
Scris: Friday, October 17, 2008 12:31 PM
Nivel

sami wrote:

da,e Franta,dar ambasada e a romaniei,deci,traiasca birocratia hainoroc

Ai si tu dreptate, dar eu cred ca se misca mai repede decat in tara. pupici
Mela
Scris: Friday, October 17, 2008 12:36 PM
Nivel

oana_nicole wrote:

Ai si tu dreptate, dar eu cred ca se misca mai repede decat in tara. pupici

of,Oana,de-ai sti cat e de mare birocratia peste tot...nervi

iti dau doar exemplul meu:la mijlocul lui iulie mi-am facut intalnire la primaria orasului antwerpen(aici doar asa merg toate,cu programari) pentru cartea de identitate belgiana,si,desi era deja la dosar,trebuia doar sa fiu eu acolo,sa semnez si sa puna o poza,doamna de la receptie m-a programat pe 5 septembrie.fool 2luni pentru un buletin valabil 5 lunifool

si,tine cont ca nu m-au tinut mult,la brussel dureaza intre 3 si 5 luni pana sa iti elibereze un act de identitate.
oana_nicole
Scris: Friday, October 17, 2008 1:48 PM
Nivel

uff uff uff Foarte mult a durat, intr-adevar...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.